Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Znajomość języka angielskiego - must have czy dodatkowa zaleta?

Znajomość języka angielskiego - must have czy dodatkowa zaleta?

Umiejętności lingwistyczne pozwalają na sprawną komunikację z ludźmi, nie będącymi rodowitymi użytkownikami polskiego. Znajomość angielskiego stanowi również atut osób, starających się o lepszą pracę. Dlaczego umiejętność komunikacji w obcym języku jest tak ważna?

Edukacja


Dobra wiedza lingwistyczna stanowi wymóg zaliczania matury. Znajomość obcego języka weryfikuje się na podstawie egzaminu ustnego oraz testu pisemnego. Umiejętności lingwistyczne przydają się również na uczelniach wyższych. Studenci, zobowiązani są bowiem do zaliczenia egzaminu certyfikacyjnego na określonym poziomie. Umiejętności lingwistyczne gwarantują dostęp do materiałów edukacyjnych. Wiele naukowych materiałów publikowanych jest w obcym języku bez tłumaczenia. Polskie uczelnie realizują również program ERASMUS. Dzięki angielskiemu można więc wyjechać na zagraniczne studia lub poznać osoby z innych krajów, które zdecydowały się na rozpoczęcie nauki na terenie RP.

Dobre zatrudnienie


Umiejętności lingwistyczne wymagane są przez wielu pracodawców. Zdarza się, że nie tylko angielski, ale i inne języki stanowią szansę na zdobycie dobrego stanowiska. Wiele firm oferuje swoim pracownikom comiesięczny dodatek do standardowej pensji jako uznanie umiejętności lingwistycznych. Znajomość angielskiego gwarantuje ponadto wyższe zarobki. Umiejętność komunikacji w obcym języku wymagana jest m.in. w branży ekonomicznej, produkcyjnej marketingowej czy prawnej. Stopień zaawansowania zależy od konkretnego obszaru rynkowego i stanowiska. W przypadku zagranicznych firm brak umiejętności językowych uniemożliwia kandydatowi wypełnienia formularza aplikacyjnego. Osoby, pragnące rozpocząć swoją karierę na stanowisku kelnerki, powinny znać słownictwo używane w potocznej mowie. W przypadku branży biznesowej wymagany jest office english. Obejmuje on złożone konstrukcje zdaniowe i specjalistyczne słownictwo. Można się go nauczyć w szkole Lincoln.
Znajomość obcych języków jest niezwykle istotna dla osób, pragnących zdobyć dobre wykształcenie i atrakcyjne stanowisko. Warto więc zapisać się na kurs angielskiego online, by rozwinąć swoje umiejętności lingwistyczne.

Data publikacji: 27-04-2021

Aktualności z Łodzi