0:00 - 0:00

Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Logo Akademia Leona Koźmińskiego

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Adres: al. Kościuszki 4

90-419 Łódź

TEL. 42 272 51 75
42 272 51 76
42 272 51 77
42 272 51 78

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Biotechnologia Zobacz więcej Dietetyka Zobacz więcej Elektroradiologia Zobacz więcej
Kosmetologia Zobacz więcej Pielęgniarstwo Zobacz więcej Położnictwo Zobacz więcej
Ratownictwo medyczne Zobacz więcej Techniki dentystyczne Zobacz więcej Zdrowie publiczne Zobacz więcej

Oferta edukacyjna - Studia II stopnia

Studia magisterskie uzupełniające

Lista wydziałów/kierunków

Biotechnologia Zobacz więcej Dietetyka Zobacz więcej Elektroradiologia Zobacz więcej
Kosmetologia Zobacz więcej Pielęgniarstwo Zobacz więcej Położnictwo Zobacz więcej
Techniki dentystyczne Zobacz więcej Zdrowie publiczne Zobacz więcej

Oferta edukacyjna - Studia jednolite magisterskie

Studia magisterskie

Lista wydziałów/kierunków

Analityka medyczna Farmacja Fizjoterapia
Lekarski Lekarski w ramach limitu Ministra Obrony Narodowej (wojskowy) Lekarsko-dentystyczny

Filmy - Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Galeria ZDJĘĆ

UCZELNIA - Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi to jedna z największych uczelni medycznych w Polsce, której początki sięgają lat 40-tych XX wieku. Powstały w 2002 roku Uniwersytet, połączył dotychczasowe osiągnięcia Akademii Medycznej w Łodzi oraz Wojskowej Akademii Medycznej.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi to uczelnia z tradycjami, która wykształciła wiele pokoleń lekarzy i innych pracowników służby zdrowia. Prestiż i doświadczenie zobowiązują, a to przekłada się na najwyższą jakość kształcenia. Studia medyczne na UMED otwierają drogę do wymarzonej kariery zawodowej.

Obecnie na trzech wydziałach i 15 kierunkach studiów kształci się prawie 10 000 studentów, w tym 800 na kierunkach anglojęzycznych. Uniwersytet Medyczny w Łodzi nie tylko kształci przyszłych lekarzy i specjalistów z dziedzin okołomedycznych, ale także prowadzi badania naukowe, świadczy usługi badawcze, dysponuje specjalistyczną aparaturą, zasobami informacyjnymi i nowoczesną infrastrukturą oraz trzema wieloprofilowymi szpitalami klinicznymi. Oferta edukacyjna Uniwersytetu Medycznego w Łodzi rozwija się zgodnie z duchem czasu, uwzględniając przede wszystkim potrzeby rynku pracy z warunki kształcenia studentów czy prowadzenia badań są w nieustannie doskonalone.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi oferuje:

  • szeroką gamę kierunków medycznych, paramedycznych i zdrowotnych,
  • możliwość podjęcia studiów zarówno I, jak i II stopnia, a także jednolitych magisterskich (w zależności od kierunku),
  • najwyższy poziom nauczania – nasi wykładowcy to eksperci z wieloletnią praktyką dydaktyczną, a przede wszystkim – zawodową,
  • kompleksową i nowoczesną bazę dydaktyczno-kliniczną, która umożliwi Ci zdobycie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej (m.in. laboratoria naukowo-badawcze, Centrum Symulacji Medycznych, nowoczesne centrum stomatologiczne z salami fantomowymi),
  • bogaty wybór specjalizacji oraz studiów podyplomowych, które pozwolą Ci jeszcze bardziej poszerzyć kwalifikacje zawodowe,
  • nowoczesne podejście do nauczania – stawiamy na wszechstronny rozwój naszych studentów – tak, aby nauczyli się samodoskonalenia, dobrej organizacji pracy i mogli pogłębić własne pasje.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi to uznana w kraju i zagranicą uczelnia, ważny ośrodek naukowo-badawczy i opiniotwórczy - przyjazny studentom.

Oferta edukacyjna - Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi jest jedną z czołowych instytucji medycznych w Polsce. Zlokalizowany w przemysłowym centrum kraju, Łodzi, jest dumą miasta i wyróżnia się na tle innych instytucji edukacyjnych.

Instytucja oferuje szeroki zakres programów edukacyjnych, dostosowanych do potrzeb i zainteresowań studentów, którzy pragną kształcić się w dziedzinie nauk medycznych. Wśród dostępnych kierunków znajdują się m.in. medycyna, farmacja, pielęgniarstwo czy fizjoterapia.

Nowoczesne laboratoria i sale dydaktyczne są doskonałe do prowadzenia badań naukowych i nauczania praktycznego. Ponadto Uniwersytet Medyczny w Łodzi współpracuje z wieloma szpitalami w okolicy, dając studentom możliwość zdobywania doświadczenia klinicznego pod okiem doświadczonych lekarzy.

Wykładowcy na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi to doświadczeni klinicyści i naukowcy, skupieni na dostarczaniu najwyższej jakości edukacji i wsparciu dla swoich studentów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w karierze medycznej.

Nie tylko edukacja, ale również życie studenckie jest bogate i zróżnicowane, z liczba organizacji studenckich i akademickich, które oferują szeroki zakres programów społecznych i kulturalnych.

MISJA UCZELNI - Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi jest jednym z czołowych ośrodków nauk medycznych w Polsce. Jest to instytucja o silnej misji skupionej na tworzeniu i propagowaniu wiedzy służącej zdrowiu ludzkości. Pozycjonowany w Łodzi, sercu kraju, uniwersytet gra kluczową rolę w rozwoju medycyny i nauk zdrowotnych w regionie.

Misją Uniwersytetu Medycznego w Łodzi jest prowadzenie naukowego badania na najwyższym poziomie, z naciskiem na innowacje i rozwijanie nowych metod leczenia, które znacząco przyczyniają się do poprawy zdrowia ludzkości. To wysiłek, który jest ściśle współwiązany z dydaktyką na najwyższym poziomie, oferowaną przez cenioną kadrę akademicką.

Inny kluczowy aspekt misji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi polega na dostarczaniu wysokiej jakości edukacji dla studentów, którzy po ukończeniu studiów mają nie tylko niezbędną wiedzę i umiejętności, ale są także w pełni przygotowani do podjęcia wyzwań związanych z praktyką medyczną. Uczelnia stawia duży nacisk na rozwój kompetencji miękkich swoich studentów, co przekłada się na skuteczność pracy w zespołach multidyscyplinarnych.

Uczelnie w okolicy z podobną ofertą edukacyjną - Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi to czołowa instytucja, w której studenci mogą zdobyć wysokie kwalifikacje w dziedzinie medycyny. Szukając podobnych uczelni w okolicy, warto zwrócić uwagę na trzy instytucje.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku kształci studentów na kierunkach medycznych i nauk o zdrowiu. Ta uczelnia ma do zaoferowania duży wybór kierunków studiów, miedzy innymi lekarski, farmaceutyczny oraz zdrowie publiczne.

Warszawski Uniwersytet Medyczny to kolejna instytucja o podobnym profilu. Znana ze swojego prestiżu i wysokich standardów nauczania, WUM to doskonała alternatywa dla studentów zainteresowanych studiami medycznymi.

Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowie to trzeci podobny uniwersytet. Jego długa historia i tradycja, a także szeroki wachlarz studiów medycznych czyni go atrakcyjnym wyborem dla studiów.

DLACZEGO UMED - Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Wybierz studia z przyszłością

Choroby i wypadki towarzyszą ludzkości od początku jej istnienia i z pewnością długo jeszcze będą poważnym problemem. Poza znanymi, opanowanymi już chorobami pojawiają się nowe, które rodzi cywilizacja i ewoluowanie społeczeństw. Jeśli zastanawiasz się, jakie studia wybrać, aby za kilka lub kilkanaście lat wciąż zapewniały Ci pracę – odpowiedzią na to pytanie są kierunki medyczne oraz oferta Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Studia medyczne to studia z przyszłością, skierowane są do tych, którzy w naturze mają pomaganie innym, rozwiązywanie trudnych problemów, badanie tego, co nieznane. Jeśli zaliczasz się do tego grona medycyna z pewnością przyniesie Ci satysfakcję.