Reklama - Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) w Łodzi

Adres: ul. Narutowicza 68

90-136 Łódź

Tel.: 42 635-41-78, 42 635-40-86

  • https://uni.lodz.pl

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Administracja Analityka biznesu Analityka chemiczna
Analiza danych Archeologia Automatyzacja procesów biznesowych - BPA
Bankowość i finanse cyfrowe Bezpieczeństwo narodowe Biologia
Biologia kryminalistyczna Biomonitoring i biotechnologie ekologiczne Biotechnologia
Chemia (zobacz specjalizacje) Chemia kosmetyków i farmaceutyków z elementami biznesu Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie
Digital communication and social media for management Dziennikarstwo międzynarodowe (zobacz specjalizacje) Dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji (zobacz specjalizacje)
E-historia (zobacz specjalizacje) Ekomiasto (zobacz specjalizacje) Ekonometria i analityka danych
Ekonomia (zobacz specjalizacje) Etnologia i antropologia kulturowa Filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych (zobacz specjalizacje)
Filologia angielska (zobacz specjalizacje) Filologia germańska (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość (zobacz specjalizacje)
Marketing Stosunki międzynarodowe (zobacz specjalizacje) Zarządzanie (zobacz specjalizacje)

Studia Inżynierskie

Lista wydziałów/kierunków

Analiza danych Chemia materiałów i nanotechnologia

Oferta edukacyjna - Studia II stopnia

Studia magisterskie uzupełniające

Oferta edukacyjna - Studia jednolite magisterskie

Studia magisterskie

Lista wydziałów/kierunków

Psychologia (zobacz specjalizacje)

Opis uczelni - Uniwersytet Łódzki (UŁ)

UNIWERSYTET ŁÓDZKI (UŁ)

Łódzki uniwersytet został powołany do życia dekretem wydanym 24-05-1945r., uczelnia stała się kontynuatorem istniejących w latach 20-tych XX w. łódzkich szkół wyższych. Jednym z inicjatorów powstania uczelni -"Państwowego Uniwersytetu - Wolnej Wszechnicy" – był prof. Teodor Vieweger, wcześniejszy rektor Wolnej Wszechnicy Polskiej. W pierwszych latach działalności, łódzka uczelnia uniwersytecka posiadała sześć wydziałów w tym wydział medyczny i stomatologiczny. Dzisiejsza uczelnia jest jedną z największych placówek uniwersyteckich w kraju, w którego skład wchodzi 12 wydziałów, na których odbywają się studia na 80 oferowanych kierunkach w 167 specjalizacjach, obecnie na uczelni studiuje około 40tyś. osób.

Uniwersytet prowadzi też studia podyplomowe, doktoranckie i MBA, dostępne są też kierunki wykładane całkowicie w języku angielskim. Na mocy zawartych umów międzynarodowych, ukończenie wybranych kierunków, zapewnia absolwentowi uzyskanie dwóch dyplomów, także uniwersytetów zagranicznych. Uczelnia realizuje około 100 umów międzynarodowych o współpracy, przy uniwersytecie działa też najstarsze w naszym kraju Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców.

Oferta edukacyjna - Uniwersytet Łódzki (UŁ)

Uniwersytet Łódzki (UŁ) zlokalizowany jest w sercu Polski, w centrum przemysłowego miasta Łodzi. Nasza uczelnia, utworzona w 1945 roku, jest jednym z wiodących uniwersytetów w Polsce, oferując szeroki wachlarz kursów i specjalizacji, dostosowanych do współczesnych potrzeb rynku.

Oferta edukacyjna UŁ obejmuje różnorodne kierunki na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim. Dysponujemy między innymi wydziałami takimi jak: Biologii i Ochrony Środowiska, Ekonomiczno-Socjologicznym, Filozoficzno-Historycznym, Fizyki i Informatyki, Matematyki i Informatyki, Filologicznym, Prawa i Administracji oraz Wydziałem Sztuk Pięknych.

To właśnie dzięki tak bogatej ofercie, przyciąga rocznie tysiące ambitnych studentów, pragnących zdobywać najlepszą wiedzę. Wykładowcy na naszej uczelni to wybitni specjaliści, którzy angażują się w rozwój swoich studentów. Dodatkowo, UŁ wprowadza innowacyjne programy studiów, które różnią się od tradycyjnych form nauczania.

Uniwersytet Łódzki to miejsce, które zaspokoi Twoje pragnienie wiedzy oraz pozwoli Ci na rozwój osobisty i zawodowy. Sprawdź naszą ofertę i dołącz do nas – społeczności, która kształtuje przyszłość!

Uczelnie w okolicy z podobną ofertą edukacyjną - Uniwersytet Łódzki (UŁ)

Uniwersytet Łódzki (UŁ) to wybitna instytucja naukowa z siedzibą w sercu Polski - w Łodzi. UŁ oferuje szeroki wachlarz kierunków i specjalności, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla studentów z kraju i zagranicy. Kandydaci, którzy rozważają studia na tej uczelni, mogą być zainteresowani także innymi uniwersytetami w okolicy z podobnym profilem kształcenia.

Uniwersytet Warszawski to jedna z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce, oferująca podobną ofertę kierunków badawczych i edukacyjnych. Ta stosunkowo blisko położona uczelnia oferuje podobne możliwości badawcze, jak Uniwersytet Łódzki, wliczając w to również nauki ścisłe i społeczne.

Politechnika Łódzka to kolejna ważna instytucja z siedzibą w Łodzi. Choć utożsamiana głównie z kierunkami technicznymi, oferuje ona również szeroką gamę programów studiów społecznych i biznesowych. Ta miejscowa alternatywa zapewnia studentom możliwość zdobycia praktycznej wiedzy i umiejętności.

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach to instytucja, która, podobnie do UŁ, łączy nauki humanistyczne i ścisłe pod jednym dachem. Oferuje różnego typu kierunki, z których wiele pokrywa się z ofertą Uniwersytetu Łódzkiego, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla studentów, którzy szukają niewielkiego miasta akademickiego.