Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

1 uczelnia w Łodzi - kierunek Papiernictwo i poligrafia

Adres: ul. Żeromskiego 116

90-924 Łódź

Tel.: +48 42 631 29 29

E-mail.: rekrutacja@info.p.lodz.pl

p.lodz.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Papiernictwo i poligrafia

Uczelnie z kierunkiem papiernictwo i poligrafia w Łodzi

Jeśli chcesz wyspecjalizować się z zakresu papiernictwa i poligrafii, postaw na studia w Łodzi! Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych informacji na temat tego kierunku!

Papiernictwo i poligrafia to interdyscyplinarny, unikatowy w skali kraju kierunek, który kształci absolwentów wyposażonych w specjalistyczne kompetencje z wąskiej dziedziny. W toku studiów adepci papiernictwa i poligrafii zdobywają nie tylko ścisłą wiedzę chemiczną, fizyczną czy matematyczną, ale także poznają od kuchni technologię poligraficzną oraz uczą się podstaw grafiki. Dlatego właśnie od kandydatów na takie studia wymaga się, poza predyspozycjami do nauki przedmiotów ścisłych, zmysłu estetycznego i zdolności artystycznych. Równie istotna okaże się precyzyjność i spostrzegawczość.

Uczelnie w Łodzi, które prowadzą kierunek papiernictwo i poligrafię

Uczelnią, która kształci przyszłych papierników i poligrafów, jest Politechnika Łódzka, a dokładnie Instytut Papiernictwa i Poligrafii, który działa pod adresem ulica Wólczańska 223. Instytut działa na zasadach jednostki pozawydziałowej i może się pochwalić już 65-letnią tradycją.

Kandydaci na studia z zakresu papiernictwa i poligrafii mają do wyboru:
•studia inżynierskie w trybie stacjonarnym,
•studia inżynierskie w trybie niestacjonarnym,
•studia magisterskie w trybie stacjonarnym,
•studia magisterskie w trybie niestacjonarnym.

Na studiach inżynierskich dostępne są dwie specjalności:
•maszyny i urządzenia papiernicze, przetwórcze i poligraficzne (eksploatacja, zarządzanie i marketing);
•technologia papiernictwa i poligrafii (od rękodzieła do rozwiązań cyfrowych).

Praca dla absolwenta papiernictwa i poligrafii

Absolwenci papiernictwa i poligrafii podejmują pracę na różnych etapach produkcji poligraficznej. Pracują zarówno przy projektowaniu oraz wytwarzaniu materiałów drukowanych, jak i w sprzedaży i dystrybucji maszyn poligraficznych czy materiałów do drukowania, zajmują się także serwisem i obsługą infrastruktury poligraficznej. Po studiach na tym kierunku można pracować również w jednostkach naukowo-badawczych przemysłu poligraficznego.

Co szczególnie ważne z perspektywy kandydata na studia, który chce mieć pewność, że po zakończeniu edukacji nie będzie miał problemu ze znalezieniem pracy, polski sektor poligraficzny odnotowuje najwyższe obroty w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość produkcji poligraficznej w naszym kraju sięga blisko 14 miliardów złotych i od lat przejawia silną tendencję wzrostową. Branża z pewnością jest dynamiczna i wciąż poszukiwani są specjaliści, którzy sprostają oczekiwaniom rynku.

Studia w Łodzi

Łódź to świetny wybór na studia! Jest to jedno z największych polskich miast (jeśli idzie o liczbę mieszkańców), w którym działają 24 uczelnie (zarówno publiczne, jak i prywatne). Wiele z nich zajmuje wysokie pozycje w ogólnopolskich rankingach, np. Politechnika Łódzka znajduje się w zestawieniu uczelni technicznych na wysokim czwartym miejscu. Łódź cechuje również rozbudowana oferta kulturalna.

Łódź oferuje studentom także atrakcyjne warunki najmu mieszkań. Ceny wynajmu w Łodzi są jedne z najniższych w kraju, jeśli chodzi o miasta akademickie. Kawalerkę w okolicy ulicy Piotrkowskiej, głównej arterii miasta, można wynająć już za około 700-1000 złotych, a z kolei mieszkanie dwu- lub trzypokojowe to średni koszt około 1000-2000 złotych.

Lektura dla kandydata na studia z zakresu papiernictwa i poligrafii

Książką, której lekturę polecić możemy kandydatom na kierunek papiernictwo i poligrafia, jest publikacja pt. "Dzieje książki" autorstwa Svenda Dahla. Autor omawia w niej dzieje książki - począwszy od starożytności aż po XX wiek.



Autor: Kamil Januś

Data publikacji: 10-04-2017