0:00 - 0:00

Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)
Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)
Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)
Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)
Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)
Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)
Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)
Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)
Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)
Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)
Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)
Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)
Logo Akademia Leona Koźmińskiego

Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)

Adres: ul. Kamińskiego 21

90-229 Łódź

TEL. 42 232 74 99

Oferta edukacyjna - Studia jednolite magisterskie

Studia magisterskie

Lista wydziałów/kierunków

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (jednolite) w Łodzi Pedagogika specjalna (jednolite) w Łodzi (zobacz specjalizacje) Psychologia (jednolite) w Łodzi i Rzeszowie (zobacz specjalizacje)

Galeria ZDJĘĆ

Pedagogika specjalna (jednolite) - Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)

Celem kształcenia na kierunku jednolitych studiów magisterskich pedagogika specjalna o profilu praktycznym, jest przygotowanie absolwentów do wspierania potencjału rozwojowego jednostek, projektowania działań umożliwiających im realizację indywidualnych potrzeb gwarantujących satysfakcjonującą jakość życia w wymiarze indywidualnym i społecznym; a także zdobycie kwalifikacji oraz kompetencji kluczowych do realizacji profesjonalnych zadań zawodowych w obszarze opieki, wychowania, edukacji, terapii, rehabilitacji czy resocjalizacji, w zależności od wybranej specjalności. Kształcenie na kierunku “pedagogika specjalna” gwarantuje nabycie wiedzy z zakresu problematyki pedagogiki osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, jak również kluczowych umiejętności i kompetencji warunkujących efektywne posługiwanie się interdyscyplinarną wiedzą w działaniach profesjonalnych – rozumienia, diagnozowania możliwości, potrzeb, trudności rozwojowych oraz specjalnych zdolności, osób o rozwoju atypowym bądź nieprzystosowanych społecznie oraz dobierania odpowiednich strategii pomocy i tworzenia systemów wsparcia. Istotą kształcenia jest wyposażenie absolwentów w kluczowe umiejętności umożliwiających wspomaganie indywidualnej drogi człowieka w realizacji jego potrzeb rozwojowych, edukacyjnych i życiowych oraz personalizacji procesów opieki, wychowania, kształcenia, terapii, rehabilitacji i resocjalizacji – zgodnie ze współczesnymi trendami europejskiej myśli edukacyjnej oraz współczesnych paradygmatów pedagogiki specjalnej.


Studia na kierunku PEDAGOGIKA SPECJALNA trwają 10 semestrów i kończą się nadaniem tytułu magistra.

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (jednolite) - Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)

Jednolite studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna umożliwiają zdobycie kwalifikacji do zajmowania stanowiska nauczyciela przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej. Podstawowym celem według przyjętej koncepcji kształcenia jest wyposażenie studentów w wiedzę pedagogiczną, psychologiczną, filozoficzną i aksjologiczną wspomagającą rozumienie procesów rozwoju, socjalizacji, wychowania i nauczania - uczenia się, wykorzystywaną w codziennej pracy nauczycielskiej do efektywnego organizowania i wspierania integralnego rozwoju dziecka/ucznia oraz udzielania pomocy rodzicom/opiekunom w wychowaniu dziecka. W toku studiów na kierunku PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA stwarzamy możliwość zdobycia interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu pedagogicznych i biopsychicznych podstaw edukacji elementarnej oraz kompetencji do organizowania i realizacji zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, w tym diagnozowania i wspierania rozwoju wychowanków, w tym uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Proces kształcenia kompleksowo przygotowuje do realizacji zadań nauczyciela: obejmuje zarówno przekazanie wiedzy merytorycznej, jak i metodycznej warunkującej podejmowanie efektywnej działalności edukacyjnej w obszarze poszczególnych metodyk, w tym nauczania języka obcego. Program bazując na współczesnych koncepcjach edukacyjnych, podejmuje zagadnienie integracji treści kształcenia w praktyce szkolnej oraz nowych trendów w edukacji, w tym działań innowacyjnych. Kształcenie w ramach studiów na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, trwa 5 lat i obejmuje 10 semestrów w ramach których realizowane są następujące moduły tematyczne:

  • moduł społeczno-humanistyczny
  • moduł komunikacyjny
  • moduł pedagogiki przedszkolnej
  • moduł pedagogiki wczesnoszkolnej
  • moduł psychologiczny dla nauczycieli
  • moduł dydaktyczny
  • moduł metodyczny
  • moduł wspierania rozwoju dziecka
  • moduł specjalnych potrzeb edukacyjnych
  • moduł diagnostyczny
  • moduł organizacyjny
  • moduł psychologiczno-pedagogicznych podstaw do nauczania języka obcego
  • moduł przygotowania do nauczania języka obcego
  • moduł metodyki nauczania języka obcego
  • moduł seminaryjno-metodologiczny
  • moduł studenckich praktyk zawodowych

Szczegółowy rozkład przedmiotów w poszczególnych modułach wskazano w programie kształcenia.

Proces kształcenia kompleksowo przygotowuje do realizacji zadań nauczyciela: obejmuje zarówno przekazanie wiedzy merytorycznej, jak i metodycznej warunkującej podejmowanie efektywnej działalności edukacyjnej w obszarze poszczególnych metodyk, w tym nauczania języka obcego. Program bazując na współczesnych koncepcjach edukacyjnych, podejmuje zagadnienie integracji treści kształcenia w praktyce szkolnej oraz nowych trendów w edukacji, w tym działań innowacyjnych. Po zakończeniu 5-letniego kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela w przedszkolu i w klasach I-III szkoły podstawowej absolwent uzyskuje pełne kwalifikacje do prowadzenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w:

  • przedszkolach,
  • punktach i oddziałach przedszkolnych
  • w klasach I – III szkoły podstawowej (z uwzględnieniem modelu edukacji zintegrowanej),
  • w tym również w przedszkolach i szkołach podstawowych z oddziałami/klasami integracyjnymi oraz w ramach realizacji idei edukacji włączającej.

Studia na kierunku PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA trwają 10 semestrów i kończą się nadaniem tytułu magistra.

O Uczelni... - Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)


Uczelnia Nauk Społecznych to ceniona niepubliczna szkoła wyższa w Łodzi, oferująca studia tak pierwszego, jak i drugiego stopnia, które realizować można zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jednym z jej najważniejszych atutów jest innowacyjne podejście do kształcenia, którego efektem jest m.in. zastosowanie i udostępnienie studentom narzędzi e-learningowych.

Studia w Łodzi, na Uczelni Nauk Społecznych, to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na kontynuowaniu edukacji w placówce charakteryzującej się wysokiej jakości kształceniem, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości dostosowywania trybu nauki do stylu życia, obowiązków rodzinnych czy zawodowych etc.



Opis Uczelni – Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi - Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)


Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi prowadzi kształcenie na studiach licencjackich, magisterskich oraz studiach podyplomowych o profilu praktycznym, pozwalającym na rozwijanie wiedzy stosowanej oraz praktycznych umiejętności i kompetencji społecznych, zmierzających do przygotowania studentów i słuchaczy do pracy zespołowej oraz projektowej.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez odpowiednio przygotowaną kadrę dydaktyczno-naukową oraz doświadczonych praktyków z danego obszaru kształcenia. Oferta studiów na prowadzonych kierunkach budowana jest w oparciu o aktualne trendy edukacyjne oraz realne potrzeby, tak aby kierunki kształcenia, umożliwiały zdobycie kwalifikacji kluczowych z punktu widzenia aktualnych potrzeb rynku pracy.

Duży nacisk na praktyczność, efektywność i elastyczność kształcenia znalazły swój wyraz w proponowanych formułach studiowania.

Student może wybrać:

STUDIA TRADYCYJNE (stacjonarne) - zajęcia są realizowane podczas 15 - 18 dni zjazdowych w semestrze (wybrane soboty i niedziele)*
STUDIA E-LEARNINGOWE (niestacjonarne) - zajęcia dydaktyczne są realizowane w formule maksymalnie 8 dni zjazdowych w semestrze (trzy weekendowe zjazdy dydaktyczne w Łodzi + zjazd zaliczeniowy)**

* w przypadku jednolitych studiów magisterskich jest to 20 dni zjazdowych w semestrze
** w przypadku jednolitych studiów magisterskich jest to 10 dni zjazdowych w semestrze (5 zjazdów)

w ramach popularnych kierunków studiów:

  • BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE
  • BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE
  • PEDAGOGIKA
  • PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA
  • PEDAGOGIKA SPECJALNA
  • PSYCHOLOGIA
nowa fasada budynku uns sala wykladowa uns budynek uns rekrutacja studenci uns

Dlaczego my? - Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)

Uczelnia Nauk Społecznych koncentruje swoje działania na poszerzaniu oferty kształcenia oraz ciągłym jej doskonaleniu.

Dlaczego warto nas wybrać?

• Profesjonalna kadra - doświadczeni pracownicy dydaktyczno-naukowi oraz praktycy, specjaliści w swoich dziedzinach.
• Kameralna atmosfera - dla nas ważny jest każdy Student i wzajemne relacje
• Praktyczny profil studiów - zdobywasz wiedzę, ale przede wszystkim kluczowe umiejętności i kompetencje
• Dogodna forma - studia wspomagane metodami i technikami kształcenia na odległość

Rekrutacja na Studia na Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi - Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)


Kandydat na studia Uczelni Nauk Społecznych może zapisać się na studia nie wychodząc z domu

Wystarczy, że wykonasz kilka kroków:

* Zarejestruj się on-line (https://uns.lodz.pl/dla-kandydata/studia-i-stopnia/zapisz-sie/)

lub wejdź na stronę uns.lodz.pl

1. Pobierz, wypełnij i podpisz kwestionariusz osobowy
2. Pobierz, wypełnij i podpisz druk studenckiego ślubowania
3. Pobierz i podpisz 2 egzemplarze umowy
4. Przygotuj:

- kserokopię świadectwa dojrzałości (oryginał/odpis świadectwa - do wglądu przy pierwszej wizycie w Rektoracie)
- kserokopię dowodu osobistego (dowód do wglądu - patrz wyżej)
- 2 fotografie o wymiarze 45x35 mm (zgodnie z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodu osobistego)
- potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej na rachunek bankowy z dopiskiem "opłata rekrutacyjna"

5. Wszystkie dokumenty z punktów 1-4 włóż w kopertę i wyślij (lub przywieź osobiście) na adres:

Uczelnia Nauk Społecznych
Biuro Rekrutacyjne
ul. Kamińskiego 21
90-229 Łódź

Po sprawdzeniu dokumentów skontaktujemy się z Tobą - powiemy co dalej i prześlemy wszystkie informacje konieczne by móc w pełni skorzystać z możliwości studiowania w UNS.

Życie studenckie - Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)

Elastyczność kształcenia

Uczelnia Nauk Społecznych stawia nie tylko na efektywność, lecz również elastyczność kształcenia, dzięki czemu realizowane w ramach oferowanych przez nią programów studia w Łodzi nie kolidują z innymi obowiązkami studentów – wciąż mogą być oni aktywni zawodowo, spędzać czas z dziećmi etc. W trybie stacjonarnym zajęcia dydaktyczne realizowane są w czasie 15 dni zjazdowych w semestrze (wybrane weekendy), a w trybie niestacjonarnym – trzech zjazdów weekendowych. Wszystko to dzięki zastosowaniu przez Uczelnię narzędzi e-learningowych (studenci mają wgląd w udostępniane im materiały dydaktyczne 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, a więc mogą powtarzać materiał zawsze wtedy, gdy mają na to czas i ochotę, dopasowując naukę do zawodowego czy prywatnego grafiku). To innowacyjne rozwiązanie to również oszczędności finansowe – studenci uczący się on-line rzadziej przyjeżdżają na zjazdy, nie muszą tak często opłacać noclegów w Łodzi etc.

Dobry start na rynku pracy

Studia na Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi to przepustka do wymarzonej zawodowej kariery. Nasze programy zajęć są dostosowane do aktualnej sytuacji na rynku pracy, dzięki czemu nasi absolwenci bardzo szybko znajdują zatrudnienie w wybranej przez siebie branży.