Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

4 uczelnie w Łodzi - kierunek Psychologia

Adres: ul. Sienkiewicza 9

90-113 Łódź

Tel.: 42 664 66 56, 42 664 66 57

FAX.: 42 239 39 57

Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź
Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia Biznesu (zobacz kierunki) Psychologia (zobacz kierunki)

Adres: ul. Narutowicza 68

90-136 Łódź

Tel.: 42 635-41-78, 42 635-40-86

FAX.: 42 665 57 71, 42 635 40 43

www.uni.lodz.pl informatory.uni.lodz.pl rekrutacja.uni.lodz.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska (zobacz kierunki) Wydział Chemii (zobacz kierunki) Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny (zobacz kierunki)
Wydział Filologiczny (zobacz kierunki) Wydział Filozoficzno-Historyczny (zobacz kierunki) Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej (zobacz kierunki)
Wydział Matematyki i Informatyki (zobacz kierunki) Wydział Nauk Geograficznych (zobacz kierunki) Wydział Nauk o Wychowaniu (zobacz kierunki)
Wydział Prawa i Administracji (zobacz kierunki) Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych (zobacz kierunki) Wydział Zarządzania (zobacz kierunki)
Filia UŁ w Tomaszowie Mazowieckim (zobacz kierunki) Międzywydziałowe Studia Matematyczno-Przyrodnicze (zobacz kierunki) Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczno-Społeczne (zobacz kierunki)

Adres: ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

Tel.: 800 080 888 - bezpłatna infolinia tel.: 42 631 58 00, 42 631 58 01 - rekrutacja

FAX.:

www.ahe.lodz.pl

Nasze wydziały/kierunki

Pedagogika (zobacz kierunki) Administracja (zobacz kierunki) Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (zobacz kierunki)
Filologia polska (zobacz kierunki) Filologia obca (zobacz kierunki) Politologia (zobacz kierunki)
Pielęgniarstwo Kulturoznawstwo (zobacz kierunki) Taniec (zobacz kierunki)
Grafika (zobacz kierunki) Transport (zobacz kierunki) STUDIA PRZEZ INTERNET (zobacz kierunki)
Bezpieczeństwo wewnętrzne (zobacz kierunki) Ekonomia (zobacz kierunki) Inżynieria materiałowa (zobacz kierunki)
Ochrona środowiska (zobacz kierunki) Psychologia (zobacz kierunki) Sport (zobacz kierunki)
Turystyka i rekreacja (zobacz kierunki) Zdrowie publiczne (zobacz kierunki) Zarządzanie (zobacz kierunki)
Informatyka (zobacz kierunki) Pielęgniarstwo pomostowe Mechanika i budowa maszyn (zobacz kierunki)
Prawo nowość! (zobacz kierunki)

Adres: ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

Tel.: 800 080 888, 42 63 15 800/801

FAX.:

www.puw.pl

Nasze wydziały/kierunki

Administracja (zobacz specjalizacje) Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (zobacz specjalizacje) Kulturoznawstwo (zobacz specjalizacje)
Pedagogika (zobacz specjalizacje) Politologia (zobacz specjalizacje) Zarządzanie (zobacz specjalizacje)
Transport (zobacz specjalizacje) Filologia angielska (zobacz specjalizacje) Filologia germańska (zobacz specjalizacje)
Filologia polska (zobacz specjalizacje) Socjologia WSPA Lublin (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo wewnętrzne nowość! (zobacz specjalizacje)
Grafika (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość WSPA Lublin (zobacz specjalizacje) Informatyka WSPA Lublin (zobacz specjalizacje)
Pielęgniarstwo (pomostowe) Ekonomia nowość! (zobacz specjalizacje) Inżynieria materiałowa nowość!
Ochrona środowiska nowość! (zobacz specjalizacje) Psychologia nowość! (zobacz specjalizacje) Turystyka i Rekreacja nowość!
Zdrowie publiczne nowość! (zobacz specjalizacje) Informatyka (zobacz specjalizacje) Sport (zobacz specjalizacje)
Administracja WSPA Lublin (zobacz specjalizacje) Dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSPA Lublin (zobacz specjalizacje) Gospodarka przestrzenna WSPA Lublin (zobacz specjalizacje)
Japonistyka Stosunki międzynarodowe WSPA Lublin (zobacz specjalizacje) Transport WSPA Lublin (zobacz specjalizacje)
Zarządzanie WSPA Lublin (zobacz specjalizacje) Prawo nowość! (zobacz specjalizacje)

Szkoły wyższe z kierunkiem psychologia w Łodzi

Liczba uczelni

Psychologię w Łodzi możemy studiować na 5 uczelniach – 1 publicznej: Uniwersytet Łodzki oraz 4 prywatnych: Polski Uniwersytet Wirtualny, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi i Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu.

Tryby studiowania

Studia na kierunku psychologia trwają od 3 do 5 lat. Studia I stopnia trwają 3 lata i kończą się tytułem licencjata po których możemy udać się na studia II stopnia i zdobyć tytuł magistra. Mamy również opcję studiów jednolitych magisterskich po których od razu otrzymujemy tytuł magistra. Mamy do wyboru trzy klasyczne tryby studiów: dzienne, wieczorowe i zaoczne oraz studia on-line – prowadzone całkowicie przez Internet.

Ceny

Studiowanie psychologii w tym mieście będzie nas kosztować ok. 2500 zł w ujęciu semestralnym w zależności od uczelni, trybu i stopnia studiowania. Trzeba liczyć się z tym, że im stopień naszych studiów będzie wyższy tym wyższa będzie opłata. Na studiach on-line natomiast zapłacimy 2100 zł za semestr nauki.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji Uniwersytet Łódzki


Aktualizacja 2019
Źródło: Uniwersytet Łódzki


Perspektywy pracy
Kończąc studia psychologiczne możemy wybierać wśród kilku ścieżek zawodowych. Możemy pracować jako psycholog w klinikach, w ośrodkach terapii uzależnień, więzieniach, ośrodkach resocjalizacyjnych. Od nas zależy z jaką grupą wiekową chcemy pracować i jak chcemy prowadzić nasze seanse terapeutyczne. Wiedza z dziedziny psychologii przyda nam się niezależnie od obranej ścieżki zawodowej.

Zobacz pełną listę - uczelnie w łodzi.

Kierunki/Specjalizacje na wydziałach psychologii w Łodzi

Psychologia zdrowia i jakości życia

Psychologia to studia przeznaczone dla osób, które nie mają problemów w relacjach z drugim człowiek, pragną zgłębiać jego problemy oraz uczynić wszystko, aby mu pomóc. Interesujący kierunek, który po zakończeniu nauki oferuje pracę z ludźmi. Absolwent będzie wiedział w jaki sposób radzić sobie z ciężkimi przypadkami, jak rozpoznać wiele chorób ora schorzeń, przedstawione zostaną różnorodne sposoby pracy, które są przeznaczone i dla grupy i dla indywidualnych pacjentów. Wykwalifikowana kadra przekazuje wiedzę odnośnie sposobów porozumiewania się z drugim człowiekiem, umiejętności pracy pod presją oraz zmagania się ze stresem, określania zaburzeń i zmagania się z uzależnieniami.
Specjalizację prowadzi : Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi.

Psychologia kreatywnego rozwoju

Absolwenci kierunku psychologia kreatywnego rozwoju skupiają się przede wszystkim na pracy z drugim człowiekiem oraz grupą. Dowiadują się oni w jaki sposób słuchać oraz rozumieć to co mówi do nich inny człowiek, a także jak pomagać mu w problemach i sprawiać, że jego życie staje się mniej skomplikowane. Kierunek skupia się oprócz tego na dążeniu człowieka do bycia jeszcze lepszym i pomaga w zmaganiu się z własnymi kompleksami oraz słabościami. Psychologia jest zawodem perspektywicznym, dzięki czemu znalezienie pracy nie powinno przysporzyć żadnych trudności.
Psychologię kreatywnego rozwoju prowadzi Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi.

Psychologia w biznesie

Studia na kierunku psychologii są bardzo interesujące, gdyż nie chodzi w nich tylko o przekazywanie informacji i wiedzy, ale odbywa się również ogromna ilość zajęć praktycznych. Można wymienić wśród nich wszelkiego rodzaju ćwiczenia, projekty, warsztaty itd. Przyszła praca będzie pomagała ludziom w zmaganiu się z ich problemami o charakterze psychologicznym, a także poszukiwaniu tego kim są, pomocy w rozwoju i wspieraniu pracy w zespole. Psychologia w biznesie pomaga osobom na wysokich stanowiskach oraz tym, które nie radzą sobie ze stresem, pomaga także pracować nad własną osobą i myśleć pozytywnie.
Psychologię w biznesie można studiować na Uniwersytecie Łódzkim, Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.

Data publikacji: 27-03-2019