Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

6 uczelni w Łodzi - kierunek Informatyka

Adres: ul. Sienkiewicza 9

90-113 Łódź

Tel.: 42 664 66 56, 42 664 66 57

E-mail.: rekrutacja@san.edu.pl

Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka Zobacz więcej

Adres: ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

Tel.: 42 29 95 500 tel.: 42 631 58 00, 42 631 58 01 - rekrutacja

E-mail.: rekrutacja@ahe.lodz.pl

Galeria Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) w Łodzi <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) w Łodzi <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka Zobacz więcej

Adres: ul. Żeromskiego 116 (Sekcja Rekrutacji ul. Radwańska 29, bud. A13)

90-924 Łódź

Tel.: 42 631 20 92

E-mail.: rekrutacja@info.p.lodz.pl

www.p.lodz.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej

Adres: ul. Rzgowska 17a

93-008 Łódź

Tel.: 42 275-01-00, 42 275-01-01

E-mail.: wsinf@wsinf.edu.pl

www.wsinf.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Wydział Informatyki i Zarządzania

Adres: ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

Tel.: 800 080 888, 42 63 15 800/801

E-mail.: rekrutacja@ahe.lodz.pl

www.puw.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka WSPA Lublin Informatyka

Adres: ul. Narutowicza 68

90-136 Łódź

Tel.: 42 635-41-78, 42 635-40-86

E-mail.: rekrutacja@uni.lodz.pl

www.uni.lodz.pl informatory.uni.lodz.pl rekrutacja.uni.lodz.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Biofizyka medyczna i bioinformatyka

Filmy - Informatyka

INFORMATYK - ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI

Chcesz dużo zarabiać? Zostań programistą | DO ROBOTY

Studia bezpłatne i płatne - Informatyka

Studia na kierunku Informatyka w Łodzi - Zasady rekrutacji

Szkoły wyższe z kierunkiem Informatyka w Łodzi

Opis kierunku

Informatyka to niezbędna dziedzina wiedzy w obecnych czasach. Na każdym etapie życia zetkniemy się z urządzeniami, których naprawa będzie opierać się na założeniach informatyki. Informatyk to nie tylko osoba, która zajmuje się „składaniem pecetów”. Dziś najwięcej spraw związanych jest z obszarem baz danych, stronami internetowymi oraz systemami CMS.

Zobacz uczelnie wyższe w Łodzi. Sprawdź Studia w Łodzi
Liczba uczelni

Informatykę w Łodzi można studiować na 2 uczelniach publicznych. Są to Uniwersytet Łódzki oraz Politechnika Łódzka. Po ukończeniu studiów można uzyskać tytuł inżyniera bądź licencjata. Jeśli taka liczba uczelni, jest dla was niesatysfakcjonująca, to proponujemy szkoły niepubliczne: AHE lub Polski Uniwersytet Wirtualny prowadzący studia on line.

Tryby Studiowania

Studia stacjonarne tzw. dzienne, prowadzone przez uczelnie państwowe, są bezpłatne. Informatykę można też studiować niestacjonarnie – zaocznie w weekendy. Po ukończeniu studiów można otrzymać dyplom inżyniera lub licencjata.

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne zaoczne na Uniwersytecie Łódzkim rozpoczynają się od 2 500 złotych za semestr. Zdecydowanie taniej jest studiować na Politechnice Łódzkiej. Tam koszt semestru studiów to 2 294 złote.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji Uniwersytet Łódzki

Informatyka (studia licencjackie)


Uczelnia UŁ


Informatyka ( studia inżynierskie)


Uczelnia UŁ


Zasady rekrutacji Politechnika Łódzka


Uczelnia Pł” style=


Uczelnia PG


Predyspozycje do studiowania na kierunku informatykaStudia informatyczne są co roku oblegane przez kandydatów na wyższe uczelnie. Informatykę można studiować na uczelniach państwowych i prywatnych. Są to studia dwustopniowe, które już po ukończeniu pierwszego stopnia dają szerokie kompetencje zawodowe. Osoby, które chcą studiować informatykę, powinny jednak mieć świadomość, że na pewno nie jest to kierunek dla każdego. Studia informatyczne wymagają odpowiednich predyspozycji oraz cech charakteru. Aby studiować informatykę trzeba doskonale radzić sobie z takimi przedmiotami, jak matematyka, logika oraz inne ścisłe nauki, które na studiach pojawią się w wersji bardzo rozbudowanej. Informatycy muszą mieć zdolność logicznego myślenia, kojarzenia faktów, analizowania i wyciągania wniosków. Potrzebna jest również kreatywność, która jest niezbędna do rozwiązywania wielu zawodowych problemów.

Przyszli informatycy muszą być osobami skrupulatnymi, dokładnymi, umiejącymi pracować pod presją czasu oraz w warunkach stresujących. Przyda się również umiejętność pracy w zespole. Choć informatycy pracują zwykle samodzielnie przy komputerze, w wielu firmach są częścią większego zespołu, który wspólnie pracuje na sukces. Osoby, które chcą studiować informatykę, powinny mieć świadomość, że są to studia bardzo trudne i wymagające. Jeśli nie mają żadnych predyspozycji do tego kierunku, raczej trudno będzie im sobie poradzić w trakcie kształcenia.

Perspektywy zatrudnienia w Łodzi po studiach na kierunku informatykaAbsolwenci studiów informatycznych mają w Łodzi wiele możliwości zawodowych. Jest to duże miasto, w którym funkcjonuje duży i mniejszy biznes, a także organizacje, instytucje i urzędy, które potrzebują dobrych i doświadczonych informatyków. W dzisiejszych czasach nie ma praktycznie firmy czy urzędu, które nie potrzebowałyby fachowców od IT. Informatycy mogą pracować w urzędach przy wdrażaniu systemów informatycznych, w działach IT prywatnych firm, a także w każdej firmie, która potrzebuje dobrego fachowca od oprogramowania. Informatycy mają również wiele zawodów, w jakich mogą się sprawdzać: administrator danych, twórca lub tester oprogramowania, specjalista od systemów informatycznych, kierownik projektów. Wybór jest spory, warto więc specjalizować się w konkretnej dziedzinie IT i być w niej dobrym specjalistą.

Informatycy po studiach doskonale radzą sobie także w pracy na własny rachunek. Choć praca na etacie jest dosyć satysfakcjonująca, własna firma pozwala na lepszy rozwój i zarobki, gdyż nie trzeba ograniczać się do jednego klienta. Świetnie radzą sobie informatycy, którzy oferują outsourcing IT. Ta branża nieustannie się rozwija, a fachowcy, którzy chcą się w niej rozwijać mogą liczyć na dobre zatrudnienie i zarobki. Zanim jednak informatyk zdecyduje się na założenie własnej działalności, powinien przez pewien czas popracować w firmie na etacie, dzięki czemu zdobędzie kontakty, doświadczenie, a jednocześnie będzie mógł uzupełnić wykształcenie i powiększyć swój zakres kompetencji.

Studia informatyczne w Łodzi - specjalizacje:

Informatyka

Studenci kształcący się na kierunku informatyka otrzymają zarówno gruntowną wiedzę, jak i umiejętności umożliwiające im podjęcie pracy w zawodzie informatyka czy też programisty. W trakcie studiów zostanie poruszonych wiele zagadnień oraz tematów, między innymi związanych z algorytmiką, programowaniem, bazami danych, systemami oraz sieciami komputerowymi, technologiami internetowymi i projektowaniem systemów informatycznych. W trakcie studiowania kładzie się nacisk na analityczne oraz syntetyczne myślenie, co ułatwia łatwiejszy start w pracy zawodowej. Nabyte informacje zostają dopasowane do bezustannie zmieniających się technologii informatycznych.
Specjalizację prowadzi : Uniwersytet Łódzki.Matematyka

Studia matematyczne oferują szerokie zatrudnienie nie tylko w placówkach edukacyjnych, ale również bankach i innych instytucjach finansowych. W trakcie edukacji zostaną przekazana informacje z zakresu logiki oraz teorii mnogości, algebry oraz geometrii. Student zapozna się z topologią oraz analizą matematyczną, a także posiądzie umiejętności charakterystyczne dla konkretnej specjalizacji. Nauka nie obejmuje jedynie przedmiotów typowo matematycznych, gdyż zajęcia z języka obcego także stanowi ważną umiejętność (poziom absolwentów szacowany jest na B2). W studentach rozpala się chęć nauki, dlatego nawet po zakończeniu studiów licencjackich pragną oni bezustannie wzbogacać swoją wiedzę. Kontynuacja nauki odbywa się zarówno w formie studiów drugiego stopnia, jak i studiów podyplomowych.
Kierunek można studiować na Uniwersytecie Łódzkim.

Analiza danych

Szkolenie się z zakresu analizy danych jest bardzo przyszłościowe i ściśle łączy się z bezustannie ewaluującą komputeryzacją, informatyzacją, dzięki którym nie tylko modyfikuje się, ale również gromadzi informacje. Zjawiska te związane są zarówno z pozytywnymi, jak i negatywnymi cechami. Unikanie negatywnych zjawisk jest możliwe, dzięki zatrudnieniu odpowiednio przygotowanych do wykonywania zawodu specjalistów zajmujących się odszukiwaniem oraz selekcjonowaniem danych, znających się również na statystyce i analizowaniu informacji.
Kierunek wykładany jest na Uniwersytecie Łódzkim, Politechnice Łódzkiej, Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.

Studia informatyczne na uczelniach niepublicznych w Łodzi

Uniwersytet Łódzki

Studia na kierunku informatyka na Uniwersytecie Łódzkim prowadzone są na Wydziale Matematyk i Informatyki oraz na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej. Na obu wydziałach są to studia dwustopniowe, w których skład wchodzą trzyletnie studia licencjackie oraz dwuletnie studia magisterskie. Celem kształcenia jest zdobycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych dotyczących najważniejszych gałęzi współczesnej informatyki. Wydział Matematyki i Informatyki oferuje specjalności: grafika komputerowa i projektowanie gier, sieci komputerowe i przetwarzanie danych, systemy informatyczne, informatyka ogólna, interaktywne media. Natomiast na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej można wybrać następujące specjalności: algorytmy i programowanie, systemy i aplikacje mobilne, bazy danych i aplikacje internetowe, administracja sieciami i systemami informatycznymi, informatyka stosowana. Każda specjalizacja to odrębna ścieżka kształcenia i możliwość zdobycia szczegółowej wiedzy w konkretnej tematyce, co pozwala na dopasowanie się do konkretnych potrzeb pracodawców z rynku IT.

Politechnika Łódzka

Studia informatyczne na Politechnice Łódzkiej są realizowane na dwóch wydziałach: Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki oraz na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej. Studia prowadzone są dwustopniowo – najpierw 3,5-letnie studia inżynierskie, a następnie półtoraroczne studia magisterskie. Studenci już od pierwszego roku studiów mają do wyboru sporo ciekawych specjalności, między innymi: inżynieria oprogramowania i analiza danych, grafika komputerowa i multimedia, sieci komputerowe i systemy mobilne, technologie gier i symulacji komputerowych, systemy informatyczne i bazy danych. Szeroki wybór specjalności pozwala na wybór własnej ścieżki zawodowej i rozwój w dziedzinie, z którą studenci wiążą swoją przyszłość zawodową. Absolwenci informatyki po Politechnice Łódzkiej mogą pracować jako analitycy i inżynierowie systemowi, programiści, administratorzy danych, graficy komputerowi, projektanci gier komputerowych czy testerzy oprogramowania. Kształcenie kładzie duży nacisk na umiejętności praktyczne, a studenci uczestniczą w wielu dodatkowych warsztatach, projektach oraz praktykach w dobrych firmach z branży IT.

Studia informatyczne na uczelniach niepublicznych w Łodzi

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

Studia informatyczne na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi to trzyletnie studia licencjackie prowadzone w formie stacjonarnej lub niestacjonarnej. Zarówno studia dzienne, jak i zaoczne są płatne. Za studia dzienne należy zapłacić 420 zł za miesiąc, nauka zaoczna kosztuje natomiast 400 zł miesięcznie. Celem kształcenia jest przekazanie studentom solidnej wiedzy oraz umiejętności informatycznych. W programie kształcenia znajdziemy takie przedmioty, jak architektura systemów, podstawy programowania, logika w informatyce, matematyka dyskretna, analiza systemowa, rachunek prawdopodobieństwa i statystyka, sieci komputerowe, systemy baz danych. Studenci studiów informatycznych mają aktualnie do wyboru jedną specjalność – technologie programowania, jednak w najbliższym czasie uczelnia planuje uruchomić kolejne ścieżki kształcenia.

Program nauczania na kierunku informatyka nieustannie się zmienia i spełnia wymagania nowoczesnego rynku pracy. Dzięki temu studenci mają pewność, że kształcą się w tych obszarach, w których specjalistyczna wiedza otworzy wiele możliwości zawodowych. W trakcie kształcenia kładziony jest ogromny nacisk na umiejętności praktyczne. Sporo jest zajęć warsztatowych, laboratoryjnych w pracowniach komputerowych, dodatkowych kursów i szkoleń. Zajęcia praktyczne odbywają się z doświadczonymi i wykwalifikowanymi praktykami z najlepszych przedsiębiorstw na rynku. Absolwenci studiów informatycznych są solidnie i kompleksowo przygotowani do pracy w branży IT na różnych stanowiskach i przy zróżnicowanych projektach.

Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi

Studia informatyczne na Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi są prowadzone dwustopniowo – najpierw są trzyipółletnie studia pierwszego stopnia, a następnie można kontynuować kształcenie na półtorarocznych studiach magisterskich. Studia są płatne zarówno w formie dziennej, jak i zaocznej. Studia dzienne kosztują 2280 zł za semestr, za semestr na studiach zaocznych trzeba natomiast zapłacić 2100 zł. Program kształcenia na kierunku informatyka jest nowoczesny i tworzony we współpracy z czołowymi informatykami z najlepszych firm województwa łódzkiego. W trakcie nauki studenci poznają budowę i zasady funkcjonowania nowoczesnego sprzętu komputerowego, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych. Uczą się programowania komputerów oraz poznają zasady inżynierii oprogramowania. Zdobywają też wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji, grafiki komputerowej, wdrażania i pielęgnacji narzędzi i systemów informatycznych.

Studenci w trakcie kształcenia mają do wyboru cztery specjalności: sieciowe systemy operacyjne, programowanie, zarządzanie infrastrukturą sieciową, inżynieria oprogramowania. W trakcie nauki studenci mają do dyspozycji nowoczesną bazę dydaktyczną, profesjonalną kadrę naukową oraz możliwość korzystania z zaawansowanych technologicznie pomocy. Po ukończeniu kształcenia studenci są wszechstronnie i kompleksowo przygotowani do wykonywania wyuczonego zawodu.

Szukasz kierunku związanego z Informatyką? Zobacz gdzie studiować studia Mechatronika w Łodzi

Data publikacji: 14-03-2022