Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

5 uczelni w Łodzi - kierunek Marketing

Adres: ul. Matejki 22/26

90-237 Łódź

Tel.: 42 635 50 51

E-mail.: rekrutacja.wz@uni.lodz.pl

Galeria Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania
Galeria Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Marketing

Adres: ul. Sienkiewicza 9

90-113 Łódź

Tel.: 42 664 66 56, 42 664 66 57

E-mail.: rekrutacja@san.edu.pl

Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź
Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

spec. Psychologia marketingu i reklamy spec. E-commerce i marketing spec. Specjalista ds. marketingu usług zdrowotnych
spec. Specjalista ds. marketingu usług zdrowotnych

Adres: ul. Narutowicza 68

90-136 Łódź

Tel.: 42 635-41-78, 42 635-40-86

E-mail.: rekrutacja@uni.lodz.pl

www.uni.lodz.pl informatory.uni.lodz.pl rekrutacja.uni.lodz.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska (zobacz kierunki) Wydział Chemii (zobacz kierunki) Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny (zobacz kierunki)
Wydział Filologiczny (zobacz kierunki) Wydział Filozoficzno-Historyczny (zobacz kierunki) Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej (zobacz kierunki)
Wydział Matematyki i Informatyki (zobacz kierunki) Wydział Nauk Geograficznych (zobacz kierunki) Wydział Nauk o Wychowaniu (zobacz kierunki)
Wydział Prawa i Administracji (zobacz kierunki) Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych (zobacz kierunki) Wydział Zarządzania (zobacz kierunki)
Filia UŁ w Tomaszowie Mazowieckim (zobacz kierunki) Międzywydziałowe Studia Matematyczno-Przyrodnicze (zobacz kierunki) Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczno-Społeczne (zobacz kierunki)

Adres: ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

Tel.: 800 080 888 - bezpłatna infolinia tel.: 42 631 58 00, 42 631 58 01 - rekrutacja

E-mail.: rekrutacja@ahe.lodz.pl

www.ahe.lodz.pl

Nasze wydziały/kierunki

Pedagogika (zobacz kierunki) Administracja (zobacz kierunki) Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (zobacz kierunki)
Filologia polska (zobacz kierunki) Filologia obca (zobacz kierunki) Politologia (zobacz kierunki)
Pielęgniarstwo Kulturoznawstwo (zobacz kierunki) Taniec (zobacz kierunki)
Grafika (zobacz kierunki) Transport (zobacz kierunki) STUDIA PRZEZ INTERNET (zobacz kierunki)
Bezpieczeństwo wewnętrzne (zobacz kierunki) Ekonomia (zobacz kierunki) Inżynieria materiałowa (zobacz kierunki)
Ochrona środowiska (zobacz kierunki) Psychologia (zobacz kierunki) Sport (zobacz kierunki)
Turystyka i rekreacja (zobacz kierunki) Zdrowie publiczne (zobacz kierunki) Zarządzanie (zobacz kierunki)
Informatyka (zobacz kierunki) Pielęgniarstwo pomostowe Mechanika i budowa maszyn (zobacz kierunki)
Prawo nowość! (zobacz kierunki)

Adres: ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

Tel.: 800 080 888, 42 63 15 800/801

E-mail.: rekrutacja@ahe.lodz.pl

www.puw.pl

Nasze wydziały/kierunki

Administracja (zobacz specjalizacje) Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (zobacz specjalizacje) Kulturoznawstwo (zobacz specjalizacje)
Pedagogika (zobacz specjalizacje) Politologia (zobacz specjalizacje) Zarządzanie (zobacz specjalizacje)
Transport (zobacz specjalizacje) Filologia angielska (zobacz specjalizacje) Filologia germańska (zobacz specjalizacje)
Filologia polska (zobacz specjalizacje) Socjologia WSPA Lublin (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo wewnętrzne nowość! (zobacz specjalizacje)
Grafika (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość WSPA Lublin (zobacz specjalizacje) Informatyka WSPA Lublin (zobacz specjalizacje)
Pielęgniarstwo (pomostowe) Ekonomia nowość! (zobacz specjalizacje) Inżynieria materiałowa nowość!
Ochrona środowiska nowość! (zobacz specjalizacje) Psychologia nowość! (zobacz specjalizacje) Turystyka i Rekreacja nowość!
Zdrowie publiczne nowość! (zobacz specjalizacje) Informatyka (zobacz specjalizacje) Sport (zobacz specjalizacje)
Administracja WSPA Lublin (zobacz specjalizacje) Dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSPA Lublin (zobacz specjalizacje) Gospodarka przestrzenna WSPA Lublin (zobacz specjalizacje)
Japonistyka Stosunki międzynarodowe WSPA Lublin (zobacz specjalizacje) Transport WSPA Lublin (zobacz specjalizacje)
Zarządzanie WSPA Lublin (zobacz specjalizacje) Prawo nowość! (zobacz specjalizacje)

Szkoły wyższe z kierunkiem Marketing w Łodzi

Opis kierunku

Studia na kierunku marketing to połączenie zagadnień z zakresu zarządzania, sprzedaży, negocjacji, psychologii i socjologii. Dzięki przedmiotom poznanym na studiach będziesz mógł uwolnić drzemiące w Tobie zdolności po to, by od zera przeprowadzić kreacje marketingowe dla największych firm i domów mediowych na świecie.

Liczba uczelni

W Łodzi, spośród uczelni publicznych, studia licencjackie na kierunku marketing oferuje Uniwersytet Łódzki. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna oraz Społeczna Akademia Nauk SAN także posiadają go w swoim katalogu kierunków.

Tryby Studiowania

Uniwersytet Łódzki prowadzi rekrutację na studia I stopnia w trybie stacjonarnym, na którym nauka jest bezpłatna oraz zaocznym.

Ceny

Semestr studiów, na największym uniwersytecie w regionie, to koszt 2 2200 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Łódzki


zasady rekrutacji uł


Predyspozycje do studiowania marketinguStudia na kierunku marketing co roku przyciągają wielu kandydatów. Na najlepszych uczelniach jest nawet kilkanaście osób na miejsce. Nic w tym dziwnego, marketing jest kierunkiem przyszłościowym, a wiele ciekawych specjalizacji sprawia, że każdy może znaleźć sobie branżę idealną dla siebie. Studia marketingowe dostępne są na uczelniach prywatnych i państwowych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Aby jednak dobrze radzić sobie na tym kierunku, trzeba mieć odpowiednie predyspozycje i wrodzone umiejętności. A nie każdy jest urodzonym marketingowcem.

Studenci marketingu powinni interesować się nowymi trendami, mediami, biznesem, gospodarką i ekonomią. Studia są bowiem mocno interdyscyplinarne i łączą w sobie sporo wiedzy z różnych branż. Trzeba być przygotowanym na sporą ilość nauki, przyswojenie grubych tomów podręczników, a także na wiele praktyk i szkleń. Osoby, które studiują marketing powinny być dobrze zorganizowane, kreatywne, pomysłowe. Przyda się umiejętność pracy pod presją czasu czy w stresujących warunkach. Dużym atutem wśród studentów marketingu jest również znajomość języka angielskiego, która z pewnością przyda się w firmach, które działają na arenie międzynarodowej. A jest ich z roku na rok coraz więcej.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku marketing w ŁodziAbsolwenci kierunku marketing w różnych odsłonach specjalizacyjnych mają w Łodzi wiele możliwości zatrudnienia w różnych branżach. Dobrzy i doświadczeni marketingowcy poszukiwani są w instytucjach, urzędach i organizacjach, szczególnie do działów, które zajmują się promocją regionu czy konkretnych usług dla mieszkańców. Jeszcze więcej możliwości jest w sektorze prywatnym. Duże i małe firmy mają rozbudowane działy marketingu, które są podstawą funkcjonowania biznesu. Doświadczeni marketingowcy są nieustannie poszukiwani, gdyż na ich pracy często opiera się sukces i rozwój firmy. Osoby po marketingu mogą również pracować w agencjach kreatywnych, reklamowych, a także w działach handlowych na pierwszej linii frontu z klientami. Marketingowcy świetnie sprawdzają się na stanowiskach, które wymagają umiejętności perswazyjnych oraz negocjacyjnych.

Osoby, które po marketingu chcą rozwijać się zawodowo na własnej działalności, również mają sporo możliwości. Aby jednak założyć swoją firmę, dobrze jest najpierw przez pewien czas popracować na etacie, zdobyć doświadczenie, a także dodatkowe umiejętności i kwalifikacje. Choć marketing jest bardzo popularną branżą, trzeba pamiętać, że najlepiej radzą sobie w niej specjaliści w konkretnej dziedzinie. Szeroko pojęty marketing jest bowiem pojęciem tak rozległym, że nie da się być specjalistą w każdej jego dziedzinie. O konkretnej specjalizacji w marketingu warto pomyśleć jeszcze w trakcie studiów i w tym kierunku robić staże, szkolenia czy kursy dokształcające. Dzięki temu od razu po ukończeniu studiów można się poszczycić pewnym doświadczeniem zawodowym, które z pewnością będzie mile widziane przez potencjalnych pracodawców.

Jeśli szukasz podobnych kierunków sprawdź oferty 12 szkół wyższych na których znajdziesz studia na kierunku zarządzanie w łodzi

Data publikacji: 29-08-2019