Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Informatyka - Politechnika Łódzka - zasady rekrutacji - 2022 / 2023 rok

Informatyka - Politechnika Łódzka - zasady rekrutacji - 2022 / 2023 rok

Zasady rekrutacji na studia na kierunku Informatyka na Politechnice Łódzkiej na rok 2022/2023

Maturzyści planujący dalszą edukację, często najpierw decydują się na kierunek studiów, a w drugiej kolejności szukają uczelni oferującej interesujące studia. Trzeba jednak dokładnie sprawdzić wymogi przyjęć na studia wyższe, ponieważ w niektórych aspektach mogą one być odmienne na różnych uczelniach.

Podejmując świadomą decyzję o wyborze kierunku i uczelni, na której zamierzamy kontynuować naukę, trzeba sprawdzić obowiązujące wymogi przyjęć na studia, które znajdują się tutaj zasady rekrutacji za kierunek informatyka Politechnika Łódzka, można wtedy porównać zasady przyjęć na podobne kierunki w innych szkołach wyższych.

Politechnika Łódzka na kierunek Informatyka, przyjmuje studentów, stosując sprawdzone metody rekrutacyjne, które w jasny sposób prowadzą kandydata przez całą procedurę dotyczącą przyjęcia na studia.

Studia I i II stopnia

Proces rekrutacyjny dla osób ubiegających się o przyjecie na studia na kierunek Informatyka oferowany przez Politechnikę Łódzką, zakłada system konkursowy, w którym wyniki egzaminów maturalnych otrzymują określoną liczbę punktów, a kandydaci z największą ich liczbą zostają przyjęci jako pierwsi. Przedmioty maturalne objęte systemem punktacyjnym to między innymi: chemia, fizyka, informatyka, język obcy, matematyka.
Absolwenci studiów licencjackich/inżynierskich i magisterskich, kandydujący do przyjęcia na kierunek Informatyka II stopnia magisterskich uzupełniających, przyjmowani są na podstawie klasyfikacji obejmującej ocenę wpisaną w dyplomie ukończenia studiów i ocenę uzyskaną z rozmowy kwalifikacyjnej.

Opinie o Politechnice Łódzkiej
Oprócz informacji zamieszczonych na stronach uczelni i portalach dla kandydatów na wyższe uczelni, bardzo dobrym pomysłem może okazać się lektura uwag i spostrzeżeń samych studentów, które znajdziemy w tym miejscu Politechnika Łódzka – opinie, doświadczenia osób studiujących i absolwentów mogą być bardzo pomocne i zawierać odpowiedzi na nurtujące kandydatów pytania.

 

Opis studiów na kierunku Informatyka - Politechnika Łódzka
Informatyka na Politechnice Łódzkiej to praktyczny kierunek studiów, którego absolwenci przygotowani są do pracy w każdej branży przedsiębiorstw IT, korporacjach i instytucjach – wykorzystując umiejętności i wiedzę z zakresu administrowania siecią i systemami operacyjnymi, tworzeniem zaawansowanego oprogramowania, przetwarzaniem danych analitycznych czy wykorzystaniem sztucznej inteligencji i znajomością zasad bezpieczeństwa przechowywania i pozyskiwania danych.

 

Program studiów/czego się nauczysz?
W trakcie nauki na kierunku Informatyka Politechniki Łódzkiej, studenci od strony praktycznej poznają sieci komputerowe, uczą się architektury i projektowania zaawansowanych systemów informatycznych, a dzięki współpracy z firmami Oracle i Microsoft, mogą w trakcie nauki zdobyć certyfikowane uprawnienia. W programie studiów na kierunku informatyka, można spotkać takie przedmioty jak:

Data publikacji: 06-03-2022

Zobacz również inne studia na kierunku Informatyka w Łodzi - Zasady rekrutacji

Filmy - Informatyka

INFORMATYK - ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI

Chcesz dużo zarabiać? Zostań programistą | DO ROBOTY