Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

4 uczelnie w Łodzi - kierunek Ekonomia

Adres: ul. Wróblewskiego 18/1101

93-578 Łódź

Tel.: 42 639-91-10

E-mail.: dziekanat@wsfi.pl

Galeria Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki (WSFI) im. prof. J. Chechlińskiego <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki (WSFI) im. prof. J. Chechlińskiego <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Ekonomika logistyki Zobacz więcej Ekonomia sprzedaży Zobacz więcej Technologie informatyczne w ekonomii Zobacz więcej
Ekonomika klubu sportowego Zobacz więcej

Adres: ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

Tel.: 42 29 95 500 tel.: 42 631 58 00, 42 631 58 01 - rekrutacja

E-mail.: rekrutacja@ahe.lodz.pl

Galeria Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) w Łodzi <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) w Łodzi <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Ekonomia Zobacz więcej

Adres: ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

Tel.: (+48) 42 29 95 500, (+48) 42 63 15 800, (+48) 42 63 15 801

E-mail.: rekrutacja@puw.pl

puw.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Ekonomia nowość!

Adres: ul. Narutowicza 68

90-136 Łódź

Tel.: 42 635-41-78, 42 635-40-86

E-mail.: rekrutacja@uni.lodz.pl

uni.lodz.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Ekonomia Gospodarka Przestrzenna (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny) Informatyka ekonomiczna
Logistyka (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny) - profil ogólnoakademicki

Filmy - Ekonomia

Ekonomia | Studia na Horyzoncie Kraków

Co to jest ekonomia? Krótka historia ekonomii jako nauki

Ekonomia w Łodzi

Planujesz rozpocząć studia na kierunku ekonomia? Chcesz studiować w Łodzi? Sprawdź, które uczelnie w Łodzi prowadzą ten kierunek studiów, i co Łódź ma do zaoferowania studentom!

Ekonomia jest we współczesnym zglobalizowanym świecie nie tylko nauką, ale też dziedziną praktyki, która zajmuje się m.in. kwestią kryzysów gospodarczych, problematyką wzrostu gospodarczego, inflacji, zadłużenia, czy budżetowania. Jej początki sięgają starożytności, ponieważ właściwie od zarania dziejów ludzie cenili dążenie do efektywności podejmowanych działań.

Kierunek studiów – ekonomia

Czy warto podjąć studia na kierunku ekonomia? To zależy od indywidualnych oczekiwań i predyspozycji. Jedno jest pewne: Studia na kierunku ekonomia umożliwią zdobycie gruntownej wiedzy, która pozwoli zrozumieć mechanizmy ekonomiczne, jakie funkcjonują we współczesnych gospodarkach oraz rozwiązywać problemy natury ekonomicznej w praktyce gospodarczej.

Kierunek studiów ekonomia – choć ekonomię kwalifikuje się do nauk społecznych – wymaga od studentów wiedzy matematycznej oraz zdolności analitycznego i logicznego myślenia. Kandydat na studia w Łodzi, na jedną z uczelni prowadzących ekonomię, powinien także interesować się bieżącymi wydarzeniami nie tylko w życiu gospodarczym – powinien śledzić również to, co dzieje się w życiu społecznym czy w polityce.

Uczelnie w Łodzi – państwowe i prywatne

Kandydaci na studia w Łodzi, a dokładnie na kierunek: ekonomia, mają do wyboru jedną uczelnię państwową i dwie uczelnie prywatne:

Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno-Społeczny, ul Polskiej Organizacji Wojskowej 3/5

Oferuje studia państwowe na kierunku ekonomia (I i II stopnia, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym), ekonomia ekobiznes (I stopnia, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym), ekonomia miasta zrównoważonego (I stopnia, w trybie stacjonarnym) oraz Economics – studia I stopnia w j. angielskim

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, ul. Sterlinga 26

Oferuje studia I stopnia na kierunku ekonomia w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym, a także online.

Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. Prof. J. Chechlińskiego, Narutowicza 7/9

Oferuje studia I stopnia na kierunku ekonomia w trybie niestacjonarnym w formie e-learningu.

Jaka praca po ekonomii?

Absolwenci studiów ekonomicznych znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach prywatnych, instytucjach publicznych, administracji rządowej i samorządowej, organizacjach NGO, bankach, instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych, w firmach konsultingowych, w funduszach inwestycyjnych, biurach rachunkowych i biurach doradztwa podatkowego, a także w firmach audytorskich.

Uzyskana podczas studiów wiedza i zdobyte umiejętności umożliwiają absolwentowi podjęcie pracy na stanowiskach: specjalistów, analityków gospodarczych, ekspertów, menedżerów, a także – na dalszych etapach kariery zawodowej – także dyrektorów. Absolwent ma także pełne przygotowanie do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Studia w Łodzi

Łódź jest trzecim miastem w Polsce pod względem liczby ludności, jest także jednym z najistotniejszych ośrodków akademickich. Znajduje się tu 28 uczelni, w tym sześć państwowych. Miasto ma sporo do zaoferowania studentom – w Łodzi naprawdę dzieje się wiele! Na bogatą ofertę kulturalną składa się nie tylko działalność kin czy teatrów, ale także organizowane w Łodzi koncerty i festiwale. Życie nocne tętni na Piotrkowskiej – głównej ulicy miasta.

Łódź pozostaje także nadal jednym z tańszych miast, jeśli idzie o koszty wynajmu mieszkania czy pokoju w mieszkaniu studenckim. Jednoosobowy pokój w centrum Łodzi to wydatek rzędu 500-700 złotych. Dwupokojowe mieszkanie z kolei można wynająć już za około 1000-1500 złotych.

Lektura branżowa

Ciekawą lekturą dla przyszłego ekonomisty okaże się z pewnością „Ekonomia w jednej lekcji” autorstwa Henry"ego Hazlitta. Jest to ponadczasowa publikacja, omawiająca podstawowe zagadnienia ekonomiczne, takie jak regulacje cen, kredyty, inflacja czy płace. Autor rozprawia się również bezpardonowo z najczęstszymi mitami dotyczącymi problematyki gospodarczej. Książka napisana jest w przystępny sposób – czyta się świetnie!autor: Joanna Stasiak

Data publikacji: 20-10-2016