Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

6 uczelni w Łodzi - kierunek Ekonomia

Adres: ul. Sienkiewicza 9

90-113 Łódź

Tel.: 42 664 66 56, 42 664 66 57

FAX.: 42 239 39 57

Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź
Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

spec. Psychologia ekonomiczna

Adres: ul. Narutowicza 68

90-136 Łódź

Tel.: 42 635-41-78, 42 635-40-86

FAX.: 42 665 57 71, 42 635 40 43

www.uni.lodz.pl informatory.uni.lodz.pl rekrutacja.uni.lodz.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska (zobacz kierunki) Wydział Chemii (zobacz kierunki) Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny (zobacz kierunki)
Wydział Filologiczny (zobacz kierunki) Wydział Filozoficzno-Historyczny (zobacz kierunki) Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej (zobacz kierunki)
Wydział Matematyki i Informatyki (zobacz kierunki) Wydział Nauk Geograficznych (zobacz kierunki) Wydział Nauk o Wychowaniu (zobacz kierunki)
Wydział Prawa i Administracji (zobacz kierunki) Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych (zobacz kierunki) Wydział Zarządzania (zobacz kierunki)
Filia UŁ w Tomaszowie Mazowieckim (zobacz kierunki) Międzywydziałowe Studia Matematyczno-Przyrodnicze (zobacz kierunki) Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczno-Społeczne (zobacz kierunki)

Adres: ul. Rzgowska 17a

93-008 Łódź

Tel.: 42 275-01-00, 42 275-01-01

FAX.: 42 640-33-55

www.wsinf.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Informatyki (zobacz kierunki) Wydział Pedagogiki (zobacz kierunki) Wydział Ekonomii (zobacz kierunki)
Wydział Grafiki (zobacz kierunki)

Adres: ul. Św. Jerzego 10/12

91-072 Łódź

Tel.: 42 664-93-10

FAX.: 42 664-93-16

www.wsfi.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Ekonomia (zobacz kierunki)

Adres: ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

Tel.: 800 080 888 - bezpłatna infolinia tel.: 42 631 58 00, 42 631 58 01 - rekrutacja

FAX.:

www.ahe.lodz.pl

Nasze wydziały/kierunki

Pedagogika (zobacz kierunki) Administracja (zobacz kierunki) Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (zobacz kierunki)
Filologia polska (zobacz kierunki) Filologia obca (zobacz kierunki) Politologia (zobacz kierunki)
Pielęgniarstwo Kulturoznawstwo (zobacz kierunki) Taniec (zobacz kierunki)
Grafika (zobacz kierunki) Transport (zobacz kierunki) STUDIA PRZEZ INTERNET (zobacz kierunki)
Bezpieczeństwo wewnętrzne (zobacz kierunki) Ekonomia (zobacz kierunki) Inżynieria materiałowa (zobacz kierunki)
Ochrona środowiska (zobacz kierunki) Psychologia (zobacz kierunki) Sport (zobacz kierunki)
Turystyka i rekreacja (zobacz kierunki) Zdrowie publiczne (zobacz kierunki) Zarządzanie (zobacz kierunki)
Informatyka (zobacz kierunki) Pielęgniarstwo pomostowe Mechanika i budowa maszyn (zobacz kierunki)
Prawo nowość! (zobacz kierunki)

Ekonomia w Łodzi

Planujesz rozpocząć studia na kierunku ekonomia? Chcesz studiować w Łodzi? Sprawdź, które uczelnie w Łodzi prowadzą ten kierunek studiów, i co Łódź ma do zaoferowania studentom!

Ekonomia jest we współczesnym zglobalizowanym świecie nie tylko nauką, ale też dziedziną praktyki, która zajmuje się m.in. kwestią kryzysów gospodarczych, problematyką wzrostu gospodarczego, inflacji, zadłużenia, czy budżetowania. Jej początki sięgają starożytności, ponieważ właściwie od zarania dziejów ludzie cenili dążenie do efektywności podejmowanych działań.

Kierunek studiów – ekonomia

Czy warto podjąć studia na kierunku ekonomia? To zależy od indywidualnych oczekiwań i predyspozycji. Jedno jest pewne: Studia na kierunku ekonomia umożliwią zdobycie gruntownej wiedzy, która pozwoli zrozumieć mechanizmy ekonomiczne, jakie funkcjonują we współczesnych gospodarkach oraz rozwiązywać problemy natury ekonomicznej w praktyce gospodarczej.

Kierunek studiów ekonomia – choć ekonomię kwalifikuje się do nauk społecznych – wymaga od studentów wiedzy matematycznej oraz zdolności analitycznego i logicznego myślenia. Kandydat na studia w Łodzi, na jedną z uczelni prowadzących ekonomię, powinien także interesować się bieżącymi wydarzeniami nie tylko w życiu gospodarczym – powinien śledzić również to, co dzieje się w życiu społecznym czy w polityce.

Uczelnie w Łodzi – państwowe i prywatne

Kandydaci na studia w Łodzi, a dokładnie na kierunek: ekonomia, mają do wyboru jedną uczelnię państwową i dwie uczelnie prywatne:

Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno-Społeczny, ul Polskiej Organizacji Wojskowej 3/5

Oferuje studia państwowe na kierunku ekonomia (I i II stopnia, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym), ekonomia ekobiznes (I stopnia, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym), ekonomia miasta zrównoważonego (I stopnia, w trybie stacjonarnym) oraz Economics – studia I stopnia w j. angielskim

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, ul. Sterlinga 26

Oferuje studia I stopnia na kierunku ekonomia w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym, a także online.

Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. Prof. J. Chechlińskiego, Narutowicza 7/9

Oferuje studia I stopnia na kierunku ekonomia w trybie niestacjonarnym w formie e-learningu.

Jaka praca po ekonomii?

Absolwenci studiów ekonomicznych znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach prywatnych, instytucjach publicznych, administracji rządowej i samorządowej, organizacjach NGO, bankach, instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych, w firmach konsultingowych, w funduszach inwestycyjnych, biurach rachunkowych i biurach doradztwa podatkowego, a także w firmach audytorskich.

Uzyskana podczas studiów wiedza i zdobyte umiejętności umożliwiają absolwentowi podjęcie pracy na stanowiskach: specjalistów, analityków gospodarczych, ekspertów, menedżerów, a także – na dalszych etapach kariery zawodowej – także dyrektorów. Absolwent ma także pełne przygotowanie do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Studia w Łodzi

Łódź jest trzecim miastem w Polsce pod względem liczby ludności, jest także jednym z najistotniejszych ośrodków akademickich. Znajduje się tu 28 uczelni, w tym sześć państwowych. Miasto ma sporo do zaoferowania studentom – w Łodzi naprawdę dzieje się wiele! Na bogatą ofertę kulturalną składa się nie tylko działalność kin czy teatrów, ale także organizowane w Łodzi koncerty i festiwale. Życie nocne tętni na Piotrkowskiej – głównej ulicy miasta.

Łódź pozostaje także nadal jednym z tańszych miast, jeśli idzie o koszty wynajmu mieszkania czy pokoju w mieszkaniu studenckim. Jednoosobowy pokój w centrum Łodzi to wydatek rzędu 500-700 złotych. Dwupokojowe mieszkanie z kolei można wynająć już za około 1000-1500 złotych.

Lektura branżowa

Ciekawą lekturą dla przyszłego ekonomisty okaże się z pewnością „Ekonomia w jednej lekcji” autorstwa Henry"ego Hazlitta. Jest to ponadczasowa publikacja, omawiająca podstawowe zagadnienia ekonomiczne, takie jak regulacje cen, kredyty, inflacja czy płace. Autor rozprawia się również bezpardonowo z najczęstszymi mitami dotyczącymi problematyki gospodarczej. Książka napisana jest w przystępny sposób – czyta się świetnie!autor: Joanna Stasiak

Data publikacji: 20-10-2016