Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

7 uczelni w Łodzi - kierunek Kosmetologia

Adres: ul. Piotrkowska 278

90-361 Łódź

Tel.: 42 683 44 18

E-mail.: rekrutacja@wsbinoz.pl

Galeria Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia Zobacz więcej

Adres: ul. Sienkiewicza 9

90-113 Łódź

Tel.: 42 664 66 56, 42 664 66 57

E-mail.: rekrutacja@san.edu.pl

Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia Zobacz więcej

Adres: ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

Tel.: 42 29 95 500 tel.: 42 631 58 00, 42 631 58 01 - rekrutacja

E-mail.: rekrutacja@ahe.lodz.pl

Galeria Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) w Łodzi <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) w Łodzi <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia Zobacz więcej

Adres: al. Kościuszki 4

90-419 Łódź

Tel.: 42 272 58 02

E-mail.: rekrutacja@umed.lodz.pl

www.umed.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia Zobacz więcej

Adres: ul. Rzgowska 17a

93-008 Łódź

Tel.: 42 275-01-00, 42 275-01-01

E-mail.: wsinf@wsinf.edu.pl

www.wsinf.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia

Adres: ul. Wileńska 53/55

94-011 Łódź

Tel.: 42 687 00 44, 42 674 69 88

E-mail.: uczelnia@wskinfo.pl

www.wyzszaszkolakosmetyki.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia

Adres: ul. Żeromskiego 116 (Sekcja Rekrutacji ul. Radwańska 29, bud. A13)

90-924 Łódź

Tel.: 42 631 20 92

E-mail.: rekrutacja@info.p.lodz.pl

www.p.lodz.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Technologia kosmetyków

Filmy - Kosmetologia

ZAWÓD: KOSMETOLOG

KOSMETOLOGIA - Moje doświadczenia po 3 latach pracy w zawodzie

Szkoły wyższe z kierunkiem Kosmetologia w Łodzi

Opis kierunku

Interesujesz się naukami medycznymi lub cenisz sobie kult zdrowia i pięknego ciała? Kosmetologia to wybór odpowiedni dla Ciebie. Ta nauka o zdrowiu zajmuje się pooprawianiem i przywracaniem urody i kondycji skóry, włosów i paznokci. Podczas studiów poznasz elementy anatomii, biochemii, fizjologii czy toksykologii.

Liczba uczelni

Jeśli ktoś zamierza podjąć studia na kierunku kosmetologia, na uczelni publicznej, powinien wybrać Uniwersytet Medyczny To jedyna w regionie uczelnia oferująca studia na tym kierunku. Ofertę uczelni państwowych uzupełniają liczne uczelnie niepubliczne jak: Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu Medyk, Społeczna Akademia Nauk czy Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu (WSKiNoZ).

Tryby Studiowania

Łódzka uczelnia medyczna oferuje studia w trybie stacjonarnym tzw. Dziennym. Zajęcia odbywają się w trakcie dnia, od poniedziałku do piątku. Prywatne szkoły wyższe natomiast prowadzą studia zarówno w systemie stacjonarnym, jak i zaocznym.

Ceny

Uczelnie niepubliczne mają zróżnicowane ceny w zależności od tryby prowadzonych studiów. Studia na WSKiNoZ to koszt od 2 400 złotych za semestr. Podobne opłaty obowiązują na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu Medyk.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Medyczny w Łodzi


zasady rekrutacji UM


Uniwersytet Medyczny w ŁodziStudia na kierunku kosmetologia realizowane są na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Studia są dwustopniowe – najpierw są trzyletnie studia licencjackie, które następnie można kontynuować na studiach magisterskich. Kosmetologia jest dziedziną interdyscyplinarną, zajmującą się profilaktyką chorób skóry, usuwaniem oznak starzenia się, a także dbaniem o skórę i jej pielęgnacją. W trakcie studiów studenci poznają wiedzę z zakresu medycyny, medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, homeopatii, aromaterapii, dietetyki czy promocji zdrowia. W trakcie studiów studenci nie tylko zdobywają wiedzę teoretyczną, ale również uczestniczą w wielu ćwiczeniach, warsztatach, zajęciach praktycznych, stażach i praktykach, dzięki którym mogą poznać przyszły zawód od strony praktycznej. Studenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi mają do dyspozycji nowoczesną bazę dydaktyczną, zaawansowane technologicznie pomoce naukowe. Mogą kształcić się pod okiem doświadczonych wykładowców i praktyków w różnych dziedzinach medycyny czy kosmetologii.

Predyspozycje zawodoweZawód kosmetologa cieszy się ogromnym zainteresowaniem i popularnością wśród osób, które dopiero planują swoją zawodową przyszłość. Nic więc dziwnego, że studia kosmetologiczne są co roku oblegane przez kandydatów. Warto jednak mieć świadomość, że przy wyborze studiów nie można kierować się jedynie modą. Aby studiować kosmetologię, trzeba mieć konkretne predyspozycje, zainteresowania, a także cechy osobowości i charakteru. Studenci kosmetologii powinni interesować się naukami przyrodniczymi, w szczególności biologią i chemią. Muszą być również gotowi na zdobywanie dużej ilości, interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu medycyny, chirurgii plastycznej i innych nauk o zdrowiu. Trzeba być przygotowanym na dużą ilość nauki teoretycznej, wiele egzaminów i zaliczeń. Co więcej, studenci kosmetologii muszą mieć świadomość, że jest to dziedzina, która nieustannie się rozwija. Trzeba być stale na bieżąco, gdyż po kilku latach od ukończenia studiów wiedza akademicka może być niewystarczająca.

Studenci kosmetologii powinni być osobami dokładnymi, skrupulatnymi, odpowiedzialnymi, sumiennymi. Muszą mieć zdolność logicznego i analitycznego myślenia, szybkiego podejmowania właściwych decyzji. Powinni być również komunikatywni, umieć słuchać oraz wzbudzać zaufanie wśród innych osób. Ważna jest precyzja w działaniu oraz konsekwencja. Trzeba również umieć po prostu rozmawiać z ludźmi. Kosmetolog w swojej codziennej pracy będzie miał bowiem styczność z pacjentami.

Perspektywy pracyAbsolwenci studiów kosmetologicznych mają wiele możliwości zawodowych, w dużym stopniu związanych z tym, jaką konkretnie specjalizację wybrali w trakcie kształcenia oraz tym, czym chcieliby się zająć w przyszłości. Doświadczeni kosmetolodzy są świetnie przygotowani do pracy w ośrodkach odnowy biologicznej, gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej, salonach spa i wellness, gabinetach dermatologicznych, działach kosmetycznych w dużych aptekach. Kosmetolodzy znajdą również zatrudnienie ośrodkach badań produktów kosmetycznych, sieciach dystrybucji kosmetyków, szkolnictwie kosmetycznym czy nawet w redakcjach specjalistycznych pism zajmujących się profesjonalnymi treściami dla specjalistów.

Kosmetolodzy muszą nieustannie się odkształcać i zdobywać nowe umiejętności zawodowe. Poza dyplomem studiów wyższych ważne są również szkolenia, certyfikaty oraz nowe kwalifikacje na wykonywanie poszczególnych zabiegów lub innych usług specjalistycznych. Warto zadbać o szczegółowy rozwój w jednej konkretnej dziedzinie. Im węższa specjalizacja i większe w niej doświadczenie, tym więcej możliwości zawodowych. Oczywiście, kosmetolodzy niekoniecznie muszą pracować u kogoś. Po zdobyciu doświadczenia mogą zakładać własne działalności, gabinety i salony, aby pracować w nich na własny rachunek. Warto jednak najpierw przez pewien czas pracować u kogoś i zdobywać doświadczenie, a dopiero później pomyśleć o własnej działalności w tym zakresie.

Specjalizacje na kierunku kosmetologia w ŁodziKosmetologia medyczna, Odnowa biologiczna – Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Kosmetologia jest branżą, która coraz szybciej i wszechstronnie się rozwija, potrzebuje również doświadczonych i wykształconych specjalistów. Nic więc dziwnego, że ten kierunek jest popularny zarówno wśród studentów, jak i władz różnych uczelni, które dopasowują ofertę kształcenia do potrzeb rynku pracy. Społeczna Akademia Nauk w Łodzi oferuje dwie atrakcyjne specjalizacje, realizowane w ramach studiów uzupełniających II stopnia: kosmetologia medyczna oraz odnowa biologiczna. Obie specjalizacje są przeznaczone dla osób, które mają już wykształcenie kosmetologiczne lub pokrewne, zrealizowane na studiach I stopnia. W programie studiów znajdują się zajęcia z dermatologii, kosmetologii i fizjoterapii. Główny nacisk kładzie się jednak na zajęcia praktyczne, realizowane w doskonale przygotowanych pracowniach pod okiem doświadczonych, świetnie przygotowanych wykładowców. Absolwenci kosmetologii są kompleksowo przygotowani do pracy w swoim zawodzie.

Podologia, Wizaż i stylizacja – Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Osoby, które zainteresowane są specjalnościami podologia lub wizaż i stylizacja, znajdą je na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Studia odbywają się w ramach I stopnia – są to trzyletnie studia licencjackie. Specjalność wizaż i stylizacja uczą studentów różnych form kreowania wizerunku za pomocą makijażu, fryzury, ubioru oraz wielu elementów dodatkowych. Szkoła posiada autorski program nauczania, dzięki czemu studenci otrzymują fachową i wszechstronną wiedzę w swojej dziedzinie. Studenci specjalności podologia uczą się natomiast profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych i leczniczych stóp, rozpoznawania chorób i wykonywania specjalistycznych zabiegów korekcyjnych. Obie specjalności skupiają się przede wszystkim na wyposażeniu studentów w wiedzę praktyczną oraz umiejętności, które od razu po ukończeniu studiów będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej.

Data publikacji: 09-12-2019