Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

2 uczelnie w Łodzi - kierunek Turystyka

Adres: ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

Tel.: 42 29 95 500 tel.: 42 631 58 00, 42 631 58 01 - rekrutacja

E-mail.: rekrutacja@ahe.lodz.pl

Galeria Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) w Łodzi <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) w Łodzi <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Turystyka i rekreacja Zobacz więcej

Adres: ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

Tel.: 800 080 888, 42 63 15 800/801

E-mail.: rekrutacja@ahe.lodz.pl

www.puw.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Turystyka i Rekreacja nowość!

Filmy - Turystyka

LubieBiznes.pl Biuro podróży

Alina Obolewicz o pracy przewodnika /Wilnoteka

Studia na Turystyka i Rekreacja w Łodzi

Opis kierunku

Jesteś świeżo po maturze i nadal nie wiesz na jaki kierunek studiów się zdecydować? Interesujesz się geografią i chciałbyś zwiedzać świat? Łatwo nawiązujesz kontakty i nie boisz się wyzwań? Być może Turystyka i rekreacja jest dla Ciebie odpowiednim wyborem. Na tym kierunku zdobędziesz wiedzę z obszaru nauk przyrodniczych, głównie geografii, historii, zarządzania czy też psychologii i marketingu. Dzięki temu będzie bardzo dobrze przygotowany do pracy w sektorze turystyki. Jest to wciąż rozwijająca się dziedzina polskiej gospodarki i nadal poszukiwani są wykwalifikowani pracownicy.

Liczba uczelni

Uniwersytet Łódzki, jako jedyna uczelnia publiczna w Łodzi, oferuje możliwość kształcenia na kierunku związanym z Turystyką. Większy wybór jest wśród niepublicznych szkół wyższych. Społeczna Akademia Nauk, Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych (WSSM) w Łodzi, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna również posiadają w ofercie w/w kierunek.

Tryby Studiowania

Łódzki uniwersytet prowadzi kształcenie na stadiach stacjonarnych oraz niestacjonarnych odpłatnych. Studia dzienne oznaczają zajęcia w tygodniu w godzinach rannych. Studenci zaoczni spotykają się na weekendowych zjazdach.

Ceny

Koszt semestru studiów na Uniwersytecie Łódzkim to 2 700 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Łódzki


zasady rekrutacji uł


Predyspozycje do studiowania turystykiTurystyka jest kierunkiem studiów, który na polskich uczelniach funkcjonuje od stosunkowo niedawna, jednak z roku na rok jest coraz bardziej popularny. Jest to związane z ogromnym rozwojem branży turystycznej i zapotrzebowaniem na doświadczonych i wykształconych specjalistów w tej dziedzinie. Branża potrzebuje fachowców, a uczelnie organizują kierunki, które tych specjalistów kształcą. Turystykę można studiować na uczelniach państwowych i niepublicznych, w trybie zarówno stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studenci turystyki, którzy wiążą swoją przyszłość z wybranym kierunkiem, powinni mieć przede wszystkim rozległe zainteresowania, doskonale znać geografię oraz języki obce, które z pewnością przydadzą im się w późniejszej pracy.

Aby studiować turystykę, trzeba być osobą komunikatywną, łatwo nawiązującą relacje z ludźmi, a także szybko przystosowującą się do różnych warunków. Osoby po studiach turystycznych często pracują na wyjazdach, muszą więc być gotowe do częstych zmian miejsca zamieszkania. Co więcej, studenci powinni być sumienni, odpowiedzialni, chętni do dokształcania i zdobywania nowej wiedzy. Przyda się umiejętność organizowania sobie pracy, zdolność do pracy pod presją czasu oraz w stresujących warunkach. Atutem z pewnością będzie również umiejętność łagodzenia konfliktów i zdolności negocjacyjne. Wielu absolwentów turystyki pracuje bowiem na pierwszej linii frontu z klientem.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku turystyka w ŁodziStudia na kierunku turystyka dają wiele możliwości zawodowych w Łodzi oraz okolicach. Miasto o każdej porze roku notuje duży ruch turystyczny, jest więc zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży. Absolwenci turystyki z pewnością znajdą zatrudnienie w biurach podróży, agencjach turystycznych czy w firmach zajmujących się obsługą ruchu turystycznego, transportem oraz organizowaniem atrakcji dla turystów. Wiele osób po turystyce decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności, zarówno prowadząc biura podróży, jak i pensjonaty, hotele czy gospodarstwa agroturystyczne. Zanim jednak otworzą takie biura, warto najpierw zdobyć doświadczenie w branży, dodatkowe kwalifikacje i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w pracy zawodowej.

Absolwenci kierunku turystyka doskonale radzą sobie także w pracy w instytucjach publicznych, urzędach czy organizacjach. W każdej instytucji znajdują się bowiem działy czy komórki, które zajmują się promocją regionu czy miasta. W takich miejscach również potrzebne są osoby, które mają doświadczenie w turystyce, a jednocześnie w innych branżach, takich jak marketing, PR czy zarządzanie. Osoby studiujące turystykę powinny więc pamiętać, by jeszcze w trakcie studiów zdobywać doświadczenie w wielu pokrewnych dziedzinach. Dodatkowe kwalifikacje i umiejętności w branżach zbliżonych do turystycznej zdecydowanie zwiększają szansę na atrakcyjne i ciekawe, także pod względem finansowym, zatrudnienie.

Jeśli szukasz innych kierunków w tym mieście sprawdź również listę 5 uczelni oferujących studia na kierunku filologia angielska w Krakowie

Data publikacji: 27-08-2019