Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

2 uczelnie w Łodzi - kierunek Socjologia

Adres: ul. Sienkiewicza 9

90-113 Łódź

Tel.: 42 664 66 56, 42 664 66 57

E-mail.: rekrutacja@san.edu.pl

Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Socjokryminologia* (profil na Socjologii) Socjologia Zobacz więcej

Adres: ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

Tel.: 800 080 888, 42 63 15 800/801

E-mail.: rekrutacja@ahe.lodz.pl

www.puw.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Socjologia WSPA Lublin

Filmy - Socjologia

Socjologia - podstawy, czym jest?

Czy po Socjologii znajdę dobrą pracę?

Studia bezpłatne i płatne - Socjologia

Uczelnie z kierunkiem Socjologia w Łodzi

Opis kierunku

Socjologia to nauka społeczna łącząca w sobie kilka dziedzin naukowych. Osoba zainteresowana podjęciem studiów na tym kierunku powinna cechować się empatią, zainteresowaniem drugim człowiekiem, chęcią pomocy innym oraz zdolnościami analitycznymi, dzięki którym wyciągnie wnioski i pomoże rozwiązać problem trapiący różnego rodzaju grupy społeczne.

Liczba uczelni

Uniwersytet Łódzki to jedyna publiczna uczelnia w mieście oferująca studia na tym kierunku. Nie jest to jednak powód do zmartwień. Niepubliczne szkoły wyższe m.in. AHE, Wyższa Szkoła Cosinus czy Społeczna Akademia Nauk także oferują możliwości studiowania na kierunku socjologia.

Tryby Studiowania

UŁ kształci przyszłych socjologów na stadiach dwu stopniowych w systemach dziennym i zaocznym. Nauka na studiach stacjonarnych jest bezpłatna, a zajęcia prowadzone są w dni robocze.

Ceny

Koszt studiów zaocznych na Uniwersytecie Łódzki to 3 800 złotych za semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Łódzki


zasady rekrutacji Uł


Specjalizacje na kierunku architektura w KrakowieSocjokryminologia, Polityka społeczna – Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Studia na kierunku socjologia mogą być początkiem ciekawej drogi zawodowej, w zależności od tego, na jaką specjalizację student zdecyduje się na początku kształcenia. Na tym kierunku większość uczelni oferuje ciekawe, bardzo zróżnicowane specjalizacje, które można wybierać w zależności od indywidualnych upodobań. Ciekawe specjalizacje można znaleźć na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi: socjokryminologię oraz politykę społeczną. Są one prowadzone w ramach 3-letnich studiów pierwszego stopnia. Polityka społeczna przygotowuje do zatrudnienia w organizacjach, instytucjach i urzędach związanych z kwestiami społecznymi. Socjokryminologia to natomiast nowatorski kierunek, przygotowujący do pracy dydaktycznej, terapeutycznej oraz do zatrudnienia w organach porządku publicznego. Program studiów jest zorganizowany tak, aby przygotować absolwentów zarówno pod względem merytorycznym, jak i umiejętności praktycznych.

Komunikacja Społeczna, Badanie opinii publicznej - Uniwersytet Łódzki

Szeroki wybór specjalizacji na kierunku socjologia oferuje również Uniwersytet Łódzki. W ramach studiów pierwszego stopnia, które trwają trzy lata, znajdziemy między innymi specjalizację: komunikacja społeczna oraz badanie opinii publicznej. Obie specjalności są do siebie zbliżone, dlatego też w programie studiów można znaleźć sporo wspólnych przedmiotów. Jest jednak sporo różnic, które polegają przede wszystkim na nauce praktycznych umiejętności. Badanie opinii publicznej to specjalizacja, która przygotowuje do pracy w ośrodkach badawczych i kształci studentów w obszarach związanych z analizą, statystyką oraz prowadzeniem badań. Komunikacja społeczna skupia się głównie na przygotowaniu studentów do zatrudnienia na stanowiskach związanych z pracą z klientem, negocjacjami, działach marketingu czy public relations. Obie specjalizacje łącza w sobie wiedzę teoretyczną z przygotowaniem praktycznym.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku socjologiaAbsolwenci poszczególnych specjalizacji na kierunku socjologia są doskonale przygotowani do pracy zawodowej, dzięki czemu bez problemu znajdują zatrudnienie zarówno w organizacjach rządowych, instytucjach publicznych i urzędach, jak i w firmach z sektora prywatnego. Perspektywy oraz możliwości zatrudnienia są mocno zróżnicowane w zależności od konkretnej specjalizacji, którą studenci wybrali już na początku studiów. Warto jednak pamiętać, że studia socjologiczne są wśród kandydatów do kształcenia wyższego bardzo popularne.

Kierunek można znaleźć na wielu uczelniach publicznych i prywatnych. A to oznacza, że co roku mury uczelni opuszczają tysiące doskonale wykształconych socjologów. Aby mieć większe szanse na ciekawe i stabilne zatrudnienie, studenci socjologii powinni postawić na kierunkowe kształcenie połączone ze zdobywaniem dodatkowych kwalifikacji, kompetencji i umiejętności zawodowych. Warto już na studiach korzystać z oferty szkoleń, warsztatów, stażów oraz praktyk zawodowych, dzięki którym jeszcze w trakcie nauki można zdobywać ciekawe, przydatne w późniejszej pracy doświadczenia.

Data publikacji: 21-08-2019