Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

7 uczelni w Łodzi - kierunek Architektura

Adres: ul. Targowa 65

90-324 Łódź

Tel.: 570 010 654, 42 678 05 50

E-mail.: info@wssip.edu.pl, dziekanat@wssip.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

ARCHITEKTURA (zobacz kierunki) ARCHITEKTURA WNĘTRZ (zobacz kierunki) WZORNICTWO (zobacz kierunki)
REALIZACJA OBRAZU FILMOWEGO, TELEWIZYJNEGO I FOTOGRAFIA (zobacz kierunki)

Adres: ul. Sienkiewicza 9

90-113 Łódź

Tel.: 42 664 66 56, 42 664 66 57

E-mail.: rekrutacja@san.edu.pl

Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź
Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia Biznesu (zobacz kierunki) Psychologia (zobacz kierunki) Prawo
Fizjoterapia Administracja (zobacz kierunki) Architektura i urbanistyka (zobacz kierunki)
Bezpieczeństwo narodowe (zobacz kierunki) Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (zobacz kierunki) Europeistyka* (zobacz kierunki)
Film i sztuki audiowizualne (zobacz kierunki) Filologia angielska (zobacz kierunki) Finanse i rachunkowość (zobacz kierunki)
Geodezja i kartografia (zobacz kierunki) Grafika (zobacz kierunki) Informatyka (zobacz kierunki)
Japonistyka (zobacz kierunki) Kosmetologia (zobacz kierunki) Logistyka (zobacz kierunki)
Nowe Media (zobacz kierunki) Pedagogika (zobacz kierunki) Pedagogika specjalna (zobacz kierunki)
Praca socjalna (zobacz kierunki) Resocjalizacja (zobacz kierunki) Socjologia* (profil na Socjokryminologii) (zobacz kierunki)
Stosunki międzynarodowe (zobacz kierunki) Turystyka i rekreacja (zobacz kierunki) Zarządzanie (zobacz kierunki)
Zdrowie publiczne (zobacz kierunki) Administracja i zarządzanie publiczne* (profil na Zarządzaniu) E-Biznes & Professional Communication* (profil na Zarządzaniu) (zobacz kierunki)
Logistyka w zarządzaniu* (profil na Zarządzaniu) (zobacz kierunki) Profil Menedżerski* (profil na Zarządzaniu) (zobacz kierunki) Rachunkowość i finanse w zarządzaniu* (profil na Zarządzaniu) (zobacz kierunki)
Zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia* (profil na Zarządzaniu) (zobacz kierunki) Koordynator pojazdów autonomicznych - Nowość Pielęgniarstwo - Nowość

Adres: ul. Żeromskiego 116 (Sekcja Rekrutacji ul. Radwańska 29, bud. A13)

90-924 Łódź

Tel.: 42 631 20 92

E-mail.: rekrutacja@info.p.lodz.pl

www.p.lodz.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Mechaniczny (zobacz kierunki) Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (zobacz kierunki) Wydział Chemiczny (zobacz kierunki)
Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów (zobacz kierunki) Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności (zobacz kierunki) Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska (zobacz kierunki)
Wydział Organizacji i Zarządzania (zobacz kierunki) Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska (zobacz kierunki) Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) (zobacz kierunki)
Instytut Papiernictwa i Poligrafii (zobacz kierunki) Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej (zobacz kierunki)

Adres: ul. Wojska Polskiego 121

91-726 Łódź

Tel.: 42 25-74-598

E-mail.:

www.asp.lodz.pl

Nasze wydziały/kierunki

WYDZIAŁ GRAFIKI I MALARSTWA (zobacz kierunki) WYDZIAŁ TKANINY I UBIORU (zobacz kierunki) WYDZIAŁ WZORNICTWA I ARCHITEKTURY WNĘTRZ (zobacz kierunki)
WYDZIAŁ SZTUK WIZUALNYCH (zobacz kierunki) Wydział Rzeźby i Działań Interaktywnych (zobacz kierunki)

Adres: ul. Rzgowska 17a

93-008 Łódź

Tel.: 42 275-01-00, 42 275-01-01

E-mail.: wsinf@wsinf.edu.pl

www.wsinf.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Informatyki (zobacz kierunki) Wydział Pedagogiki (zobacz kierunki) Wydział Ekonomii (zobacz kierunki)
Wydział Grafiki (zobacz kierunki)

Studia na kierunku Architektura w Łodzi

Opis kierunku

Jeśli interesujesz się rysunkiem, naukami technicznymi i przedmiotami humanistycznymi to architektura jest odpowiednim kierunkiem dla Ciebie. Przyszli adepci architektury uczą się wzornictwa, zagadnień budownictwa, urbanistyki oraz historii architektury. Dzięki połączeniu nauk humanistycznych oraz ścisłych (politechnicznych) absolwenci zostaną przygotowani do współpracy ze specjalistami z różnych branż.

Liczba uczelni

W Łodzi studiować architekturę można na dwóch publicznych uczelniach: Politechnice Łódzkiej oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Rozpocząć edukację, na tym kierunku, można też na uczelniach prywatnych takich jak: SAN, Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania oraz Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności (WSIiU).

Tryby Studiowania

Uczelnie oferują możliwość studiowania wyłącznie w systemie dziennym, gdzie zajęcia odbywają się w dni powszednie. Nie trzeba ponosić kosztów czesnego, gdyż studia te są bezpłatne.

Ceny

Uczelnie publiczne nie prowadzą płatnych studiów niestacjonarnych. Ceny na uczelniach prywatnych kształtują się w granicach 4 000 złotych za semestr. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi ustaliła opłatę w wysokości 4 260 złotych za semestr, a Społeczna Akademia Nauk SAN 3 500 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Politechnika Łódzka


zasady rekrutacji politechnika


Zasady rekrutacji Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

zasady rekrutacji asp


Specjalizacje na kierunku architektura w ŁodziProjektowanie domów, Urbanistyka i gospodarka przestrzenna – Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Osoby, które mają odpowiednie predyspozycje i chcą związać swoją przyszłość zawodową z projektowaniem budynków, wnętrz czy przestrzeni publicznej, mogą wybrać studia na architekturze w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Uczelnia ma w ofercie wiele ciekawych specjalności dla przyszłych architektów, a wśród nich między innymi projektowanie domów oraz urbanistykę i gospodarkę przestrzenną. Ta pierwsza specjalizacja skupia się na przygotowaniu studentów do pracy związanej z projektowaniem pojedynczych obiektów mieszkalnych czy usługowych. Urbanistyka i gospodarka przestrzenna prowadzone są w kierunku przygotowania absolwentów do pracy w organizacjach, instytucjach zajmujących się kompleksowym dbaniem o tereny miejskie i nie tylko. Obie specjalizacje prowadzone są w ramach studiów I i II stopnia. Warto jednak pamiętać o tym, że aby dostać się na studia, należy nie tylko złożyć dokumenty, ale również zdać egzaminy praktyczne. Studia na architekturze łączą w sobie przygotowanie merytoryczne studentów z nauką wielu praktycznych umiejętności.

Architektura wnętrz – Politechnika Łódzka

Ciekawą ofertę dla przyszłych architektów znajdziemy również na Politechnice Łódzkiej na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Kierunek architektura wnętrz to specjalność na studiach pierwszego stopnia, które trwają 3 lata. W tym czasie studenci zdobywają szeroki zakres wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, które przygotowują ich do przyszłego zawodu. Studia skupiają się przede wszystkim na nauce umiejętności projektowania, znajomości nowych trendów, poznawania bogatej wiedzy z zakresu tych dziedzin, które przyszłemu architektowi są niezbędne. Absolwenci kierunku są kompleksowo przygotowani do wykonywania zawodu projektant wnętrz oraz mebli.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku architekturaUkończenie studiów na kierunku architektura otwiera przed absolwentami szerokie możliwości zawodowe. Architekci wnętrz mogą pracować przede wszystkim w pracowniach projektowych lub też prowadzić własną działalność w zakresie projektowania oraz designu. Architekci po specjalizacji projektowanie domów zajmują się przede wszystkim projektowaniem obiektów mieszkaniowych, usługowych oraz użyteczności publicznej. Urbaniści natomiast znajdą zatrudnienie w wielu urzędach, instytucjach i organizacjach, których zadaniem jest dbałość o funkcjonalną i uporządkowaną przestrzeń miejską.

Warto pamiętać, że zawód architekta wymaga nie tylko kompleksowej wiedzy, jaką zdobywa się w trakcie studiów, ale również umiejętności, które należy nieustannie szlifować i zdobywać nowe doświadczenia zawodowe. Architekci, którzy chcą być na bieżąco, powinni dbać o podnoszenie kompetencji, uczestniczenie w szkoleniach i warsztatach, które dadzą im wiele nowych możliwości na rynku pracy.

Data publikacji: 20-08-2019