Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Osuszanie domu po budowie – jak to zrobić?

Osuszanie domu po budowie – jak to zrobić?

Osuszanie domu po budowie to etap, którego absolutnie nie można pominąć. Zaniedbanie w tej kwestii może prowadzić do poważnych problemów i dodatkowych kosztów w przyszłości. Mowa przede wszystkim o niedosuszonych, zawilgoconych ścianach, podatnych na rozwój szkodliwych dla zdrowia pleśni i grzybów. Co należy uwzględnić, planując osuszanie po budowie?

Ile trwa osuszanie budynku po budowie?Jak długo osuszać dom po budowie, aby mieć pewność skutecznego działania? Oczywiście, aby przyspieszyć prace związane z wykończeniem domu, należy sięgnąć po mechaniczne środki pozwalające na szybsze osuszanie ścian nowego budynku. Wykorzystanie profesjonalnego sprzętu w postaci osuszaczy nie tylko przyspiesza sam proces, ale jest gwarancją suchych, a przez to bezpiecznych dla lokatorów wnętrz. Czas osuszania zależy od wielu czynników. Głównie jednak powinniśmy wziąć pod uwagę powierzchnię budynku, ilość pomieszczeń oraz stan zawilgocenia ścian, sufitów czy podłóg. Wpływ na długość suszenia budynków może mieć oczywiście pora roku. Z naturalnych przyczyn, podczas chłodniejszych miesięcy czas osuszania może wydłużyć się o kilka dni. Także zapewnienie odpowiedniego przepływu powietrza oraz ochrona przed niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi pomoże przyspieszyć proces doprowadzenia budynku do właściwego stanu.

Sprawdź: Osuszanie ścian – instrukcja krok po kroku

Jak osuszyć ściany po tynkowaniu?Jak pozbyć się wilgoci w nowym domu? Wspomniane już osuszacze powietrza to rozwiązanie, które efektywnie rozwiąże problem. Z uwagi na dość wysoką cenę, warto rozważyć wynajęcie sprzętu oraz wyspecjalizowanej ekipy. Zakup urządzeń do jednorazowego wykorzystania może okazać się po prostu nieopłacalny. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na osuszenie ścian po tynkowaniu, które skutecznie usuną tak zwaną wilgoć technologiczną oraz pozwolą skrócić czas realizacji prac związanych z budową i wykończeniem. Doświadczeni fachowcy dobiorą optymalne narzędzia i metody, aby osuszyć każde wnętrze, przywracając sprzyjające dalszym działaniom warunki. Specjaliści dysponują sprzętem w postaci profesjonalnych osuszaczy, wentylatorów czy nagrzewnic, których zastosowanie w znaczący sposób wspiera prace budowlane. Osuszanie tynków jest konieczne także po to, aby w przyszłości uniknąć wystąpienia w domu problematycznych pleśni i grzybów.

Zobacz także: Osuszanie budynków – poznaj działające metody!

Data publikacji: 05-01-2023

Aktualności z Łodzi