Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

9 uczelni w Łodzi - kierunek Pedagogika

Adres: ul. Sienkiewicza 9

90-113 Łódź

Tel.: 42 664-66-50

FAX.:

Galeria Polska Akademia Otwarta (PAO)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Pedagogika

Adres: ul. Piotrkowska 278

90-361 Łódź

Tel.: 42 683 44 18

FAX.: 42 683 44 22

Galeria Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu (MEDYK)
Galeria Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu (MEDYK)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Pedagogika (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Narutowicza 86

90-139 Łódź

Tel.: 42 642 30 50, 791 42 42 42

FAX.:

Galeria Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi (SWEiZ)
Galeria Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi (SWEiZ)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Pedagogika (zobacz kierunki)

Adres: ul. Sienkiewicza 9

90-113 Łódź

Tel.: 42 664 66 56, 42 664 66 57

FAX.: 42 239 39 57

Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź
Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Pedagogika (zobacz kierunki) Pedagogika specjalna (zobacz kierunki)

Adres: ul. Kamińskiego 21

90-229 Łódź

Tel.: 42 232 74 99

FAX.:

Galeria Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)
Galeria Uczelnia Nauk Społecznych (UNS)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Pedagogika I stopnia (zobacz specjalizacje) Pedagogika II stopnia (zobacz specjalizacje) Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (jednolite)
Pedagogika specjalna (jednolite) (zobacz specjalizacje)

Szkoły wyższe z kierunkiem Pedagogika w Łodzi

Opis kierunku

Kierunek pedagogika to idealne rozwiązanie dla osób lubiących pracę z dziećmi, czujących się jak ryba w wodzie w kontaktach z dorosłymi oraz pragnących pomagać innym. To nauka społeczna zajmująca się kompleksowym wychowaniem i rozwojem od narodzin dziecka aż do dorosłości.

Szukasz uczelni dla siebie? Sprawdź Uczelnie Łódź

Liczba uczelni

Bezpłatnie, na państwowej uczelni w Łodzi, można studiować na Uniwersytecie Łódzkim. Bogatą ofertę posiadają uczelnie prywatne. Wśród nich można znaleźć także te „wirtualne”, kształcące on- line jak Polski Uniwersytet Wirtualny. Niepubliczne Szkoły wyższe oferujące Pedagogikę to: AHE, Społeczna Akademia Nauk czy Uczelnia Nauk Społecznych.

Tryby Studiowania

Obecnie trwają prace nad systemem szkolnictwa wyższego, które zakładają zmiany w kształceniu na tym kierunku. Dotychczasowy podział na studia dwustopniowe zostanie zachowany, jednak pedagogika specjalna oraz wczesnoszkolna i przedszkolna prowadzone będą jako jednolite studia magisterskie.

Ceny

Uniwersytet Łódzki prowadzi również rekrutację na studia niestacjonarne zaoczne, których koszt to 3 800 złotych za rok studiów. Zajęcia odbywają się w weekendy, niekiedy również w piątkowe popołudnia.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji Uniwersytet Łódzki

Szczegółowe zasady rekrutacji przedstawione są poniżej:


Uni lodz


Perspektywy pracy

Na absolwentów czeka możliwość pracy w przedszkolach, szkołach, placówkach opiekuńczych czy szpitalach. Wszystko zależy od wyboru odpowiedniej specjalności. Osoby wybierające specjalność w kierunku edukacji dorosłych mogą zostać terapeutą zajęciowym lub doradcą zawodowym.

A może interesuje Cię inny kierunek? Sprawdź studia na kierunku: psychologia w Łodzi

Kierunki/Specjalizacje na wydziałach pedagogicznych w Łodzi

Pedagogika Specjalna

Pedagogika specjalna to kierunek skupiający się na wykształceniu umiejętności pracy ze specyficzną grupą. Po ukończeniu takich studiów możemy uczyć dzieci mające problemy natury psychicznej lub fizycznej. Osoba chcąca kształcić się w tym kierunku powinna cechować się wysoką odpornością na stres oraz niezwykłą empatią. Praca z dziećmi chorymi jest bardzo trudna i nie każdy będzie w stanie jej podołać, dlatego w trakcie studiów odbywają się praktyki w trakcie których bez problemu zweryfikujesz czy jest to zawód dla Ciebie. Po ukończeniu studiów oprócz pracy z dziećmi specjalnymi można rozpocząć karierę również w placówkach resocjalizacyjnych z trudną młodzieżą i dorosłymi. Pedagogika specjalna wymaga od studenta znajomości zagadnień nie tylko z obszaru pedagogiki ale również psychologii, która jest niezwykle istotnym elementem tego kierunku.
Ten kierunek w Łodzi można zgłębiać na Uniwersytecie Łódzkim, Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, Uczelnia Nauk Społecznych oraz Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu Medyk.

Pedagogika Sportu

Pedagogika sportu to kierunek wymagający od studenta nie tylko umiejętności wychowawczych, ale również sprawności fizycznej. Po ukończeniu tych studiów możemy podjąć pracę jako nauczyciel WF w szkołach, animator, prowadzić zajęcia z zakresu terapii ruchowej i wiele innych. Przykładowe przedmioty na tym kierunku to Trening personalny, Psychologia rozwoju człowieka, Dydaktyka ogólna czy Anatomia z fizjologią wysiłku fizycznego. Są to przedmioty bardzo zróżnicowane i dzięki temu student może się rozwijać w wielu dziedzinach.
Pedagogikę sportu w Łodzi możemy studiować na Uniwersytecie Łódzkim.

Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna

Jeśli lubisz pracę z dziećmi ten kierunek jest niewątpliwie dla Ciebie. Po jego ukończeniu można znaleźć zatrudnienie w przedszkolach bądź szkołach i uczyć klasy 1-3. Trzeba pamiętać, że w zawodzie pedagoga oprócz wiedzy zdobytej w trakcie studiów niezbędna jest pasja i podejście do dzieci. Jest to zawód niezwykle odpowiedzialny, kończąc ten kierunek i zdobywając pracę w zawodzie jest się odpowiedzialnym za rozwój przyszłego pokolenia, a nauka szczególnie małych dzieci to nie lada wyzwanie. Na studiach nauczysz się wiele o psychice dziecka i będziesz miał okazję brać udział w wielu ciekawych warsztatach oraz praktykach, które z reguły odbywają się w przedszkolach.
Jeśli czujesz, że pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna to kierunek dla Ciebie możesz ją studiować w Łodzi na Społecznej Akademii Nauk, Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Uniwersytecie Łódzkim, Szkole Wyższej Ekonomii i Zarządzania w Łodzi oraz Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu Medyk.

Data publikacji: 09-05-2019