Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

8 uczelni w Łodzi - kierunek Informatyka

Adres: ul. Sienkiewicza 9

90-113 Łódź

Tel.: 42 664 66 56, 42 664 66 57

FAX.: 42 239 39 57

Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź
Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka (zobacz kierunki)

Adres: ul. Narutowicza 68

90-136 Łódź

Tel.: 42 635-41-78, 42 635-40-86

FAX.: 42 665 57 71, 42 635 40 43

www.uni.lodz.pl informatory.uni.lodz.pl rekrutacja.uni.lodz.pl

Adres: ul. Żeromskiego 116 (Sekcja Rekrutacji ul. Radwańska 29, bud. A13)

90-924 Łódź

Tel.: 42 631 29 74, 42 636 55 22

FAX.: 42 636 56 15

www.p.lodz.pl www.rekrutacja.p.lodz.pl

Adres: ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

Tel.: 800 080 888 - bezpłatna infolinia tel.: 42 631 58 00, 42 631 58 01 - rekrutacja

FAX.:

www.ahe.lodz.pl

Adres: ul. Rzgowska 17a

93-008 Łódź

Tel.: 42 275-01-00, 42 275-01-01

FAX.: 42 640-33-55

www.wsinf.edu.pl

Szkoły wyższe z kierunkiem Informatyka w Łodzi

Opis kierunku

Informatyka to niezbędna dziedzina wiedzy w obecnych czasach. Na każdym etapie życia zetkniemy się z urządzeniami, których naprawa będzie opierać się na założeniach informatyki. Informatyk to nie tylko osoba, która zajmuje się „składaniem pecetów”. Dziś najwięcej spraw związanych jest z obszarem baz danych, stronami internetowymi oraz systemami CMS.

Zobacz uczelnie wyższe w Łodzi. Sprawdź Studia w Łodzi
Liczba uczelni

Informatykę w Łodzi można studiować na 2 uczelniach publicznych. Są to Uniwersytet Łódzki oraz Politechnika Łódzka. Po ukończeniu studiów można uzyskać tytuł inżyniera bądź licencjata. Jeśli taka liczba uczelni, jest dla was niesatysfakcjonująca, to proponujemy szkoły niepubliczne: AHE lub Polski Uniwersytet Wirtualny prowadzący studia on line.

Tryby Studiowania

Studia stacjonarne tzw. dzienne, prowadzone przez uczelnie państwowe, są bezpłatne. Informatykę można też studiować niestacjonarnie – zaocznie w weekendy. Po ukończeniu studiów można otrzymać dyplom inżyniera lub licencjata.

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne zaoczne na Uniwersytecie Łódzkim rozpoczynają się od 2 500 złotych za semestr. Zdecydowanie taniej jest studiować na Politechnice Łódzkiej. Tam koszt semestru studiów to 2 294 złote.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji Uniwersytet Łódzki

Informatyka (studia licencjackie)


Uczelnia UŁ


Informatyka ( studia inżynierskie)


Uczelnia UŁ


Zasady rekrutacji Politechnika Łódzka


Uczelnia Pł” style=


Uczelnia PG


Perspektywy pracy

Kończąc kierunek informatyka masz prawie 100 procentową gwarancję zatrudnienia! Jeśli nie zatrudnisz się w międzynarodowym koncernie w dziale IT, z szerokimi ramionami powitają Cię rodzimi pracodawcy z sektora prywatnego, jak i publicznego. Po uzyskaniu kwalifikacji pedagogicznych możesz uczyć w szkole.

Szukasz kierunku związanego z Informatyką? Zobacz gdzie studiować studia Mechatronika w Łodzi

Studia informatyczne w Łodzi - specjalizacje:

Informatyka

Studenci kształcący się na kierunku informatyka otrzymają zarówno gruntowną wiedzę, jak i umiejętności umożliwiające im podjęcie pracy w zawodzie informatyka czy też programisty. W trakcie studiów zostanie poruszonych wiele zagadnień oraz tematów, między innymi związanych z algorytmiką, programowaniem, bazami danych, systemami oraz sieciami komputerowymi, technologiami internetowymi i projektowaniem systemów informatycznych. W trakcie studiowania kładzie się nacisk na analityczne oraz syntetyczne myślenie, co ułatwia łatwiejszy start w pracy zawodowej. Nabyte informacje zostają dopasowane do bezustannie zmieniających się technologii informatycznych.
Specjalizację prowadzi : Uniwersytet Łódzki.

Matematyka

Studia matematyczne oferują szerokie zatrudnienie nie tylko w placówkach edukacyjnych, ale również bankach i innych instytucjach finansowych. W trakcie edukacji zostaną przekazana informacje z zakresu logiki oraz teorii mnogości, algebry oraz geometrii. Student zapozna się z topologią oraz analizą matematyczną, a także posiądzie umiejętności charakterystyczne dla konkretnej specjalizacji. Nauka nie obejmuje jedynie przedmiotów typowo matematycznych, gdyż zajęcia z języka obcego także stanowi ważną umiejętność (poziom absolwentów szacowany jest na B2). W studentach rozpala się chęć nauki, dlatego nawet po zakończeniu studiów licencjackich pragną oni bezustannie wzbogacać swoją wiedzę. Kontynuacja nauki odbywa się zarówno w formie studiów drugiego stopnia, jak i studiów podyplomowych.
Kierunek można studiować na Uniwersytecie Łódzkim.

Analiza danych

Szkolenie się z zakresu analizy danych jest bardzo przyszłościowe i ściśle łączy się z bezustannie ewaluującą komputeryzacją, informatyzacją, dzięki którym nie tylko modyfikuje się, ale również gromadzi informacje. Zjawiska te związane są zarówno z pozytywnymi, jak i negatywnymi cechami. Unikanie negatywnych zjawisk jest możliwe, dzięki zatrudnieniu odpowiednio przygotowanych do wykonywania zawodu specjalistów zajmujących się odszukiwaniem oraz selekcjonowaniem danych, znających się również na statystyce i analizowaniu informacji.
Kierunek wykładany jest na Uniwersytecie Łódzkim, Politechnice Łódzkiej, Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.


Data publikacji: 15-04-2019