Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

8 uczelni w Łodzi - kierunek Informatyka

Adres: ul. Sienkiewicza 9

90-113 Łódź

Tel.: 42 664 66 56, 42 664 66 57

FAX.: 42 239 39 57

Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź
Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka (zobacz kierunki)

Adres: ul. Narutowicza 68

90-136 Łódź

Tel.: 42 635-41-78, 42 635-40-86

FAX.: 42 665 57 71, 42 635 40 43

www.uni.lodz.pl informatory.uni.lodz.pl rekrutacja.uni.lodz.pl

Adres: ul. Żeromskiego 116 (Sekcja Rekrutacji ul. Radwańska 29, bud. A13)

90-924 Łódź

Tel.: 42 631 29 74, 42 636 55 22

FAX.: 42 636 56 15

www.p.lodz.pl www.rekrutacja.p.lodz.pl

Adres: ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

Tel.: 800 080 888 - bezpłatna infolinia tel.: 42 631 58 00, 42 631 58 01 - rekrutacja

FAX.:

www.ahe.lodz.pl

Adres: ul. Rzgowska 17a

93-008 Łódź

Tel.: 42 275-01-00, 42 275-01-01

FAX.: 42 640-33-55

www.wsinf.edu.pl

Szkoły wyższe z kierunkiem Informatyka w Łodzi

Opis kierunku

Informatyka to niezbędna dziedzina wiedzy w obecnych czasach. Na każdym etapie życia zetkniemy się z urządzeniami, których naprawa będzie opierać się na założeniach informatyki. Informatyk to nie tylko osoba, która zajmuje się „składaniem pecetów”. Dziś najwięcej spraw związanych jest z obszarem baz danych, stronami internetowymi oraz systemami CMS.

Zobacz uczelnie wyższe w Łodzi. Sprawdź Studia w Łodzi
Liczba uczelni

Informatykę w Łodzi można studiować na 2 uczelniach publicznych. Są to Uniwersytet Łódzki oraz Politechnika Łódzka. Po ukończeniu studiów można uzyskać tytuł inżyniera bądź licencjata. Jeśli taka liczba uczelni, jest dla was niesatysfakcjonująca, to proponujemy szkoły niepubliczne: AHE lub Polski Uniwersytet Wirtualny prowadzący studia on line.

Tryby Studiowania

Studia stacjonarne tzw. dzienne, prowadzone przez uczelnie państwowe, są bezpłatne. Informatykę można też studiować niestacjonarnie – zaocznie w weekendy. Po ukończeniu studiów można otrzymać dyplom inżyniera lub licencjata.

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne zaoczne na Uniwersytecie Łódzkim rozpoczynają się od 2 500 złotych za semestr. Zdecydowanie taniej jest studiować na Politechnice Łódzkiej. Tam koszt semestru studiów to 2 294 złote.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji Uniwersytet Łódzki

Informatyka (studia licencjackie)


Uczelnia UŁ


Informatyka ( studia inżynierskie)


Uczelnia UŁ


Zasady rekrutacji Politechnika Łódzka


Uczelnia Pł” style=


Uczelnia PG


Predyspozycje do studiowania na kierunku informatykaStudia informatyczne są co roku oblegane przez kandydatów na wyższe uczelnie. Informatykę można studiować na uczelniach państwowych i prywatnych. Są to studia dwustopniowe, które już po ukończeniu pierwszego stopnia dają szerokie kompetencje zawodowe. Osoby, które chcą studiować informatykę, powinny jednak mieć świadomość, że na pewno nie jest to kierunek dla każdego. Studia informatyczne wymagają odpowiednich predyspozycji oraz cech charakteru. Aby studiować informatykę trzeba doskonale radzić sobie z takimi przedmiotami, jak matematyka, logika oraz inne ścisłe nauki, które na studiach pojawią się w wersji bardzo rozbudowanej. Informatycy muszą mieć zdolność logicznego myślenia, kojarzenia faktów, analizowania i wyciągania wniosków. Potrzebna jest również kreatywność, która jest niezbędna do rozwiązywania wielu zawodowych problemów.

Przyszli informatycy muszą być osobami skrupulatnymi, dokładnymi, umiejącymi pracować pod presją czasu oraz w warunkach stresujących. Przyda się również umiejętność pracy w zespole. Choć informatycy pracują zwykle samodzielnie przy komputerze, w wielu firmach są częścią większego zespołu, który wspólnie pracuje na sukces. Osoby, które chcą studiować informatykę, powinny mieć świadomość, że są to studia bardzo trudne i wymagające. Jeśli nie mają żadnych predyspozycji do tego kierunku, raczej trudno będzie im sobie poradzić w trakcie kształcenia.

Perspektywy zatrudnienia w Łodzi po studiach na kierunku informatykaAbsolwenci studiów informatycznych mają w Łodzi wiele możliwości zawodowych. Jest to duże miasto, w którym funkcjonuje duży i mniejszy biznes, a także organizacje, instytucje i urzędy, które potrzebują dobrych i doświadczonych informatyków. W dzisiejszych czasach nie ma praktycznie firmy czy urzędu, które nie potrzebowałyby fachowców od IT. Informatycy mogą pracować w urzędach przy wdrażaniu systemów informatycznych, w działach IT prywatnych firm, a także w każdej firmie, która potrzebuje dobrego fachowca od oprogramowania. Informatycy mają również wiele zawodów, w jakich mogą się sprawdzać: administrator danych, twórca lub tester oprogramowania, specjalista od systemów informatycznych, kierownik projektów. Wybór jest spory, warto więc specjalizować się w konkretnej dziedzinie IT i być w niej dobrym specjalistą.

Informatycy po studiach doskonale radzą sobie także w pracy na własny rachunek. Choć praca na etacie jest dosyć satysfakcjonująca, własna firma pozwala na lepszy rozwój i zarobki, gdyż nie trzeba ograniczać się do jednego klienta. Świetnie radzą sobie informatycy, którzy oferują outsourcing IT. Ta branża nieustannie się rozwija, a fachowcy, którzy chcą się w niej rozwijać mogą liczyć na dobre zatrudnienie i zarobki. Zanim jednak informatyk zdecyduje się na założenie własnej działalności, powinien przez pewien czas popracować w firmie na etacie, dzięki czemu zdobędzie kontakty, doświadczenie, a jednocześnie będzie mógł uzupełnić wykształcenie i powiększyć swój zakres kompetencji.

Studia informatyczne w Łodzi - specjalizacje:

Informatyka

Studenci kształcący się na kierunku informatyka otrzymają zarówno gruntowną wiedzę, jak i umiejętności umożliwiające im podjęcie pracy w zawodzie informatyka czy też programisty. W trakcie studiów zostanie poruszonych wiele zagadnień oraz tematów, między innymi związanych z algorytmiką, programowaniem, bazami danych, systemami oraz sieciami komputerowymi, technologiami internetowymi i projektowaniem systemów informatycznych. W trakcie studiowania kładzie się nacisk na analityczne oraz syntetyczne myślenie, co ułatwia łatwiejszy start w pracy zawodowej. Nabyte informacje zostają dopasowane do bezustannie zmieniających się technologii informatycznych.
Specjalizację prowadzi : Uniwersytet Łódzki.

Matematyka

Studia matematyczne oferują szerokie zatrudnienie nie tylko w placówkach edukacyjnych, ale również bankach i innych instytucjach finansowych. W trakcie edukacji zostaną przekazana informacje z zakresu logiki oraz teorii mnogości, algebry oraz geometrii. Student zapozna się z topologią oraz analizą matematyczną, a także posiądzie umiejętności charakterystyczne dla konkretnej specjalizacji. Nauka nie obejmuje jedynie przedmiotów typowo matematycznych, gdyż zajęcia z języka obcego także stanowi ważną umiejętność (poziom absolwentów szacowany jest na B2). W studentach rozpala się chęć nauki, dlatego nawet po zakończeniu studiów licencjackich pragną oni bezustannie wzbogacać swoją wiedzę. Kontynuacja nauki odbywa się zarówno w formie studiów drugiego stopnia, jak i studiów podyplomowych.
Kierunek można studiować na Uniwersytecie Łódzkim.

Analiza danych

Szkolenie się z zakresu analizy danych jest bardzo przyszłościowe i ściśle łączy się z bezustannie ewaluującą komputeryzacją, informatyzacją, dzięki którym nie tylko modyfikuje się, ale również gromadzi informacje. Zjawiska te związane są zarówno z pozytywnymi, jak i negatywnymi cechami. Unikanie negatywnych zjawisk jest możliwe, dzięki zatrudnieniu odpowiednio przygotowanych do wykonywania zawodu specjalistów zajmujących się odszukiwaniem oraz selekcjonowaniem danych, znających się również na statystyce i analizowaniu informacji.
Kierunek wykładany jest na Uniwersytecie Łódzkim, Politechnice Łódzkiej, Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.

Szukasz kierunku związanego z Informatyką? Zobacz gdzie studiować studia Mechatronika w Łodzi

Data publikacji: 18-11-2019