Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

8 uczelni w Łodzi - kierunek Kosmetologia

Adres: ul. Piotrkowska 278

90-361 Łódź

Tel.: 42 683 44 18

FAX.: 42 683 44 22

Galeria Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu (MEDYK)
Galeria Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu (MEDYK)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Sienkiewicza 9

90-113 Łódź

Tel.: 42 664 66 56, 42 664 66 57

FAX.: 42 239 39 57

Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź
Galeria Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia (zobacz kierunki)

Adres: ul. Narutowicza 68

90-136 Łódź

Tel.: 42 635-41-78, 42 635-40-86

FAX.: 42 665 57 71, 42 635 40 43

www.uni.lodz.pl informatory.uni.lodz.pl rekrutacja.uni.lodz.pl

Adres: ul. Rzgowska 17a

93-008 Łódź

Tel.: 42 275-01-00, 42 275-01-01

FAX.: 42 640-33-55

www.wsinf.edu.pl

Adres: al. Kościuszki 4

90-419 Łódź

Tel.: 42 272 51 77

FAX.:

Szkoły wyższe z kierunkiem Kosmetologia w Łodzi

Opis kierunku

Interesujesz się naukami medycznymi lub cenisz sobie kult zdrowia i pięknego ciała? Kosmetologia to wybór odpowiedni dla Ciebie. Ta nauka o zdrowiu zajmuje się pooprawianiem i przywracaniem urody i kondycji skóry, włosów i paznokci. Podczas studiów poznasz elementy anatomii, biochemii, fizjologii czy toksykologii.

Liczba uczelni

Jeśli ktoś zamierza podjąć studia na kierunku kosmetologia, na uczelni publicznej, powinien wybrać Uniwersytet Medyczny To jedyna w regionie uczelnia oferująca studia na tym kierunku. Ofertę uczelni państwowych uzupełniają liczne uczelnie niepubliczne jak: Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu Medyk, Społeczna Akademia Nauk czy Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu (WSKiNoZ).

Tryby Studiowania

Łódzka uczelnia medyczna oferuje studia w trybie stacjonarnym tzw. Dziennym. Zajęcia odbywają się w trakcie dnia, od poniedziałku do piątku. Prywatne szkoły wyższe natomiast prowadzą studia zarówno w systemie stacjonarnym, jak i zaocznym.

Ceny

Uczelnie niepubliczne mają zróżnicowane ceny w zależności od tryby prowadzonych studiów. Studia na WSKiNoZ to koszt od 2 400 złotych za semestr. Podobne opłaty obowiązują na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu Medyk.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Medyczny w Łodzi


zasady rekrutacji UM


Specjalizacje na kierunku kosmetologia w ŁodziKosmetologia medyczna, Odnowa biologiczna – Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Kosmetologia jest branżą, która coraz szybciej i wszechstronnie się rozwija, potrzebuje również doświadczonych i wykształconych specjalistów. Nic więc dziwnego, że ten kierunek jest popularny zarówno wśród studentów, jak i władz różnych uczelni, które dopasowują ofertę kształcenia do potrzeb rynku pracy. Społeczna Akademia Nauk w Łodzi oferuje dwie atrakcyjne specjalizacje, realizowane w ramach studiów uzupełniających II stopnia: kosmetologia medyczna oraz odnowa biologiczna. Obie specjalizacje są przeznaczone dla osób, które mają już wykształcenie kosmetologiczne lub pokrewne, zrealizowane na studiach I stopnia. W programie studiów znajdują się zajęcia z dermatologii, kosmetologii i fizjoterapii. Główny nacisk kładzie się jednak na zajęcia praktyczne, realizowane w doskonale przygotowanych pracowniach pod okiem doświadczonych, świetnie przygotowanych wykładowców. Absolwenci kosmetologii są kompleksowo przygotowani do pracy w swoim zawodzie.

Podologia, Wizaż i stylizacja – Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Osoby, które zainteresowane są specjalnościami podologia lub wizaż i stylizacja, znajdą je na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Studia odbywają się w ramach I stopnia – są to trzyletnie studia licencjackie. Specjalność wizaż i stylizacja uczą studentów różnych form kreowania wizerunku za pomocą makijażu, fryzury, ubioru oraz wielu elementów dodatkowych. Szkoła posiada autorski program nauczania, dzięki czemu studenci otrzymują fachową i wszechstronną wiedzę w swojej dziedzinie. Studenci specjalności podologia uczą się natomiast profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych i leczniczych stóp, rozpoznawania chorób i wykonywania specjalistycznych zabiegów korekcyjnych. Obie specjalności skupiają się przede wszystkim na wyposażeniu studentów w wiedzę praktyczną oraz umiejętności, które od razu po ukończeniu studiów będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku kosmetologiaUkończenie studiów kosmetologicznych otwiera przed absolwentami ogromne możliwości zawodowe. Branża beauty jest dziedziną, która nieustannie się rozwija i potrzebuje doświadczonych oraz wykształconych specjalistów w swojej dziedzinie. Obecnie nie wystarczy ukończyć kurs kosmetyczny, aby móc rozwijać się zawodowo w branży.

Doświadczeni kosmetolodzy mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w gabinetach medycyny estetycznej, salonach odnowy biologicznej, ośrodkach spa. Podolodzy mogą prowadzić własne gabinety, a styliści rozwijać się w wielu branżach związanych z mediami. Absolwenci kosmetologii powinni jednak pamiętać, że ich branża bardzo prężnie się rozwija i nieustannie pojawiają się w niej przeróżne nowości. Warto więc być na bieżąco, dokształcać się, pogłębiać wiedzę w danej tematyce i uzupełniać wykształcenie. Dyplom kosmetologa zdobyty dzisiaj, może za kilka lat okazać się nie wystarczający, jeśli jego posiadacz nie będzie dbał o aktualizowanie wiedzy i umiejętności.

Data publikacji: 20-08-2019