Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

3 uczelnie w Łodzi - kierunek Lekarsko Dentystyczny

Adres: ul. Żeromskiego 116 (Sekcja Rekrutacji ul. Radwańska 29, bud. A13)

90-924 Łódź

Tel.: 42 631 29 74, 42 636 55 22

FAX.: 42 636 56 15

www.p.lodz.pl www.rekrutacja.p.lodz.pl

Adres: ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

Tel.: 800 080 888 - bezpłatna infolinia tel.: 42 631 58 00, 42 631 58 01 - rekrutacja

FAX.:

www.ahe.lodz.pl

Adres: al. Kościuszki 4

90-419 Łódź

Tel.: 42 272 51 77

FAX.:

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Łodzi

Dlaczego studia stomatologiczne w Łodzi to dobry wybór? Jak wygląda oferta łódzkich uczelni, jeśli chodzi o kierunek lekarsko-dentystyczny? Tego – i nie tylko! – dowiesz się z naszego artykułu!

Chcesz pracować w przyszłości jako lekarz stomatolog? A może studia na kierunku lekarsko-dentystycznym traktujesz jako alternatywę dla kierunku lekarskiego, na wypadek, gdyby powinęła Ci się noga podczas rekrutacji? Musisz wiedzieć, że rekrutacja na studia stomatologiczne jest równie wymagająca, podobnie jak program studiów czy egzamin państwowy nadający uprawnienia do wykonywania zawodu dentysty.

Zawód lekarza dentysty to bez wątpienia jedna z najtrudniejszych profesji, wiąże się z nią wiele wymagań – kandydat na studia stomatologiczne musi nie tylko osiągnąć świetne wyniki na maturze, ale też posiadać odpowiednie predyspozycje. Powinna to być osoba precyzyjna, sprawna manualnie, delikatna i cierpliwa, która z łatwością będzie nawiązywała kontakt z pacjentem, także w sytuacjach, gdy ten cierpi z powodu bólu lub dyskomfortu związanego ze schorzeniem natury stomatologicznej.

Trud nauki – a warto pamiętać, że studia na kierunku lekarsko-dentystycznym do łatwych nie należą! – się jednak opłaca. Ukończenie studiów stomatologicznych i zdobycie tytułu lekarza stomatologa wiąże się z prestiżem i z wysokim poziomem zaufania społecznego, a także z perspektywą świetnych zarobków.

Uczelnie w Łodzi oferujące studia na kierunku lekarsko-dentystycznym

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym podjąć można w Łodzi na jedynej państwowej uczelni medycznej w tym mieście, czyli na Łódzkim Uniwersytecie Medycznym, a dokładnie na Oddziele Stomatologicznym w ramach Wydziału Lekarskiego. Uczelnia mieści się pod adresem Al. Kościuszki 4.

W ofercie Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego znajdują się:
•pięcioletnie jednolite studia magisterskie na kierunku lekarsko-dentystycznym prowadzone w trybie stacjonarnym,
•pięcioletnie jednolite studia magisterskie na kierunku lekarsko-dentystycznym prowadzone w trybie niestacjonarnym – odpłatne (koszt roku nauki to kwota 35 tysięcy złotych),
•pięcioletnie jednolite studia magisterskie w języku angielskim – DMD Program in English.

Praca dla stomatologa

Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego podejmują pracę między innymi w publicznych zakładach opieki zdrowotnej, tj. w szkołach, przychodniach, klinikach lub szpitalach, albo w prywatnych gabinetach stomatologicznych, również w ramach własnej praktyki zawodowej.

Absolwenci tego kierunku mogą rozwijać swoje kompetencje zawodowe w ramach specjalizacji, np. z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, chirurgii stomatologicznej, stomatologii dziecięcej, stomatologii zachowawczej, protetyki stomatologicznej, periodontologii oraz ortodoncji.

Studia w Łodzi

Decydując się na studia stomatologiczne w Łodzi, można mieć gwarancję solidnego wykształcenia – kierunek lekarsko-dentystyczny na Łódzkim Uniwersytecie Medycznym zajmuje bowiem 3. miejsce wśród kierunków dentystycznych w Polsce, według rankingu magazynu Perspektywy z 2016 roku (po Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego).

Studia w Łodzi to jednak nie tylko nauka – choć na kierunku lekarsko-dentystycznym będzie jej sporo. Łódź to świetne miejsce do studiowania – z ciekawą ofertą kulturalną i wieloma miejscami, gdzie spędzać można czas wolny od nauki. Nie brak tu modnych klubów, kawiarni i restauracji, w których można spotkać się ze znajomymi, a miasto samo w sobie organizuje wiele wydarzeń, na których warto być, jak choćby liczne łódzkie festiwale.

Mieszkanie studenckie w Łodzi

Jeśli chodzi o koszty wynajmu mieszkania w Łodzi, to są one niższe niż w większych miastach akademickich, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Łódź jest wciąż atrakcyjna cenowo pod względem ceny wynajmu mieszkania lub pokoju studenckiego. Sprawdźmy to na przykładzie Widzewa – dawnej dzielnicy Łodzi.

Dwupokojowe mieszkanie w tej części miasta to koszt od 900 do 1900 złotych, choć zdarzają się i droższe lokale – wszystko zależy od tego, w jakim standardzie wykończone jest mieszkanie lub cały budynek mieszkalny. Jednoosobowy pokój w tej części Łodzi to zazwyczaj wydatek rzędu 400-800 złotych.

Książka dla przyszłego stomatologa

Jeśli planujesz studia stomatologiczne, to książką, która z pewnością Cię zainteresuje, jest Anatomia dla stomatologów. Ten podręcznik (pod redakcją prof. Wiesława Kurleja, prof. Franiciszka Burdana oraz prof. Bohdana Gworysa) jak tytuł wskazuje, omawia zagadnienia z zakresu anatomii, zwracając szczególną uwagę na te obszary, z którymi stomatolog spotkać się może w swojej pracy.Autor: Piotr Dębosz

Data publikacji: 23-01-2017