Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

3 uczelnie w Łodzi - kierunek Pielęgniarstwo

Adres: Dział Rekrutacji i Kształcenia, Pl. Hallera 1, pok.14

90-647 Łódź

Tel.: 42 272 51 77

FAX.:

Galeria Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Galeria Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Pielęgniarstwo

Adres: ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

Tel.: 800 080 888 - bezpłatna infolinia tel.: 42 631 58 00, 42 631 58 01 - rekrutacja

FAX.:

www.ahe.lodz.pl

Adres: ul. Sterlinga 26

90-212 Łódź

Tel.: 800 080 888, 42 63 15 800/801

FAX.:

www.puw.pl

Studia na kierunku Pielęgniarstwo w Łodzi

Zanim zdecydujesz się pójść na studia o kierunku pielęgniarstwo w Łodzi zobacz dwa filmy, które pokażą Ci co o tym kierunku sądzą studenci.

Studentka pielęgniarstwa odpowiada jak wyglądają studia na kierunku pielęgniarstwa i opisuje możliwości po skończeniu studiów oraz ścieżkę kariery zawodowej.Studentka na kierunku pielęgniarstwa dzieli się swoimi wrażeniami ze studiówOpis kierunku

Obecnie, aby móc rozpocząć pracę pielęgniarki lub pielęgniarza, należy legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych. Współczesne pielęgniarstwo dynamicznie się rozwija, co wiąże się z rozszerzeniem kompetencji pielęgniarek i pielęgniarzy oraz zwiększeniem samodzielności w ich codziennej pracy.

Równocześnie wzrastają wymagania, jakie stawia się pielęgniarkom – oczekuje się od nich m.in. szerokiej wiedzy medycznej oraz obsługi nowoczesnej aparatury medycznej. Dlatego właśnie trzeba odebrać solidne wykształcenie, aby swoją pracę wykonywać najlepiej, jak to tylko możliwe – stawką jest przecież zdrowie i życie pacjentów.

Pielęgniarka czy pielęgniarz to także zawód zaufania publicznego, dlatego osoby, które planują studia pielęgniarskie, powinny mieć predyspozycje do takiej pracy – pożądane cechy to empatia, wyrozumiałość, cierpliwość, samodzielność, umiejętność pracy pod presją. Wybierając się na studia pielęgniarskie, trzeba mieć świadomość, że nie tylko powinny przygotować do wykonywania określonej profesji, ale także być odpowiedzią na życiowe powołanie i chęć niesienia pomocy innym.

Liczba uczelni

Kierunek pielęgnirstwo w Łodzi można studiować na jednej publicznej uczelni - Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Możemy wybrać również spośród dwóch uczelni prywatnych - Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna oraz Polski Uniwersytet Wirtualny.

Tryby Studiowania

Na uczelniach publicznych ten kierunek możemy studiować bezpłatnie w trybie stacjonarnym oraz płatnie w przypadku studiów zaocznych. Na uczelniach publicznych również mamy dostępne oba tryby studiowania, jednak w tym przypadku zarówno studia dzienne jak i zaoczne są płatne.

Ceny

Za studia na kierunku pielęgniarstwo w Łodzi zapłacimy ok 2500 zł/semestr.

Zobacz także najważniejsze informacje o kierunku - studia kosmetologia łódź.

Praca po pielęgniarstwie

Szacuje się, że zawodzie pielęgniarki (ten zawód jest wciąż domeną kobiet, choć coraz częściej na studiach z zakresu pielęgniarstwa spotkać można także mężczyzn) pracuje na całym świecie ponad 13 milionów kobiet. Równocześnie wciąż brakuje około 1 miliona pielęgniarek, dlatego też absolwenci pielęgniarstwa z dobrą znajomością języków obcych decydują się nierzadko na karierę za granicą.

Pielęgniarki, niezależnie od tego czy pracują w Polsce czy poza granicami kraju, znajdują zatrudnienie w różnych miejscach – mogą to być:
• szpitale (państwowych i prywatnych),
• jednostki ratownictwa medycznego,
• zakłady podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej (państwowe i prywatne),
• zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze,
• zakłady opiekuńczo-lecznicze,
• ośrodki medycyny pracy,
• szkoły, przedszkola, żłobki,
• domy opieki społecznej,
• ośrodki opieki paliatywno-hospicyjnej,
• sanatoria,
• medycyna przemysłowa,
• zespoły lekarzy rodzinnych,
• zakłady penitencjarne
• i inne.

Absolwenci pielęgniarstwa mogą także prowadzić własną działalność gospodarczą w obszarze usług medyczno-pielęgniarskich w domu chorego, a także profilaktyki i edukacji medycznej.

Studia w Łodzi

Łódź to jedno z największych miast w Polsce pod względem liczby mieszkańców; to także prężnie działający ośrodek akademicki. W Łodzi działa bowiem ponad 20 uczelni wyższych (państwowych i prywatnych), a kilka z nich ma bardzo dobre wyniki w ogólnopolskich rankingach, np. Łódzki Uniwersytet Medyczny zajmuje 6. miejsce wśród uczelni medycznych w naszym kraju.

Łódź ma jednak do zaoferowania o wiele więcej niż godną uwagi maturzystów ofertę akademicką. Studenci, którzy wybiorą Łódź na okres swoich studiów, mogą korzystać z wielu uroków tego miasta – przede wszystkim z ciekawej oferty kulturalnej, a także z życia nocnego, które koncentruje się na Piotrkowskiej i w kreatywnej przestrzeni Piotrkowskiej OFF.

Mieszkanie studenckie w Łodzi

Wynajem mieszkania w Łodzi to na pewno dużo mniejszy wydatek niż w innych miastach akademickich, np. Warszawie, Wrocławiu czy Trójmieście. Łódź pozostaje wciąż atrakcyjna cenowo pod tym względem – zarówno jeśli chodzi o wynajmowanie mieszkania, jak i samodzielnego pokoju.

Weźmy pod lupę Polesie, czyli dzielnicę, która słynie z największego parku w Łodzi – Parku na Zdrowiu (park rozciąga się na powierzchni ponad 170 ha, znajduje się w nim m.in. łódzkie zoo, lunapark oraz kąpielisko). W tej części Łodzi wynajem dwupokojowego mieszkania to koszt pomiędzy 900 a 1500 złotych. Wynajem pokoju to z kolei wydatek ok. 500-600 złotych.

Branżowa lektura

Kandydatom na studia pielęgniarskie polecamy „Kompendium pielęgniarstwa” autorstwa Andreasa Hubnera. Jest to praktyczny przewodnik, który nie tylko przydaje się w codziennej praktyce pielęgniarskiej, ale i wprowadza w tematykę zgłębianą w trakcie studiów z tego zakresu. Informacje przedstawiono w zwięzłej formie i uporządkowano alfabetycznie, co znacznie ułatwia lekturę.
Data publikacji: 26-02-2020