Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Skrzypaczka z Łodzi najlepsza na Międzynarodowym Konkursie!

Skrzypaczka z Łodzi najlepsza na Międzynarodowym Konkursie!

Tegoroczna absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi została laureatką pierwszej nagrody w kategorii skrzypce na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Wyniki ogłoszono w nocy 19 września 2018. Sławomira Wilga pokonała trzydziestu innych młodych skrzypków z całego świata.

Do konkursu przystąpiło się wielu młodych muzyków z całego świata w specjalnościach fortepian, skrzypce, śpiew, kwartet smyczkowy i kompozycja.

W kategorii skrzypce uczestników oceniało grono jurorów składające się z wybitnych instrumentalistów, mianowicie: Bartłomieja Nizioła (przewodniczący), Esztery Haffner, Laurenta Korcii, Szymona Krzeszowca, Alexandra Trostiansky’ego oraz Andreasa Vierzigera.

Wilga po swoich występach w poszczególnych etapach otrzymała bardzo dobre recenzje krytyków muzycznych i koncertujących skrzypków. Ich opinie miały uzasadnienie, bowiem w rezultacie łódzka skrzypaczka zwyciężyła, zgarniając 25 000 EURO.

Sławomira Wilga rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Bytomiu. W 2018 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. AM Łukasza Błaszczyka. Swój warsztat doskonaliła na wielu międzynarodowych festiwalach i warsztatach muzycznych w Europie i Afryce, pod okiem światowej sławy artystów: Zakhara Brona, Andreja Bielowa, Borisa Brovtsyna, Katalin Kokas, Bartłomieja Nizioła, Maxima Rysanova, Faridy Bacharovej.

W Łodzi będzie można ją usłyszeć podczas zbliżających się koncertów w Akademii Muzycznej. 10 października swoją grą uświetni uroczystą inaugurację roku akademickiego 2018/2019. Z kolei 27 listopada zagra na koncercie muzyki polskiej na 100-lecie Niepodległości w ramach 6. AŻ Festiwalu.

Data publikacji: 24-10-2018

Aktualności z Łodzi