Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Ranking popularności kierunków 2023 na portalu Uczelnie.pl właśnie ruszył!

Ranking popularności kierunków 2023 na portalu Uczelnie.pl właśnie ruszył!


Ranking popularności kierunków 2023 na portalu Uczelnie.pl właśnie ruszył!

 

Ranking najczęściej wybieranych kierunków studiów w Polsce na rok 2023, z niecierpliwością oczekiwany przez przyszłych studentów oraz edukatorów, właśnie ukazał się na portalu Uczelnie.pl. Oparta na liczbie zgłoszeń oraz zainteresowaniu kandydatów, ta lista ujawnia najbardziej atrakcyjne ścieżki edukacyjne w kraju.

Zobacz: Pełny ranking najpopularniejszych kierunków w Polsce na portalu Uczelnie.pl

 

Poniżej Top 5 najpopularniejszych kierunków studiów w Łodzi:

 

1. Aktorstwo - ponad 47 kandydatów na 1 miejsce - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWST) im. Leona Schillera w Łodzi

 

Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: studia jednolite magisterskie
 

Kierunek Aktorstwo to studia artystyczne, mające na celu kształcenie przyszłych aktorów teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Program nauczania obejmuje szeroki zakres umiejętności, od interpretacji tekstów, przez techniki głosowe i ruchowe, po warsztaty z improwizacji i pracy kameralnej.

Studenci uczą się także historii teatru i filmu, co pozwala im lepiej zrozumieć kontekst swojej twórczości. Absolwenci są przygotowani do pracy na scenie, w filmach czy serialach, a także w dubbingu.

Zobacz więcej: Aktorstwo na Szkole Filmowej w Łodzi.

2. Reżyseria filmowa i telewizjna - ponad 23 kandydatów na 1 miejsce - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWST) im. Leona Schillera w Łodzi

 

Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: studia jednolite magisterskie
 

 

Reżyseria filmowa i telewizyjna to studia ukierunkowane na przygotowanie przyszłych reżyserów do tworzenia dzieł filmowych i telewizyjnych. Program nauczania obejmuje zarówno teoretyczne podstawy kinematografii, jak i praktyczne aspekty tworzenia filmów i programów telewizyjnych.

Studenci uczą się scenopisarstwa, montażu, pracy z aktorami, a także zarządzania produkcją. Kursy kładą nacisk na rozwijanie własnego stylu i wizji artystycznej. Absolwenci mogą pracować jako reżyserzy filmowi, telewizyjni, a także w produkcji reklam i teledysków.

Zobacz więcej: Reżyseria filmowa i telewizjna na Szkole Filmowej w Łodzi.

3. Lekarsko-dentystyczny - ponad 20 kandydatów na 1 miejsce - Uniwersytet Medyczny w Łodzi

 

Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: studia jednolite magisterskie

Kierunek lekarsko-dentystyczny łączy wiedzę z zakresu medycyny ogólnej i stomatologii, kształcąc specjalistów w diagnozowaniu i leczeniu chorób jamy ustnej oraz zębów. Studenci zdobywają umiejętności praktyczne w pracowniach i na klinikach dentystycznych, ucząc się m.in. technik chirurgicznych, protetyki i ortodoncji.

Program nauczania obejmuje również przedmioty medyczne takie jak anatomia, farmakologia czy patologia. Absolwenci są przygotowani do pracy zarówno w prywatnych gabinetach, jak i w publicznych instytucjach zdrowia.

Zobacz więcej: Kierunek lekarsko-dentystyczny na UM w Łodzi.

4. Lekarski - ponad 11 kandydatów na 1 miejsce - Uniwersytet Medyczny w Łodzi

 

Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: studia jednolite magisterskie

Kierunek studiów lekarski to intensywny program nauczania, mający na celu wykształcenie przyszłych lekarzy. Program obejmuje szeroki zakres wiedzy medycznej od anatomii, przez patologię, farmakologię, po chirurgię i medycynę wewnętrzną.

Kształcenie łączy teorię z praktycznymi doświadczeniami w szpitalach i klinikach. Absolwenci są przygotowani do zdawania egzaminu państwowego i uzyskania licencji lekarskiej, co otwiera drogę do specjalizacji i praktyki zawodowej.

Zobacz więcej: Kierunek lekarski na UM w Łodzi.

5. Zarządzanie - ponad 10 kandydatów na 1 miejsce - Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania

 

Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia, II stopnia
 

Kierunek zarządzanie to studia biznesowe, które przygotowują studentów do pełnienia funkcji kierowniczych w różnorodnych organizacjach. Program nauczania obejmuje zarządzanie strategiczne, finanse, marketing, zarządzanie zasobami ludzkimi i analizę danych.

Kursy są często uzupełniane o praktyki w firmach, co umożliwia stosowanie teorii w praktyce. Absolwenci mogą aspirować do ról menedżerskich w przedsiębiorstwach, organizacjach non-profit czy instytucjach publicznych.

Zobacz więcej: Zarządzanie na UŁ.

 

Dlaczego warto być na bieżąco z Rankingiem popularności kierunków?

 

Śledzenie rankingu popularności kierunków studiów ma wiele korzyści. Pozwala przyszłym studentom na podejmowanie świadomych decyzji edukacyjnych, dostosowanych do rynkowych trendów i zapotrzebowania na specjalistów w różnych branżach. Dzięki temu mogą wybrać kierunek, który nie tylko odpowiada ich zainteresowaniom, ale także zwiększa ich szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy po ukończeniu studiów.

Edukatorzy i uczelnie mogą z kolei dostosowywać swoje programy nauczania do zmieniających się potrzeb rynku pracy, co przyciąga więcej kandydatów i podnosi prestiż instytucji. Warto również zauważyć, że wiedza o popularności poszczególnych kierunków może pomóc w identyfikacji nisz, które oferują unikalne możliwości kariery.

Zobacz więcej najpopularniejszych kierunków studiów w Łodzi.

Data publikacji: 29-04-2024