Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Jak zarządzać miastem i sektorem publicznym?

Jak zarządzać miastem i sektorem publicznym?

Wydział Zarządzania UŁ zaprasza wszystkich zainteresowanych życiem miasta, zmienianiem otaczającej nas rzeczywistości, poprawianiem warunków życia czy rozwiązywaniem problemów społecznych do podjęcia wyjątkowej ścieżki kształcenia. Kierunek I stopnia Zarządzanie miastem oraz kierunek II stopnia Zarządzanie w administracji publicznej to propozycja właśnie dla osób, które interesują się społecznościami lokalnymi i zarządzaniem sektorem publicznym.

A co warto zmieniać? Przykłady można mnożyć - wystarczy się zastanowić chociażby, w jakim miejscu jest nasza ulica. Czy jest wystarczająco szeroka i bezpieczna? Czy nie zakłóca spokoju pobliskich budynków mieszkalnych? Czy dużo jako podatnicy musieliśmy za nią zapłacić? Skąd były na to środki? Jak ją zbudowano? Samodzielnie przez władze miasta czy w drodze przetargu? A może w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego? Czym jest takie partnerstwo? 

Jakie wyzwania stoją przez rozwojem miast, np. w obliczu nowoczesnych technologii? Ilu będzie mieszkańców i czego będą potrzebować? Czy obecna kadra zarządzająca w mieście jest w stanie sprostać ich potrzebom? Na te pytania znajdziecie odpowiedź na kierunku Zarządzanie miastem

Studenci biorą udział w aktywnych formach nauczania w postaci warsztatów czy gier miejskich. Wiele zajęć odbywa się poza wydziałem w instytucjach publicznych. Zajęcia prowadzone są w języku polskim, a fakultatywnie także po angielsku i hiszpańsku. Podczas zajęć studenci spotykają się z praktykami - menedżerami z wieloletnim doświadczeniem i partnerami współpracującymi z Wydziałem Zarządzania w ramach Rady Menedżerów Publicznych. W tym roku odbyły się już trzy spotkania z członkami Rady Menedżerów Publicznych: z Prezesem Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi, z Kierownik Działu Organizacyjno-Promocyjnego Filharmonii Łódzkiej oraz z Dyrektorem Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi.

Przygotowując pracę licencjacką w odpowiedzi na temat zgłoszony przez partnerskie instytucje publiczne, można już na studiach kreować rozwój miasta.  

Warto również zapoznać się z kierunkiem II stopnia Zarządzanie w administracji publicznej. To trafiony wybór dla osób zainteresowanych poprawą naszego otoczenia, warunków życia, rozwiązywaniem problemów społecznych i otwieraniem przed ludźmi nowych możliwości. 

Miasta i regiony potrzebują wykwalifikowanych menedżerów, którzy potrafią rozwiązywać złożone problemy, aby tworzyć przestrzeń konkurencyjną dla przedsiębiorstw i mieszkańców. Dzięki temu kierunkowi studenci zyskają umiejętności analizy i planowania interwencji publicznych, komunikacji z otoczeniem, negocjacji, rozwiązywania konfliktów, prowadzenia marketingu publicznego, zarządzania kryzysowego czy zarządzania projektami. Znaczna część zajęć ma charakter warsztatowy, projektowy, prowadzone są debaty i rozpatrywane są rzeczywiste przypadki problemów do rozwiązania. Absolwenci kierunku będą posiadali wiedzę i umiejętności niezbędne dla kadry zarządzającej w organizacjach sektora publicznego, która musi działać jak menedżerowie sektora prywatnego.

Data publikacji: 04-05-2023

Aktualności z Łodzi