Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Mikroprzedsiębiorstwa też są wysoko w Google. Zobacz, jak przebiega pozycjonowanie dla małych firm

Mikroprzedsiębiorstwa też są wysoko w Google. Zobacz, jak przebiega pozycjonowanie dla małych firm

Czy ktoś twierdził, że dla maluczkich nie ma miejsca w wielkim, internetowym tyglu? Jeśli ktokolwiek faktycznie tak mówił, jest w poważnym błędzie. Wyszukiwarka Google – zaufane narzędzie wszystkich użytkowników – dokłada wszelkich starań, by każdemu z osobna pokazywać takie strony, które danej osobie przydadzą się najbardziej w konkretnej chwili. To dla małych firm szansa, którą muszą wykorzystać! Eksperci z agencji SEO AFTERWEB mają kilka wskazówek, jak skutecznie wypromować niewielką markę w Google.

Zakres działalności małej firmy determinuje, jakie słowa kluczowe przyniosą jej największy zyskMikro- i małe przedsiębiorstwa mają mocno ograniczony zasób potencjalnych klientów. Natomiast z wyszukiwarki korzysta ok. 28 milionów polskich internautów. Strony z czołowych pozycji rankingów Google mają znacznie większe szanse – prawdopodobieństwo 95% dla TOP 3 i zaledwie 5% dla stron spoza TOP 10 – na zainteresowanie odbiorców. Rzecz w tym, że małej firmie do niczego nie przyda się uwaga dziesiątek milionów użytkowników. Pozycjonowanie należy odpowiednio, w przemyślany sposób ukierunkować.

Trzeba też uwzględnić ograniczenia budżetowe. Wielkie, międzynarodowe korporacje przeznaczają na marketing (w tym pozycjonowanie stron) znacznie większe środki, niż wynoszą wieloletnie przychody tych najmniejszych graczy na rynku. Dlatego specjaliści z AFTERWEB radzą, aby odnaleźć i wykorzystać niszę, skupiając się na lokalnych społecznościach. Efektywne pozycjonowanie dla małych firm zależy w głównej mierze od:


  • wytyczenia celów realnych do osiągnięcia

  • znalezienia opłacalnych słów kluczowych

  • optymalizacji promowanej strony pod wyszukiwarkę

  • jakości wykorzystania dostępnego budżetuZwykle w pozycjonowaniu dla małych firm najistotniejsze są frazy dot. lokalnych miejscowościPróba zdobycia czołowych miejsc na zapytania ogólne byłaby z góry skazana na niepowodzenie. Tam dominują duże podmioty, przegonienie ich w rankingach Google wymagałoby wydawania wprost astronomicznych kwot. Dla przedsiębiorców, którzy działają na raczej niewielkim obszarze, liczy się przede wszystkim lokalny klient. To oznacza, że pozycjonowanie dla małych firm dotyczy fraz odnoszących się do konkretnych miast, miasteczek, wsi, ale też dzielnic czy ulic. Co ważne użytkownik wcale nie musi uwzględniać ich w swoim zapytaniu. Google, korzystając z danych o lokalizacji danego użytkownika, dobierze najbardziej dopasowane witryny. Tym samym osoba szukająca fryzjera we Wrocławiu zobaczy inne wyniki wyszukiwania, niż użytkownicy wysyłający do Google to samo zapytanie w Poznaniu, Krakowie czy Warszawie. Tylko najpierw algorytmy wyszukiwarki muszą prawidłowo powiązać daną stronę i firmę z konkretnym obszarem geograficznym. W procesie pozycjonowania lokalnego pierwszoplanową rolę odgrywają treści oraz usługa Google Moja Firma.

Data publikacji: 13-09-2022

Aktualności z Łodzi