Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Akademia Młodego Ekonomisty na Wydziale Zarządzania UŁ! Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 na bezpłatne zajęcia

Akademia Młodego Ekonomisty na Wydziale Zarządzania UŁ! Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 na bezpłatne zajęcia

Ruszyły już zapisy na X edycję Akademii Młodego Ekonomisty w Łodzi na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Rekrutacja potrwa do 28 września br., a pierwsze zajęcia odbędą się już 3 października.

Akademia Młodego Ekonomisty to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej organizowany od 2008 roku. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży i zachęcanie jej do bliższego zainteresowania się zagadnieniami ekonomicznymi. Na Wydziale Zarządzania UŁ projekt realizowany jest po raz jedenasty. Do tej pory wzięło w nim udział 257 uczniów.

Zajęcia w ramach Akademii Młodego Ekonomisty odbywają się w siedzibie Wydziału Zarządzania UŁ przy ul. Matejki 22/26. Semestr zajęć składa się z sześciu spotkań, z których każde trwa dwie godziny lekcyjne. Ich stały termin to poniedziałki w godzinach 17.30-19.00. Spotkania AME mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edutainment (nauka poprzez zabawę). Pierwsza część teoretyczna (wykłady) – prowadzona jest przez nauczycieli akademickich oraz ekspertów współpracujących z Fundacją. W drugiej części  praktycznej  każdy uczestnik ma szansę wcielić się w rolę kierownika projektu, biznesmena czy ekonomisty. W nadchodzącej edycji przewidziano zajęcia m.in. na temat zarządzania projektami, dobrobytu gospodarczego, wymiany barterowej, zarządzania sobą w czasie czy też sprawdzonych pomysłów na biznes.

Akademicki charakter nadaje projektowi nie tylko fakt, że zajęcia odbywają się w publicznej uczelni, ale także to, że każdy młody student otrzymuje indeks, w którym jest odnotowywana jego obecność wykładach. Uczestnicy, którzy na ostatnich zajęciach przystąpią do rozwiązywania testu wiedzy ekonomicznej, mają szansę na zdobycie atrakcyjnej nagrody i otrzymanie dyplomu dla najlepszego studenta AME. Zaliczenie semestru uzyskują wszyscy studenci, który wezmą udział w co najmniej czterech spotkaniach.

Podczas zajęć dla młodzieży równolegle odbywają się zajęcia dla rodziców. W tej edycji poprowadzi je doświadczony coach, który wprowadzi uczestników w następujące tematy: Wspieranie miękkich kompetencji dziecka, Nauczanie wartości, O sztuce wyznaczania i osiągania celów, W labiryncie zawodów, czyli o tym, jak pomóc dziecku w kreowaniu planów, Przedsiębiorczy od dziecka, Gimnastyka umysłu w domu.

Formularz zapisów: https://www.gimversity.pl/zapisy2 

Szczegółowe informacje na temat programu Akademii Młodego Ekonomisty: https://bit.ly/3RUbQdh 

Data publikacji: 13-09-2022

Aktualności z Łodzi