Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Innowacyjna uczelnia w Łodzi. Przyjazna, praktyczna Wyższa Szkoła Bankowa

Innowacyjna uczelnia w Łodzi. Przyjazna, praktyczna Wyższa Szkoła Bankowa

Osoby, które planują studia w Łodzi, powinny wziąć pod uwagę, że w mieście otworzyła się nowa szkoła wyższa – mowa o kolejnym wydziale Grupy WSB. Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi rozpoczęła rekrutację już pod koniec marca, a władze uczelni jasno wskazują, co jest dla nich priorytetem. Chodzi o możliwość łączenia nauki z pracą zawodową. 

Pracę warto podjąć już w trakcie studiów. WSB doskonale o tym wie

Wielu studentów czeka z rozpoczęciem kariery zawodowej do ukończenia nauki w szkole wyższej. Część z nich chce w ten sposób skorzystać z uroków „studenckiego życia”, część jednak – nie jest w stanie pogodzić nauki z pracą, na przykład ze względu na niekorzystne grafiki zajęć. Tymczasem podjęcie aktywności zawodowej jak najwcześniej jest niezwykle istotne. Student ma szansę szybciej zdobyć doświadczenie, co z kolei później przekłada się na możliwość wcześniejszego awansowania. Dzięki temu wielu studentów, którzy rozpoczęli pracę np. jeszcze podczas studiów I stopnia, zajmuje wyższe stanowiska niż ich rówieśnicy przekładający start kariery na później. Szybciej też zostają specjalistami w swoich dziedzinach – i nierzadko znacznie lepiej zarabiają. 

O tym, jak istotna jest możliwość łączenia nauki na studiach z karierą zawodową wiedzą również władze Wyższych Szkół Bankowych. Jak twierdzi wicekanclerz WSB w Łodzi, uczelnia działa w myśl idei work-life balance i udowadnia, że pogodzenie nauki z pracą i życiem prywatnym jest możliwe. Najlepiej odzwierciedla to zresztą aktywność studentów WSB – aż 80 proc. z nich pracuje zawodowo już w trakcie studiów I stopnia. Tym samym studia w Wyższej Szkole Bankowej to świetny wybór dla osób, którym zależy na jak najszybszym podjęciu pracy lub praktyk i staży. 

Program studiów konstruowany we współpracy z biznesem

W przypadku Wyższej Szkoły Bankowej w Łodzi warto również zwrócić uwagę na fakt, że program studiów powstaje po konsultacjach z przedstawicielami biznesu. Dzięki temu jest on bardziej przystosowany do potrzeb pracodawców, a studenci zdobywają wiedzę i umiejętności, które później wykorzystają w pracy zawodowej. Oprócz tego kierunki w ofercie WSB w Łodzi są powszechnie uważane za perspektywiczne. Osoby chcące studiować w WSB mogą obecnie wybrać na studiach licencjackich m.in.: bezpieczeństwo narodowe, finanse i rachunkowość, logistykę, zarządzanie czy design w biznesie, a na studiach jednolitych magisterskich psychologię. Po ukończeniu nauki absolwenci tych kierunków nie powinni mieć problemu ze znalezieniem zatrudnienia. 

Warto też zwrócić uwagę na szeroki wybór kierunków studiów podyplomowych. Na podyplomówkę decydują się zazwyczaj osoby, które chcą wyspecjalizować się w danej dziedzinie lub rozważają całkowite przebranżowienie się i zmianę zawodu. Nacisk na praktyczne zagadnienia pozwala na zdobycie niezbędnych kompetencji. Więcej o uczelni i jej ofercie można przeczytać na https://www.wsb.pl/lodz/

WSB w Łodzi jest jedenastym wydziałem Grupy WSB. Wyższe Szkoły Bankowe kształcą w Polsce studentów już od 28 lat. 

Artykuł sponsorowany

Data publikacji: 28-07-2022

Aktualności z Łodzi