Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Studenci Wydziału Zarządzania UŁ na podium Hackathonu

Studenci Wydziału Zarządzania UŁ na podium Hackathonu

Studenci kierunku Automatyzacja procesów biznesowych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego wraz ze swoimi zespołami zajęli dwa pierwsze miejsca na podium konkursu Hackathon "HAcK na zdrowie".

Hackathon to sprint projektowo-szkoleniowy organizowany przez Akademickie Biuro Karier UMED, w którym uczestnicy dobierają się w interdyscyplinarne zespoły i pracują pod okiem mentorów, aby razem odpowiedzieć na wyzwania stawiane im przez firmy. 

W najnowszej edycji I miejsce zajął zespół „Green Thinking”, który opracował pomysł narzędzia wspierającego rozwój zielonych szpitali. Jak mówi Dominik Józefowicz, członek zespołu i student Automatyzacji procesów biznesowych (BPA) na Wydziale Zarządzania UŁ, naszym zadaniem było stworzenie narzędzia, które czytelnie pokaże wpływ działalności szpitali na środowisko i zbuduje świadomość oddziaływania zanieczyszczeń produkowanych przez szpital na zdrowie ludzi wokół. W ciągu niecałych dwóch dni musieliśmy wymyślić prototyp naszego rozwiązania oraz zaprezentować się przed jury. Taka forma wydarzenia uczy pracy w grupie, pod presją czasu. Każdy z nas miał pomysły, które w połączeniu z konstruktywną krytyką były rozpatrywane lub nie. Nieopisana była również pomoc mentorów i trenerów, którzy monitorowali nasze postępy i wspierali swoją wiedzą i doświadczeniem. Były to dwa dni wyczerpującej pracy, ale na pewno było warto. Wydarzenie wygraliśmy, opracowując prototyp aplikacji, za pomocą której dyrektorzy szpitali mogą na bieżąco kontrolować i obserwować trendy oraz wdrażać realne rozwiązania wspomagające minimalizowanie negatywnego wpływu placówek medycznych na środowisko.

Na II miejscu w konkursie stanął zespół „daVinciTeam”, w którym pracowała m.in. Edyta Maślak, studentka Automatyzacji procesów biznesowych na Wydziale Zarządzania UŁ. Grupa podjęła wyzwanie stworzenia narzędzia, które ułatwi pacjentom przygotowanie do badań.

- Zgłosiłam się, żeby otworzyć się na inne branże (medyczna była dla mnie zupełnie obca), poznać nowych ludzi i poszerzyć kompetencje, które nabyłam na pierwszym semestrze Automatyzacji procesów biznesowych. Postanowiliśmy stworzyć aplikację mobilną, która pomoże placówkom medycznym nadzorować tę kwestię, ale też zwrócić uwagę pacjentów na potrzebę badań kontrolnych i profilaktyki. Studenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi dzielili się wiedzą z zakresu medycyny i opieki nad pacjentami, a ja starałam się zwizualizować pomysł i wdrożyć rozwiązania istotne z perspektywy pacjenta. Chcemy, żeby nasza aplikacja była prosta w obsłudze, funkcjonalna, przystępna dla każdego i wspierała pacjentów powyżej 60. roku życia. Zależy nam, żeby nasz projekt przyniósł także szereg oszczędności, zarówno dla ośrodków medycznych, jak i dla osób starszych. Cieszę się także, że wykorzystałam już wiedzę, którą nabyłam na pierwszym semestrze swoich studiów - dla wielu studentów byłby to moment zawahania, że jest jeszcze za wcześnie, by wykazywać się i sięgać po więcej. Dzięki zajęciom z prototypowania aplikacji mogłam zrobić to już teraz. Wygrana to także szansa dla całego zespołu, dzięki temu mamy możliwość rozwijać dalej swój projekt pod okiem specjalistów, zwrócić uwagę inwestorów oraz wdrożyć aplikację w wybranych placówkach medycznych – podkreśla studentka.

W Hackathonie uczestniczyło 12 zespołów. Finał wydarzenia odbył się w dniach 8-10 kwietnia 2022. Więcej informacji o konkursie na stronie: https://umed.pl/final-hack-na-zdrowie-hackathon/ 

Więcej informacji o kierunku Automatyzacja procesów biznesowych (BPA) na stronie:

http://zarzadzanie.uni.lodz.pl/rekrutacjawz/RekrutacjaWZ/Istopie%C5%84/Automatyzacjaproces%C3%B3wbiznesowych/tabid/2955/language/pl-PL/Default.aspx

Data publikacji: 21-04-2022

Aktualności z Łodzi