Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Którą uczelnię z kierunkiem pedagogika w Łodzi wybrać?

Którą uczelnię z kierunkiem pedagogika w Łodzi wybrać?

Wybór uczelni nie należy do łatwych decyzji. Przed jej podjęciem warto zrobić porządny research, zasięgnąc informacji o różnych szkołach wyższych w intresujących nas miastach, sprawdzić zasady rekrutacji na kierunki, na jakie zamierzamy aplikować oraz zapoznać się z opiniami innych studentów. Oto kilka propozycji, które pozwolą dobrze zapoznać sie z aktualną ofertą uczelni w Łodzi dotyczącą kierunku pedagogika oraz pomogą zainteresowanym studentom dokonać właściwego wyboru. 

Targi edukacyjne w ŁodziŁódzkie Targi Edukacyjne to jedno z największych wydarzeń edukacyjnych w kraju. Organizatorzy zapraszają blisko 150 przedstawicieli szkół, pracodawców i firm. Swoją ofertę edukacyjną przedstawia na Targach kilkadziesiąt uczelni wyższych, dzięki czemu można porównać konkurencyjne oferty, lepiej poznać charakterystykę wybranego kierunku studiów, porozmawiać z wykładowcami i zasięgnąć opinii studentów, którzy najlepiej opiszą plusy i minusy konkretnych uczelni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Łódzkich Targów Edukacujnych.

Dni otwarte na uczelniach w ŁodziKolejnym sposobem, na lepsze poznanie przyszłej uczelni i poznaniem specyfiki wybranego kierunku, może być wizyta na organizowanych przez uczelnie Dniach Otwartych i wykładach przygotowywanych specjalnie dla kandydatów na studia wyższe. Na tej stronie, można naleźć aktualne kalendarium Dni Otwartych. Wizyta na uczelni, obejrzenie budynku i sal dydaktycznych, rozmowa ze studentami i bliższe zapoznanie się z ofertą studiów, może mieć decydujące znaczenie przy wyborze uczelni.

Opinie o uczelniach z kierunkiem pedagogika w ŁodziWiększość maturzystów i kandydatów na wyższe studia dużo czasu poświęca na czytanie opinii zamieszczanych przez obecnych i byłych studentów wybranego kierunku. Spojrzenie na życie uczelniane okiem osoby, która dokładnie poznała problematykę kierunku, może okazać się bardzo ciekawą lekturą. Szczere wyznania, uwagi i opinie pozwalają wyrobić sobie własne zdanie, dodatkowo takie posty zawierają często więcej przydatnych informacji niż suche fakty i opisy kierunku.

Na stronie Uczelnia Nauk Społecznych – opinie, można znaleźć wpisy studentów Pedagogiki, które zawierają wiele ciekawych informacji i osobistych przemyśleń związanych ze studiowaniem tego kierunku. Z kolei na stronie Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu – opinie, można oddać się lekturze opisów życia akademickiego, kolejnych łódzkich studentów Pedagogiki. Warto poświęcić trochę czasu na sprawdzenie, co do powiedzenia mają studenci na temat własnych uczelni i nauki na kierunku Pedagogika. Te informacje z pierwszej ręki moga okazać się decydującym czynnikiem w wyborze szkoły wyższej.

Strony internetowe uczelni z kierunkiem pedagogika w ŁodziNajczęstszym sposobem na zdobycie rzeczowych informacji dotyczących wybranej szkoły wyższej i oferowanych przez nią kierunków jest odwiedzenie uczelnianych stron internetowych. Można tam znaleźć zakładki stworzone specjalnie dla kandydatów, będące niejako wizytówką uczelni, gdzie zamieszczono przydatne informacje, przybliżające wybrany kierunek.

Przechodząc na stronę Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowie w Łodzi można dowiedzieć się jak wygląda nauka na kierunku Pedagogika, jakie są perspektywy zawodowe dla absolwentów i jakie formy kształcenia można wybrać. Odwiedzając stronę Uczelni Nauk Społecznych  poznamy kierunki specjalizacyjne dostępne na Pedagogice, czy ofertę działających przy uczelni organizacji studenckich i Kół Naukowych.

Uniwersytet Łódzki - Wydział nauk o wychowaniu

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi - Wydział Pedagogiki i Psychologii

Zajrzyj tutaj żeby odwiedzić strony innych uczelni oferujących kierunek Pedagogika w Łodzi - 9 uczelni

Media społecznościowe łódzkich uczelniMając świadomość, że większość młodych ludzi spędza sporo czasu na portalach społecznościowych, większość uczelni dostępna jest również na najpopularniejszych kanałach. Przykładowo przechodząc na stronę Uczelni Nauk Społecznych na Facebooku  można być na bieżąco z uczelnianymi aktualnościami UNS Łódź. Więcej informacji o łódzkiej WSBiNoZ znajdziemy stronie ich stronie na Instagramie. Informacji można tez szukac na YouTubie, swój kanał na YT ma na przykład Uniwersytet Łódzki. Na coraz bardziej popularnym serwisie Tik Tok, znajdziemy mnóstwo filmików oznaczonych hashtagiem #uczelnie.

Jak trudno dostać się na pedagogikę w Łodzi?   Analizując oferty edukacyjne uczelni, kandydaci często zadają sobie pytanie czy trudno jest dostać się na wymarzony kierunek. Dzięki wizycie na portalu Uczelnie.pl, można zapoznać się z listą rankingowa uczelni wyższych, gdzie podawane są również dane uwzględniające liczbę kandydatów na jedno miejsce. Wybierając przyszły kierunek studiów, warto zapoznać się z tymi danymi – im więcej chętnych wybiera kierunek, tym trudniej jest się na niego dostać, trzeba pamiętać, że rankingi są często aktualizowane i mogą ulegać zmianie, dlatego warto odwiedzać stronę regularnie, żeby zapoznać się z obecną popularnością wybranego kierunku.

Tutaj zobaczysz uczelnie w Łodzi oferujące kierunki powiązane z Pedagogiką:

Studia na kierunku Edukacja w Łodzi - 5 uczelni

Studia na kierunku Psychologia w Łodzi - 6 uczelni 

Wizyta na uczelniach łódzkich prowadzących kierunek pedagogikaDuże grono kandydatów wybierających przyszłą szkołę wyższą, zazwyczaj odwiedza osobiście uczelnie, żeby na miejscu zasięgnąć niezbędnych informacji, dowiedzieć się więcej o zasadach rekrutacyjnych czy po prostu porozmawiać z wykładowcami i poznać opinie studentów. Taka wizyta może okazać się doskonałym pomysłem, większość uczelni jest bardzo otwarta na takie spotkania, można zobaczyć swoje przyszłe sale wykładowe, spotkać starszych studentów i skorzystać z ich doświadczenia zdobytego w trakcie nauki. Jest to również okazja do lepszego zorientowania się w lokalizacji uczelni i sprawdzenia czy będzie wygodnie do niej dotrzeć komunikacją miejską. Zupełnie inne wrażenie robi uczelnia na żywo niż czytanie o niej czy oglądanie zdjęć.

Łódzkie uczelnie oferujące studia na kierunku Pedagogika znajdziesz pod adresami:

Uniwersytet Łódzki - ul. Narutowicza 68, 90-136 Łódź

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi - ul. Piotrkowska 278, 90-361 Łódź

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi - ul. Sterlinga 26, 90-212 Łódź

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi - ul. Sienkiewicza 9, 90-113 Łódź

Data publikacji: 16-03-2022

Aktualności z Łodzi