Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Nowe kierunki studiów na uczelniach w Łodzi

Nowe kierunki studiów na uczelniach w Łodzi

Nowe kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim

zdjecie


Automatyzacja procesów biznesowych

Uniwersytet Łódzki oferuje studentom sporo nowości, dostosowanych do zmieniających się potrzeb edukacyjnych i współczesnego świata. Na Wydziale Zarządzania znajdziemy ciekawą propozycję kształcenia na kierunku automatyzacja procesów biznesowych. Jest to kierunek przyszłości, który kształci programistów nadzorujących roboty oraz programy komputerowe, których zadaniem jest wykonywanie powtarzalnej pracy urzędników i innych specjalistów. Studia łączą w sobie zaawansowaną wiedzę dotyczącą zarządzania z wieloma modułami wiedzy z zakresu IT. Automatyzację procesów biznesowych można studiować na stacjonarnych studiach licencjackich, które trwają trzy lata.

Biologia kryminalistyczna

Biologia kryminalistyczna to kolejna nowość na Uniwersytecie Łódzkim. Są to trzyletnie studia licencjackie, których program jest nowatorski i unikalny nie tylko w skali regionu, ale również całego kraju. Treści programowe i zagadnienia przekazywane w trakcie studiów są skierowane przede wszystkim do osób, które swoją zawodową przyszłość chcą związać z pracą w policji oraz w wymiarze sprawiedliwości. Ideą kierunku jest przekazanie studentom najnowszych osiągnięć w zakresie nauk biologicznych i pokrewnych, które znajdują zastosowanie w kryminalistyce i sądownictwie. Absolwenci kierunku biologia kryminalistyczna będą świetnie przygotowanymi specjalistami, gotowymi do pracy w różnych jednostkach i instytucjach wymiaru sprawiedliwości.

Informacja w środowisku cyfrowym

Ciekawą propozycją wśród nowości edukacyjnych jest również kierunek informacja w środowisku cyfrowym, realizowany na Wydziale Filologicznym. Są to trzyletnie studia licencjackie, które kształcą specjalistów w zakresie publikowania sieciowego, obsługi instytucji i firm z sektora informacyjnego, prowadzących działalność w sieci, a także pracowników prowadzących bazy danych i zarządzających treścią elektroniczną. Kierunek oferuje dwie specjalności: zarządzanie informacją oraz wirtualne instytucje książki. Kształcenie odbywa się z dużym naciskiem na naukę praktycznych umiejętności, a program jest przygotowany z myślą o zmieniających się potrzebach pracodawców. Dzięki temu absolwenci kierunku informacja w środowisku cyfrowym będą mieli wiele możliwości zatrudnienia w wyuczonym zawodzie.

Data publikacji: 18-03-2022

Aktualności z Łodzi