Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Kursy językowe lepsze niż samodzielna nauka!

Kursy językowe lepsze niż samodzielna nauka!
Decyzja zapadła: chcesz wreszcie nauczyć się języka obcego. Jaki sposób nauki wybrać? Sprawdź, dlaczego kursy językowe zazwyczaj są skuteczniejsze od samodzielnej nauki.

Jeśli chcesz uczyć się języka obcego, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jakie korzyści może Ci przynieść jego znajomość. Bez względu na to, czy oczekujesz rozwoju kariery zawodowej, chcesz przygotować się do egzaminów w szkole lub na studiach, wyjechać za granicę lub marzysz o podróżach, musisz być przygotowany na wiele godzin pracy. Na szczęście doświadczeni lektorzy na kursach językowych zdecydowanie ułatwiają to zadanie.

Pułapki samodzielnej nauki

Część osób próbuje uczyć się języków obcych samodzielnie, ale zdecydowana większość szybko porzuca ten zamiar. Nauka angielskiego lub innego języka w domowym zaciszu jest oczywiście możliwa — w internecie znajdziemy wiele darmowych materiałów, w księgarniach — liczne książki do nauki języka, możemy też pobrać specjalne aplikacje na telefon do nauki.

Samodzielna nauka ma ogromną zaletę — może być zupełnie darmowa — ale niesie ze sobą sporo niebezpieczeństw. Przede wszystkim musimy sami szukać odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania i sami układamy plan naszej nauki. To trudne przedsięwzięcie i osoba bez doświadczenia łatwo może pominąć ważny temat lub ułożyć zagadnienia w złej kolejności (i np. zacząć od zbyt trudnych).

Samodzielna nauka angielskiego lub dowolnego innego języka oznacza także zagrożenie mniejszej regularności i spadającej motywacji i wymaga ogromnej wytrwałości. Dużo łatwiej uczyć się z kimś, kto przeprowadzi nas przez cały proces, będzie służył radą i wsparciem.

Kurs językowy — opcja dla każdego?

Szkoła języka niemieckiego (lub innego) w dowolnym mieście (np. w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Toruniu) to najlepsze rozwiązanie dla osób, które rzeczywiście chcą nauczyć się języka obcego i z tygodnia na tydzień obserwować, jak rosną ich umiejętności. To także rewelacyjny pomysł na naukę dla osób, które nie mają doświadczenia, potrzebują wskazówek i ukierunkowania.

Kursy językowe są obecnie tak różnorodne, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Istnieją szkoły dla dzieci i dorosłych, firm i osób prywatnych, a nawet dla osób, które chcą uczyć się w trybie intensywnym, by np. szybko podnieść swoje kwalifikacje. Dzięki tak dużemu wyborowi każdy znajdzie ofertę dla siebie. Warto z niej skorzystać, by w końcu zdobyć cenną umiejętność płynnego posługiwania się językiem obcym.

Kiedy warto zdecydować się na szkołę języka niemieckiego w Łodzi (lub innym mieście)?

Szkoła językowa to znakomite rozwiązanie dla osób w każdym wieku i na dowolnym poziomie nauki. Powinieneś zwrócić na nią uwagę, zwłaszcza jeżeli:

- przygotowujesz się do egzaminu językowego (matura, FCE, CAE, CPE i inne)

- chcesz ćwiczyć prawidłową wymowę i rozmówki

- potrzebujesz kogoś, kto wskaże Twoje błędy

- chcesz zaoszczędzić czas

- wiesz, że potrzebujesz motywacji do nauki

- nie masz doświadczenia w samodzielnej nauce

- chcesz opanować język perfekcyjnie

- zniechęcasz się, gdy coś Ci nie wychodzi

A może kurs języka angielskiego online?

W dzisiejszych czasach kurs języka angielskiego lub innego może odbywać się całkowicie zdalnie. Przykładowo, lektorzy ze szkoły językowej Moose na życzenie klienta prowadzą zajęcia online. To bardzo wygodna forma nauki, dzięki której nawet nie musisz opuszczać swojego pokoju! Chętnie korzystają z niej osoby często przebywające poza miejscem zamieszkania (np. z powodu wyjazdów służbowych lub podróży), a także ci, którzy mają wypełniony grafik i niewiele czasu. Zajęcia zdalne są wygodne i pozwalają zaoszczędzić czas, który spędzilibyśmy na dojazdach, dla wielu osób taka forma jest także mniej stresująca.

Data publikacji: 24-08-2020