Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Ruszyła 15 edycja rankingu popularności kierunków

Ruszyła 15 edycja rankingu popularności kierunków

Jesteś z Łodzi lub województwa łódzkiego? Wybierasz się na studia i nie do końca wiesz jaki kierunek studiów wybrać? Przeraża Cię proces rekrutacji i rywalizacja o punkty? Decyzję o wyborze trzeba dobrze przemyśleć. Może w tym pomóc nasz Ranking Popularności Kierunków.

Sprawdź jakie kierunki cieszyły się największą popularnością! Ranking Kierunków 2018

Jest to już 15 edycja, w której uczestniczą uczelnie z całego kraju. W Łodzi swoją siedzibę ma 6 państwowych uczelni: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki oraz Uniwersytet Medyczny.

Wśród kierunków artystycznych najbardziej popularne okazały się aktorstwo ( 34 osoby na miejsce) oraz organizacja produkcji filmowej ( 21 osób na miejsce). Na Uniwersytecie Łódzkim do najbardziej obleganych należały kierunki humanistyczne: psychologia (prawie 10 osób na miejsce), zarządzanie (prawie 9 osób na miejsce), filologia angielska (8,5 osób na miejsce). Wśród kierunków prowadzonych przez Politechnikę Łódzką maturzyści wybierali najczęściej: informatykę ( ponad 12 osób na miejsce), inżynierię produkcji oraz zarządzanie (ponad 8 osób na miejsce)

Data publikacji: 25-04-2019

Aktualności z Łodzi