Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Raptors z sukcesami w Hiszpanii!

Raptors z sukcesami w Hiszpanii!

Drużyna Raptors z Polietchniki Łódzkiej zdobyła na hiszpańskich zawodach European Robotic League Emergency 2019 z dwie nagrody.

Drużyna odebrała statuetkę dla najlepszego pilota oraz zajęła drugie miejsce w głównym konkursie.

To nie pierwszy tak duży sukces drużyny studentów z Wydziału Eletrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (EEIA) PŁ w ostatnim półroczu. Poprzednio zajęli drugie miejsce w European Rover Challange oraz drugie miejsce podczas World Robot Summit w Japonii.

- Udział w konkursie doskonale wpisał się w długofalowy plan rozwoju naszej drużyny dotyczący systemów współpracy robotów lądowo-latających. W trakcie konkursu udało nam się przetestować kilka nowych funkcjonalności robotów oraz współpracę pomiędzy nimi. Wstępne wyniki są bardzo obiecujące i widzimy postępy w naszych pracach. Należy zaznaczyć, że podczas konkursu testowana była zaledwie część nowych komponentów i podsystemów robota, które ciągle są usprawnianie poza widokiem kamer – tłumaczy Mateusz Kujawiński, doktorant Wydziału EEIA, który jest menadżerem ds. rozwoju drużyny.

ERL Emergency to zawody w których wykorzystywane są roboty w akcjach ratunkowych ze szczególnym uwzględnieniem robotów lądowych i latających pracujących w kooperacji. Drużyna z PŁ miała cztery podejścia do wykonania zadania polegające na odnalezieniu uszkodzeń budynku oraz zlokalizowania zagubionego człowieka w symulowanym środowisku katastrofy. Do końcowego wyniku brana była średnia ze wszystkich przejazdów.

Drużyna weźmie udział w kolejnych zawodach w Stanach Zjednoczonych, które odbędą się trzy miesiące.

Data publikacji: 05-03-2019

Aktualności z Łodzi