Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Psychologia – jednolite studia magisterskie w Uniwersytecie WSB Merito Łódź

Psychologia – jednolite studia magisterskie w Uniwersytecie WSB Merito Łódź

Psychologia to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych kierunków studiów, cieszący się ogromnym zainteresowaniem. Jej absolwenci mają mnóstwo możliwości zawodowych, a prowadzenie własnego gabinetu jest tylko jedną z nich. Studia jednolite, których ukończenie umożliwia zdobycie dalszych uprawnień zawodowych, prowadzi m.in. Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi.

Czego uczą się studenci psychologii i jakie umiejętności zdobywają?

Wielu osobom wydaje się, że studenci psychologii uczą się wyłącznie tego, jak rozpoznawać problemy i zaburzenia psychiczne u potencjalnych pacjentów, jak stawiać diagnozę i wreszcie – jak udzielać pomocy psychologicznej. O ile jednak to faktycznie istotne kwestie, o tyle warto mieć świadomość, że studenci psychologii wynoszą z zajęć znacznie więcej. Mają możliwość zrozumienia złożonych procesów emocjonalnych człowieka czy poznania przyczyn różnych zachowań.

Oprócz tego na zajęciach w Wyższej Szkole Bankowej w Łodzi studenci psychologii mają też możliwość poznania reguł wpływu społecznego, dowiadują się jak bronić się przed manipulacją, a także – jak grupa i środowisko oddziałują na człowieka. Dodatkowo poznają również przyczyny krzywdzenia jednych osób przez inne czy przekraczania granic prawa. Uczą się też, jak pomagać takim osobom, jak stawiać diagnozy i jakie rozwiązania – do zastosowania w codziennym życiu – mogą zaproponować potencjalnym pacjentom. Oprócz tego studenci psychologii w Uniwersytecie WSB Metiro w Łodzi będą mogli też wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności do prowadzenia badań nad zachowaniami społecznymi – zarówno dla mediów, organizacji pozarządowych i biznesu, jak i dla organizacji państwowych.

Warto zresztą pamiętać, że studenci zdobywają też kierunkową wiedzę w ramach wybranej specjalizacji; obecnie w WSB Merito w Łodzi dostępne są takie specjalności jak neuropsychologia, psychologia edukacyjna, psychologia społeczna, psychologia w zarządzaniu i biznesie czy psychologia zdrowia. Więcej o tym, czego można nauczyć się na poszczególnych specjalnościach oraz jakie umiejętności zdobywają studenci psychologii Uniwersytu WSB Merito Łódź można przeczytać na https://www.merito.pl/lodz/studia-i-szkolenia/studia-jednolite-magisterskie/kierunki-i-specjalnosci/psychologia.

Szerokie perspektywy zawodowe absolwentów psychologii

Osoby, które rozważają studia na kierunku psychologia mogą zastanawiać się, czy prowadzenie własnego gabinetu to jedyna możliwa opcja, jeśli chodzi o karierę zawodową. W rzeczywistości możliwości jest znacznie więcej. Psycholog po 5-letnich jednolitych studiach magisterskich bez problemu znajdzie zatrudnienie w placówkach ochrony zdrowia, w pomocy i opiece społecznej, w opiece penitencjarnej, a nawet w urzędach państwowych i samorządowych. Warto też pamiętać, że nieustannie rośnie zapotrzebowanie na usługi psychologów w szeroko pojętym biznesie. Osoby rozumiejące ludzkie zachowania i ich przyczyny są na przykład potrzebne w działach PR, komunikacji i marketingu, ale nie tylko. Przedsiębiorcy coraz częściej zatrudniają też psychologów w trosce o swoich pracowników – umożliwiając w ten sposób zatrudnionym kontakt ze specjalistą. Absolwenci psychologii nie powinni zatem martwić się o swoje perspektywy zawodowe, ponieważ mają do wyboru wiele różnych możliwości.

Artykuł sponsorowany

Data publikacji: 19-05-2023

Aktualności z Łodzi