Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi


Popularne kierunki studiów w Łodzi

Popularne kierunki studiów w Łodzi

 pedagogika


Studia na kierunku pedagogika w Łodzi

Uniwersytet Łódzki – 8.5 kandydata na miejsce

Perspektywy pracy po kierunku pedagogika

Studia pedagogiczne z pewnością są przeznaczone dla osób z predyspozycjami i powołaniem do tego zawodu. Możliwości pracy są uzależnione od tego, na jaką specjalizację studenci zdecydowali się jeszcze na etapie kształcenia. Doświadczeni absolwenci pedagogiki znajdą zatrudnienie w przedszkolach, szkołach, ośrodkach i poradniach pedagogicznych, zespołach kształcenia ustawicznego, w świetlicach terapeutycznych, a także w innych miejscach, w których ważne jest profesjonalne wsparcie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dobry pedagog może również prowadzić własną działalność i zajmować się terapią, o ile oczywiście poza dyplomem studiów będzie posiadał dodatkowe kwalifikacje i uprawnienia. Pedagodzy świetnie sprawdzają się także w pracy w organizacjach pozarządowych, fundacjach zajmujących się wsparciem dla różnych grup społecznych, a także w działalności naukowej. Co roku z polskich uczelni wychodzą tysiące pedagogów, sam dyplom ukończenia kierunku pedagogika może być dobrym początkiem dla kariery zawodowej, ale bez dodatkowych kwalifikacji może nie być wystarczający. Bardzo ważne jest nieustanne dokształcanie się, podnoszenie kwalifikacji, studia podyplomowe i szukanie dla siebie konkretnej niszy w zawodzie pedagoga.

Zobacz więcej: oferta studiów na kierunku pedagogika w Łodzi.

 marketing


Studia na kierunku marketing w Łodzi

Uniwersytet Łódzki – 7.7 kandydata na miejsce

Perspektywy pracy po kierunku marketing

Studia na kierunku marketing otwierają wiele możliwości zawodowych zarówno w Łodzi, jak i w każdym innym mieście. Marketing i zarządzanie to zwykle kierunek, w którym można znaleźć wiele ciekawych specjalności. Studenci już na etapie kształcenia mogą więc wybrać specjalizację, w której będą rozwijać się zarówno w czasie studiów, jak i po ich ukończeniu. Na doświadczonych marketingowców czeka praca w dużych i małych przedsiębiorstwach w działach marketingu i reklamy, a także w agencjach reklamowych i promocyjnych. Swoje działy marketingu mają również samorządy, urzędy, instytucje i organizacje, a także jednostki kultury. Także w nich jest więc sporo możliwości zatrudnienia dla osób po tym kierunku. Doświadczeni i wykwalifikowani marketingowcy mogą również zajmować się pracą na własny rachunek, otwierać własną działalność w branży marketingu czy reklamy. Poza ukończonymi studiami, w tej branży przyda się nieustanne dokształcanie i bycie na bieżąco ze zmieniającymi się trendami i modą na rynku.

Zobacz więcej: oferta studiów na kierunku marketing w Łodzi.

 psychologia


Studia na kierunku psychologia w Łodzi

Uniwersytet Łódzki – 9 kandydatów na miejsce

Perspektywy pracy po kierunku psychologia

Studia na kierunku psychologia nalezą do dosyć trudnych, jednak ich absolwenci mają wiele możliwości zatrudnienia. Mogą pracować przede wszystkim w szkołach, jednostkach edukacyjnych, przychodniach i ośrodkach zdrowia, poradniach psychologicznych, świetlicach terapeutycznych i w innych miejscach, w których ważne jest wsparcie wykwalifikowanego psychologa. Duże zapotrzebowanie na psychologów jest również w sektorze prywatnym. Specjalistów z tej dziedziny poszukują przede wszystkim duże korporacje do działów zarządzania zasobami ludzkimi. Wielu psychologów pracuje też w firmach szkoleniowych i doradczych, które przeżywają w ostatnich latach ogromny rozwój i stale zwiększają zatrudnienie. Psychologowie, którzy po zakończeniu studiów decydują się na dalsze kształcenie w kierunku bycia terapeutą, mogą również otwierać własne gabinety psychologiczne i psychoterapeutyczne. Daje im to możliwość pracy na własny rachunek, a jednocześnie pozwala na nieustanny rozwój zawodowy.

Zobacz więcej: oferta studiów na kierunku psychologia w Łodzi.

Data publikacji: 20-11-2020

Aktualności z Łodzi