Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

UŁ partnerem Fotofestiwalu!

UŁ partnerem Fotofestiwalu!

18. Fotofestiwal rozpocznie się 13 czerwca. Dzień później, jako partner główny Festiwalu, zapraszamy do „Budynku z Motylem” na 3 wystawy: „JE$U$” Pawła Jaszczuka, „Changing Landscape - wystawa współczesnej fotografii portugalskiej” oraz „EAST_total - wystawa artystów ze wschodniej Polski“. Podczas otwarcia będzie obecny prof. Tomasz Cieślak, prorektor UŁ ds. studenckich. Wystawy otworzą kuratorzy, artyści i organizatorzy.

Jak co roku w festiwalowym programie pojawią się wystąpienia ekspertów z Uniwersytetu Łódzkiego. 16 czerwca, o godzinie 16:00, odbędzie się wprowadzający pt. „Wymiary współczesnej duchowości". W roli moderatora dyskusji wystąpi dr Mariusz Bartosiak z Instytutu Kultury Współczesnej Wydziału Filologicznego UŁ. Uczestnikiem panelu będzie dr Tomasz Sieczkowski z Instytutu Filozofii UŁ. Z kolei 18 czerwca, o godzinie 18:00, prof. Mariusz Gołąb z Instytutu Kultury Współczesnej UŁ poprowadzi spotkanie pt. „Notatki fotograficzne Zofii Rydet". Na uczestników czekać będzie panel dyskusyjny i projekcja filmu „Papierki z cukierków"

19 czerwca dr Monika Kujawska z Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ, poprowadzi spotkanie zatytułowane „Dieta i tabu kulturowe wśród Indian Ashaninka". 26 czerwca, o godzinie 18:00, prof. Ewa Nowina-Sroczyńska, z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ, będzie bohaterką dyskusji z Adą Florentyną Pawlak pt. „Czy przepędzać handlarzy z świątyni? Kapitalizm i sacrum w Medjugorie”. Wszystkie spotkania odbędą się w Art Inkubatorze, przy ul. Tymienieckiego 3.


Strefa edukacyjna

17, 27 i 28 czerwca to festiwalowe dni ze specjalną oferta dla studentów i pracowników Uniwersytetu Łódzkiego. Wstęp na wystawy i inne atrakcje będzie dla nich darmowy.

Data publikacji: 13-06-2019

Aktualności z Łodzi