Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Nowe kierunki studiów na PŁ!

Nowe kierunki studiów na PŁ!

Politechnika Łódzka rozpoczęła już rekrutację na kolejny rok akademicki.

Oferta jest bardzo bogata - 53 kierunki, w tym 6 nowych atrakcyjnych propozycji studiów. To wynik dostosowania kierunków kształcenia do potrzeb pracodawców.

Wśród nowości na liście kierunków I stopnia oferowanych przez PŁ znajdują się: automatyka i sterowanie robotów oraz informatyka stosowana, inżynieria chemiczna i biochemiczna, planowanie przestrzenne, sieci i instalacje w inżynierii środowiska. Te cztery ostatnie kierunki są proponowane również na studiach II stopnia.

Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska planuje na drugim stopniu uruchomić studia w języku angielskim: Energy Systems in the Built Environment.

Na kandydatów na Politechnikę Łódzką czeka blisko 7 tys. miejsc. Na studiach stacjonarnych I stopnia jest przygotowanych 4290 miejsc i 1150 na studiach II stopnia. Na studiach niestacjonarnych limity wynoszą odpowiednio 935 – studia I stopnia i 505 – studia II stopnia.

Pierwszy etap rekrutacji na studia I stopnia zakończy się 15 lipca. Listy przyjętych zostanie ogłoszona do 25 lipca. Kandydaci na studia drugiego stopnia mają czas na złożenie dokumentów na PŁ do 20 września.

Na stronie rekrutacji umieszczone są obszerne informacje na temat wszystkich zmian w ofercie dydaktycznej uczelni.

Data publikacji: 17-06-2019

Aktualności z Łodzi