Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) w Łodzi, ul. Sterlinga 26 - www.studialodz.com

top

Strona główna

Studia Łódź
img_ucz
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) w Łodzi
logo_ucz

90-212 Łódź, woj. łódzkie

ul. Sterlinga 26 zobacz na mapie>>

tel.: 800 080 888 - bezpłatna infolinia
tel.: 42 631 58 00, 42 631 58 01 - rekrutacja

www: www.ahe.lodz.pl

e-mail: rekrutacja@ahe.lodz.pl

Oferta edukacyjna - studia I stopnia

STUDIA PRZEZ INTERNET

Zdrowie publiczne

Zarządzanie

Turystyka i rekreacja

Transport

Taniec

Sport

Psychologia

Politologia

Pielęgniarstwo pomostowe

Pielęgniarstwo

Pedagogika

Ochrona środowiska

Mechanika i budowa maszyn

Kulturoznawstwo

Inżynieria materiałowa

Informatyka

Grafika

Filologia polska

Filologia obca

Ekonomia

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Bezpieczeństwo wewnętrzne

Administracja

Oferta edukacyjna - studia II stopnia

STUDIA PRZEZ INTERNET

Politologia

Pedagogika

Inżynieria materiałowa

Grafika

Filologia polska

Filologia obca

Oferta edukacyjna - studia jednolite magisterskie

Prawo nowość!

Galeria
galeria_uczgaleria_uczgaleria_uczgaleria_ucz
W kilku słowach o uczelni...

AHE Łódź jedną z najpopularniejszych uczelni w Polsce!


Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi jedną z najpopularniejszych uczelni w Polsce wg raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 2017 r.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, tuż po Politechnice Łódzkiej, wśród najczęściej wybieranych uczelni przez kandydatów na studia w woj. łódzkim.

Tak wynika z raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dot. wyników rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/2018. >>> www.nauka.gov.pl

JESTEŚMY DUMNI

Zaszczytne drugie miejsce w woj. łódzkim, a dziesiąte w całej Polsce, wśród uczelni publicznych i niepublicznych, przypadło nam w kategorii: uczelnie najczęściej wybierane przez kandydatów (w przeliczeniu na jedno miejsce – cztery i więcej zgłoszeń) na studia stacjonarne I stopnia i jednolite studia magisterskie.

O Uczelni...


Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna jest prestiżową, polską niepubliczną uczelnią wyższą, która od 1993 roku prowadzi kształcenie na studiach w Łodzi. Placówka oferuje szeroki wachlarz kierunków i specjalności, nieustannie dostosowywanych do bieżących potrzeb rynku pracy. Uczelnia dysponuje rozbudowaną infrastrukturą, specjalistycznymi pracowniami i cenioną kadrą profesorską, dzięki którym studenci zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również nabywają praktyczne umiejętności. AHE wyróżnia się podmiotowym podejściem do studentów oraz rozwijaniem w nich zdolności kreatywnego radzenia sobie z zadaniami i problemami.

Uczelnia dysponuje świetnie wyposażonymi salami wykładowymi, laboratoriami komputerowymi i multimedialnymi, studiem radiowym, studiem telewizyjnym, pracowniami naukowymi oraz galeriami wystawowymi.

Studia w AHE w Łodzi realizowane są w oparciu o nowe programy kształcenia, które uczelnia przygotowuje zgodnie z wymogami ustalonymi przez Krajowe Ramy Kwalifikacji. Placówka dokłada wszelkich starań by przekazać studentom szeroki zakres wiedzy oraz wykształcić w nich przydatne umiejętności, takie jak praca w zespole i skuteczne komunikowanie się w grupie. Absolwenci AHE posiadają cenione przez pracodawców kompetencje personalne i społeczne, które są efektem kształcenia opartego na innowacyjnych technikach i metodach dydaktycznych.

AHE to uczelnia w Łodzi, która w swojej działalności edukacyjnej wykorzystuje szereg nowoczesnych technologii. Kształcenie na każdym z oferowanych kierunków studiów może odbywać się za pośrednictwem platformy e-learningowej. Możliwość nauki w systemie zdalnym pozwala zdobywać wiedzę wszystkim osobom, które posiadają komputer z internetem. Dodatkowo w systemie e-learningowej studentom udostępniane są podręczniki, zbiory zadań, multimedialne ćwiczenia oraz biblioteka cyfrowa.

Elementem podkreślającym unikatowość Akademii jest również jej siedziba. Placówka cechuje się niepowtarzalnym industrialnym klimatem, osiągniętym dzięki zachowanym fragmentom fabrycznych ścian. Odnowione XIX-wieczne budynki z czerwonej cegły są miejscem organizacji przeróżnych imprez biznesowych i kulturalnych. Uczelnia jest mecenasem kultury – skupia osoby zaangażowane w kulturę miasta, a jednocześnie zajmuje się promowaniem twórców i wydarzeń związanych ze sztuką.

Rekrutacja na studia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Oferta edukacyjna Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej obejmuje kształcenie na kierunkach takich jak: pedagogika, transport, filologia angielska, filologia germańska, filologia polska, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, administracja, kulturoznawstwo, grafika, taniec oraz pielęgniarstwo. Dodatkowo w czasie ostatniej rekrutacji uczelnia rozpoczęła nabór na: inżynierię materiałową, ochronę środowiska, psychologię, sport, turystykę i rekreację i zdrowie publiczne.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna umożliwia naukę na studiach I i II stopnia oraz podyplomowych. Studia prowadzone są w trybach stacjonarnym, niestacjonarnym oraz online. Uczelnia prowadzi kształcenie w Łodzi, a także na Wydziałach Zamiejscowych w Warszawie, Wodzisławiu Śląskim, Jaśle, Trzciance i Sieradzu. Dodatkowo struktura AHE obejmuje dziewięć zamiejscowych ośrodków dydaktycznych, które zlokalizowane są w takich miastach jak: Grudziądz, Jarosław, Lublin, Radomsko, Warszawa, Wieluń, Wodzisław Śląski, Ząbkowice Śląskie oraz Zakopane.

W procesie rekrutacji na studia I stopnia (kończące się uzyskaniem dyplomu licencjata bądź inżyniera) Akademia wymaga od kandydatów złożenia następujących dokumentów:

• oryginału lub odpisu świadectwa maturalnego,
• świadectwa ukończenia szkoły średniej,
• czterech jednakowych fotografii w kolorze,
• kserokopii dowodu osobistego,
• aktualnego orzeczenia lekarskiego, potwierdzającego brak przeciwwskazań do kształcenia na określonym kierunku studiów,
• kserokopii potwierdzenia uiszczenia opłat: rekrutacyjnej oraz za wydanie elektronicznej legitymacji studenckiej.

W przypadku ubiegania się o przyjęcie na studia II stopnia (kończące się uzyskaniem dyplomu magistra) kandydat zobowiązany jest również do dostarczenia odpisu ukończenia kształcenia na studiach wyższych wraz z suplementem.

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

Pod koniec ubiegłego tygodnia Uniwersytet Łódzki miał okazję gościć najlepszych maturzystów. Dla uczniów reprezentujących Kleszczów, Bełchatów, Łowicz oraz Piotrków była to niezwykła okazja do odwiedzenia murów uczelni oraz poznania atmosfery studiowania.

czytaj więcej >>

PŁ zaprasza na 9. Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

PŁ zaprasza na 9. Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

Politechnika Łódzka zaprasza uczniów, studentów i entuzjastów tworzenia gier do udziału w 9. Ogólnopolskim Konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Rozgrywki finałowe planowane są na dni 29-30 czerwca br.

czytaj więcej >>

UŁ świętował swoje 72. urodziny

UŁ świętował swoje 72. urodziny

W dniu 24 maja br. Uniwersytet Łódzki obchodził uroczyście 72. rocznicę swojego powstania. Goście jubileuszu uczelni wzięli udział w nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu, jakie odbyło się w murach Wydziału Filologicznego.

czytaj więcej >>

Drzwi Otwarte w „Medyku” już 8 czerwca!

Drzwi Otwarte w „Medyku” już 8 czerwca!

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk w Łodzi zaprasza do udziału w nadchodzących Drzwiach Otwartych, które odbędą się już w najbliższy czwartek – 8 czerwca 2017 r. Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do kandydatów na studia i osób pragnących bliżej poznać popularnego „Medyka”. ...

czytaj więcej >>

PŁ zaprasza na obchody 72. rocznicy swojego powstania

PŁ zaprasza na obchody 72. rocznicy swojego powstania

Władze Politechniki Łódzkiej serdecznie zachęcają do udziału w uroczystych obchodach 72. rocznicy powstania uczelni. Organizowane z tej okazji posiedzenie senatu planowane jest na godzinę 11:00 w dniu 24 maja br. Goście spotkają się w audytorium im. Andrzeja Sołtana na Wydziale ...

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy