Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu (MEDYK), ul. Piotrkowska 278 - www.studialodz.com

top

Strona główna

Studia Łódź
img_ucz
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu (MEDYK)
logo_ucz

ul. Piotrkowska 278 zobacz na mapie>>

90-361 Łódź, woj. łódzkie

tel.: 42 683 44 18, fax.: 42 683 44 22

www: www.medyk.edu.pl, www.pedagog.edu.pl

e-mail: rekrutacja@medyk.edu.pl

Zobacz inne kierunki

Kosmetologia - studia
Specjalizacje - studia I stopnia

spec. Podologia - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

spec. Spa i odnowa biologiczna z elementami dietetyki - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

spec. Wizaż i Stylizacja - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Specjalizacje - studia II stopnia

spec. Menadżer ośrodków SPA i WELLNESS - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

spec. Podolog - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

spec. Specjalista w modelowaniu ciała - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

spec. Trycholog - stacjonarne - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Kosmetologia - studia I stopnia

Kosmetologia to kierunek który został zakwalifikowany w obszarze nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Kosmetolog zatem to specjalista zajmujący się poprawianiem i przywracaniem urody. Zajmuje się szeroko pojętą profilaktyką, której głównym celem jest opóźnienie zewnętrznych oznak starzenia się oraz zachowaniem jak najdłużej sprawności życiowej skóry. Kosmetolog posiada wiedzę szczegółową z zakresu kosmetologii oraz ogólną z zakresu anatomii, fizjologii, patofizjologii, biochemii, histologii, dermatologii, immunologii, onkologii skóry, medycyny estetycznej, toksykologii, receptury kosmetyku, laseroterapii, chemii surowców kosmetycznych, sensoryki, perfumerii, etyki oraz nauk o zdrowiu.

Do głównych zadań kosmetologa należy diagnostyka skóry, dobranie odpowiedniego rodzaju zabiegu kosmetologicznego, zastosowanie kosmetyku zgodnie z rozpoznaniem, wykonanie zabiegu z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej. Kosmetolog wie kiedy w swojej pracy zwrócić się o pomoc do specjalistów, współpracuje z lekarzami różnych specjalności w zakresie pielęgnacji skóry. Posiada także umiejętności obsługi specjalistycznej aparatury kosmetycznej. Praca kosmetologa opiera się również na ocenie klienta w sferze bio- psycho- społecznej i dopiero wówczas planuje i przeprowadza odpowiednie zabiegi. Rozumie potrzebę uczenia się przez całe życie, nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, aktywnie uczestnicząc w kongresach i szkoleniach.Wychodząc naprzeciw potrzebom dynamicznie rozwijającej się dziedziny, jaką jest kosmetologia, oferujemy Państwu popularną specjalność, w nowej interdyscyplinarnej odsłonie: SPA I ODNOWA BIOLOGICZNA Z ELEMENTAMI DIETETYKI. Specjalność ta łączy trzy główne, najaktualniejsze nurty wiedzy medycznej: Dietetykę, Kosmetologię i Fizjoterapię. Mottem przewodnim tej specjalności jest: ”HOLISTYCZNE PODEJŚCIE DO PACJENTA”.

Takie podejście do Pacjenta w nowoczesnym gabinecie kosmetologicznym pomaga w ustaleniu diagnozy i zaplanowaniu szeregu zabiegów, które w efekcie końcowym dadzą nie tylko zadowolenie, ale również przyniosą zauważalne efekty. Specjaliści z zakresu kosmetologii posiadający również wiedzę z pokrewnych specjalności będą cenionymi pracownikami gabinetów.

SPA i odnowa biologiczna z elementami dietetyki, to specjalność przygotowująca Absolwenta do profesjonalnego podejścia do Pacjenta odczuwającego potrzebę poprawy własnej kondycji i zdrowia w gabinetach SPA.

Dzięki ukończeniu tej specjalności Absolwent posiada również wiedzę z zakresu żywienia człowieka zdrowego. Jest przygotowany do planowania racjonalnego żywienia oraz posiada umiejętności planowania potraw wchodzących w skład poszczególnych diet zgodnie z obowiązującą klasyfikacją i normami żywieniowymi. Specjalista z tej dziedziny, oprócz wykształcenia kosmetologicznego zdobywa wiedzę na temat specjalistycznych zabiegów na ciało, pielęgnacji urody, a także zdrowego trybu życia.WIZAŻ I STYLIZACJA to specjalność będąca sztuką kreowania wizerunku. Absolwenci, dysponując wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z pogranicza kosmetologii, sztuk pięknych i estetyki, zmuszeni do nieustannego śledzenia zmian, trendów mody i sposobu kreowania wizerunku oraz autoprezentacji wizualnej, potrafią poprzez odpowiedni dobór stroju, dodatków, makijażu, koloru włosów i fryzury stworzyć indywidualny wizerunek Klienta, dopasowany do aktualnej pozycji zawodowej, społecznej, stylu życia, typu urody, osobowości, niepowtarzalności i kompetencji.

Studia wizażu i stylizacji posiadają autorski program nauczania, którego konstrukcja zapewnia optymalny i najwszechstronniejszy sposób przekazania wiedzy i wykształcenia wrażliwości estetycznej przy zachowaniu obiektywnego piękna oraz wymaganej elegancji. Duży nacisk położony jest na zajęcia praktyczne z wykonywania makijażu, elementów charakteryzacji oraz makijażu fantazyjnego.PODOLOGIA to nauka zajmująca się badaniem, diagnozowaniem i leczeniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stóp. W Polsce wiedza z zakresu podologii jest jeszcze mało rozpowszechniona, natomiast w niektórych krajach Europy Zachodniej, szczególnie we Francji i Niemczech funkcjonuje od początków bieżącego stulecia jako ściśle określony dział nauk medycznych, a zawód podologa jest usankcjonowany prawnie i uzyskuje się go po skończeniu dwuletnich specjalistycznych szkół i zdaniu egzaminu państwowego.

Studenci nabywają kompetencje do wykonywania zabiegów związanych z wrastającymi paznokciami, usuwaniem hiperkeratozy i modzeli, rekonstrukcji uszkodzonej płytki paznokciowej, zakładania klamer korygujących, stosowania drenażu limfatycznego kończyn dolnych, a także innych technik masażu poprawiających kondycję stóp i nóg. W obszarze refleksologii, specjalność obejmuje zajęcia praktyczne z refleksoterapii.Wysokość czesnego na studiach I stopnia:
 • stacjonarne 2400 zł / semestr
 • niestacjonarne 2820 zł / semestr

 • Kosmetologia - studia II stopnia

  Studia II stopnia na kierunku kosmetologia zapewniają studentom możliwość interdyscyplinarnego wykształcenia w zakresie współczesnej kosmetologii.

  Absolwent 2-letnich studiów na kierunku Kosmetologia otrzymuje tytuł magistra kosmetologii i będzie przygotowany do: współpracy z lekarzami medycyny estetycznej i dermatologii w zakresie pielęgnacji skóry, przeprowadzenia niezbędnych badań analitycznych ocenia-jących kosmetyk pod względem jego cech fizykochemicznych oraz właściwości użytkowych, współdziałania w procesie rejestracji kosmetyków oraz współpracy z firmami produkującymi preparaty kosmetyczne, kierowania zespołem kosmetyczek, kosmetologów po studiach licencjackich oraz nadzorowania przebiegu stosowania kosmetyków i technik kosmetycznych, organizowania i prowadzenia gabinetu kosmetologicznego, pełnienia funkcji edukacyjnej mającej na celu promowanie zdrowego stylu życia i dbałości o pielęgnację ciała i urody.

  Pogłębieniem rozwoju w zakresie nabywania określonych kompetencji zawodowych stają się także studia II stopnia na kierunku kosmetologia specjalności, których katalog wynika z permanentnego monitorowania karier i potrzeb edukacyjnych studentów i absolwentów studiów I stopnia oraz potrzeb rynku pracy  Specjalność MENADŻER OŚRODKÓW SPA I WELLNESS to program kształcenia, który został stworzony w odpowiedzi na potrzeby rynku usług kosmetologicznych, wykonywania interdyscyplinarnych zadań zawodowych łączących ze sobą wiedzę specjalistyczną z obszaru SPA i Wellness, umiejętności zarządzania zasobami ludzkimi, opartych na znajomości mechanizmów rynku usług oraz cech lidera, które Absolwent wybierając specjalność dostrzegł u siebie i rozwinął w czasie studiów, a które często uniemożliwiają wykonywanie zadań typowych dla pracy kosmetologa w bezpośrednim kontakcie z Odbiorcą/Klientem usług kosmetologicznych.  SPECJALISTA W MODELOWANIU CIAŁA - Wraz z rozwojem zakresu usług SPA&Wellness, powstaje zapotrzebowanie na pogłębione umiejętności masażu jako „narzędzia” profesjonalnej pielęgnacji ciała, a często także wspierania procesu leczenia chorób, których objawy można redukować masażem relaksacyjnym, czy drenażem limfatycznym.

  Masaż modelujący ciało staje się narzędziem osiągania "ładnej" sylwetki, a stresujący tryb życia, powodujący coraz większe zainteresowanie „relaksem” wzmacnia popyt na tego typu usługi.

  Rosnąca popularność ośrodków SPA poza miejscem zamieszkania, generuje wymagania pracodawców odnośnie umiejętności pracownika w zakresie wykonywania różnego rodzaju masaży w celu modelowania ciała, działania relaksacyjnego, często też posiadania umiejętności poprowadzenia zajęć ruchowych jako holistyczne podejście do potrzeb Klienta. Dążenie do spełnienia oczekiwań pracodawcy w tym zakresie, przyczynia się do otwarcia takiej specjalności dla studiów II stopnia jako formy rozszerzenia wiedzy i umiejętności Studenta.  PODOLOG - Podologia to nauka zajmująca się badaniem, diagnozowaniem i leczeniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stóp. Zaliczana do nauk medycznych. Zakresem obejmuje pogranicze nauk dermatologicznych, kosmetologicznych, ortopedycznych i fizjoterapeutycznych. Podolog samodzielnie diagnozuje zmiany patologiczne na stopach i przeprowadza odpowiednie zabiegi lub kieruje pacjenta do lekarza specjalisty, w przypadku gdy zdiagnozowane zmiany wymagają interwencji chirurgicznej.

  Ukończenie specjalności „podologia”, wyposaża absolwenta w wiedzę i umiejętności pozwalające na rozpoznanie chorób stóp, diagnozowaniem, planowanie i przeprowadzanie terapii podologicznej, udzielenie pacjentowi wskazówek dotyczących pielęgnacji stóp i nóg, stosowania specjalistycznych preparatów kosmetycznych i podstawowych środków farmaceutycznych, wykonywanie zabiegów leczniczych, korekcyjnych i pielęgnacyjnych odciążających szczególnie zagrożone miejsca. Biorąc pod uwagę rozwój podologii, deficyt na rynku, na specjalistów z tej dziedziny oraz zapotrzebowanie na leczenie chorób stóp, ukończenie tej specjalności znacznie zwiększy atrakcyjność absolwenta na rynku pracy i ułatwi znalezienie satysfakcjonującej pracy.  TRYCHOLOG - Trychologia jest nową, dynamicznie rozwijającą się na świecie dziedziną nauki i praktyki. Mimo, iż nie można jednoznacznie wskazać jej miejsca w kosmetologii (raczej jest to pogranicze kosmetologii i medycyny estetycznej), to ulokowanie opisujących ją efektów kształcenia dotyczących wiedzy i umiejętności w specjalności na kierunku kosmetologia na poziomie studiów II stopnia wydaje się zasadne, co potwierdzają światowe standardy kształcenia w tej profesji.

  Bezpośrednią przyczyną dynamicznego rozwoju trychologii jest przede wszystkim rosnąca skala problemów zdrowotnych ludzi w obrębie skóry głowy i włosów, a wraz z tym zapotrzebowanie na usługi wspierające leczenie farmakologiczne prowadzone przez lekarzy (np. łuszczyca, łupież, nadmierne wypadanie włosów, łysienie o różnym podłożu, zaburzenia hormonalne, cukrzyca, nowotwory) lub wręcz je zastępujące w sytuacjach, gdy przyczyny problemów są pozachorobowe (wynikają np. ze złej diety, zmęczenia, nieodpowiednio dobranych środków pielęgnacji i stylizacji włosów). Dodać należy, że w tzw. standardach piękna, wpisanych we współczesną modę i kulturę, piękne włosy są jednym z ważniejszych elementów postrzegania wyglądu człowieka i oceny w kategorii atrakcyjności.

  Specjalista Trycholog nie tylko umie wskazać korzystne terapie w problematyce owłosionej skóry głowy, ale również przeprowadza zabiegi pielęgnacyjne i upiększające na włosy.  Wysokość czesnego na studiach II stopnia:
 • stacjonarne 2700 zł / semestr
 • niestacjonarne 2700 zł / semestr

 • Znajdź uczelnię
  Znajdź kierunek

  RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

  2016 2015 2014 2013 2012 2011

  43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

  31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny (GUM)

  31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSF) im. Leona Schillera w Łodzi

  30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny (UMED) im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

  28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

  więcej

  Aktualności
  Konferencja ”Agile-Commerce 2018„ Społecznej Akademii Nauk

  Konferencja ”Agile-Commerce 2018„ Społecznej Akademii Nauk

  Katedra Gospodarki Elektronicznej Społecznej Akademii Nauk zaprasza na IV edycję Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej "Agile-Commerce 2018 - Your space, My space, Our space", która odbędzie się 13-14 kwietnia 2018 roku.

  czytaj więcej >>

  Konferencja o kreatywności Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

  Konferencja o kreatywności Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

  Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi zaprasza na na III Konferencję Naukową Profesjonalizacja Kreatywności, która odbędzie się w dniach 19–20 kwietnia 2018 r. w siedzibie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Jej celem będzie kwestia profesjonalizacji kreatywności ...

  czytaj więcej >>

  Konferencja pedagogiczna Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie

  Konferencja pedagogiczna Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie

  Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie, Instytut Pedagogiki Społecznej Akademii Nauk, Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie oraz Akademia Profilaktyki Społecznej Akademii Nauk są organizatorami IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Pedagogika w służbie instytucjonalnej ...

  czytaj więcej >>

  Konferencja UNS w Łodzi o wspieraniu dzieci z wadami rozwoju mowy

  Konferencja UNS w Łodzi o wspieraniu dzieci z wadami rozwoju mowy

  Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi zaprasza na konferencję “Jak wspierać i wspomagać ucznia z wadami rozwoju mowy - niedosłuch, afazja…”, która odbędzie się 14 marca 2018 r. Wydarzenie jest częścią projektu edukacyjnego „Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach ...

  czytaj więcej >>

  Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

  Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

  Pod koniec ubiegłego tygodnia Uniwersytet Łódzki miał okazję gościć najlepszych maturzystów. Dla uczniów reprezentujących Kleszczów, Bełchatów, Łowicz oraz Piotrków była to niezwykła okazja do odwiedzenia murów uczelni oraz poznania atmosfery studiowania.

  czytaj więcej >>  Polityka plików "cookie":

  Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

  copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy