Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Łódź dla Aleppo!

Łódź dla Aleppo!

W dniach 26 - 28 kwietnia całe miasto Łódź zmobilizuje się do wsparcia syryjskiego Aleppo!

Do akcji włączają się także wykładowcy Uniwersytetu Łódzkiego.

Organizator - Fundacja Domus Orientalis - pilnie poszukuje wolontariuszy, którzy chcą pomóc.

- Jeśli możecie poświęcić kilka godzin podczas ostatniego weekendu kwietnia, nie zastanawiajcie się długo, ale skontaktujcie się z nami wyrażając gotowość do pracy wolontaryjnej (prosimy o e-mail na adres: kontakt@domwschodni.pl lub wiadomość przez formularz kontaktowy na naszej stronie -www.domwschodni.pl) - apelują organizatorzy akcji.

- Potrzebujemy wolontariuszy od godziny 8.00 rano do 21.00 w sobotę i w niedzielę. Napiszcie w wiadomości, w jakich godzinach możecie się zaangażować, odpowiemy wyjaśniając dokładnie, co, gdzie i kiedy. Powiedzcie o tym wydarzeniu w rodzinach, wśród przyjaciół i znajomych. Niech "Łódź dla Aleppo" pokaże światu, że łodzianie potrafią być solidarni między sobą i z potrzebującymi - dodają.

"Łódź dla Aleppo" to nie tylko zbiórka pieniędzy od miasta dla miasta, ale także kilka wydarzeń, które pomogą nam nawiązać kontakt z tym syryjskim miastem, które cierpi z powodu niszczącej wojny.

W piątek, 26 kwietnia o godz. 17:00 odbędzie się w auli Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ (ul. Składowa 43) konferencja akademicka p.t.: "Aleppo wczoraj i dziś". Wystąpienia przygotowali dr Marta Woźniak-Bobińska i dr Krzysztof Zdulski.

W sobotę i niedzielę - 27 i 28 kwietnia - na ulicach miasta stanie wystawa "Spacer po Aleppo w Łodzi", na której zaprezentujemy sytuację miasta oraz przestrzenie, w których możemy pomóc jego mieszkańcom. Każdy łodzianin, który odbędzie „Spacer po Aleppo w Łodzi” odwiedzając 7 punktów wystawy otrzyma dyplom „Łodzianin solidarny z Aleppo”. Przy każdym punkcie wystawy będą dostępne osoby, które pochodzą z Aleppo lub miasto odwiedzały, z którymi można będzie osobiście porozmawiać na temat sytuacji w mieście.

W sobotę wieczorem, 27 kwietnia o godz. 20.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi (ul. św. Stanisława 14) cudzoziemcy związani z projektem "You can sing it!" zaśpiewają podczas koncertu charytatywnego "Wszyscy dla Aleppo".


W niedzielę, 28 kwietnia o godz. 20.00 w parafii Zesłania Ducha Świętego przy Placu Wolności będziemy modlić się w ramach spotkania "Różaniec za braci!".

- Bardzo serdecznie zapraszamy Was do współpracy i do włączenia się w tworzenie w Łodzi tego niezwykłego wydarzenia. Bardzo liczymy na Wasze zaangażowanie i pomoc! - apelują organizatorzy.

Data publikacji: 18-04-2019

Aktualności z Łodzi