Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Studentka PŁ z tytułem Kobiety Roku!

Studentka PŁ z tytułem Kobiety Roku!

Z początkiem roku napływają do nas bardzo dobre informacje związane z nagrodą dla studentki Politechniki.

Aleksandra Bednarek wygrała plebiscyt World Open Water Association w kategorii Kobieta Roku. Studentka Politechniki Łódzkiej, jako pierwsza, przepłynęła w sierpniu 2018 roku Kanał Catalina.
Studentka PŁ pokonała 34 km na Oceanie Spokojnym w 2 godzin, 7 minut i 32 sekundy. Jest pierwszą Polką, która przepłynęła wpław Kanał Catalina należący do Korony Oceanów, zwany też Kanałem La Manche Ameryki.

Aleksandra Bednarek wystartowała w tym trudnym wyzwaniu wspólnie z koleżanką ze Szczecina - Hanną Bakuniak. Projekt, w którym wzięły udział nosił nazwę Polska Przeprawa Stulecia i miał charakter charytatywny.

- Z początku sama nominacja dała mi bardzo dużą satysfakcję. Tą wygraną traktuję jako miły akcent na zakończenie sezonu 2017/2018 i motywację do kolejnych wyzwań - napisała szczęśliwa Ola Bednarek na Facebooku.

Ola Bednarek to studentka II roku inżynierii biomedycznej Politechniki Łódzkiej na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Jej pasją jest pływanie na wodach otwartych. To dyscyplina, o której w Polsce, do tej pory niewiele się mówiło.

Polecamy rozmowę z Olą Bednarekprzeprowadzoną w TVP Łódź.

Data publikacji: 08-01-2019

Aktualności z Łodzi