Znajdź swoje wymarzone studia w Łodzi

Powitanie zagranicznych studentów na UŁ!

Powitanie zagranicznych studentów na UŁ!

W tym roku prawie 2500 zagranicznych studentów odwiedzi łódzką uczelnię i spędzi tu minimum semestr. Na ich powitanie przygotowano tańce i śpiewy, ale także podstawowe informacje o tym, jak żyć w Polsce.

Biuro Współpracy z Zagranicą UŁ każdego roku wita zagranicznych studentów na dwa sposoby. Pierwszy to Welcome Meeting na jednej z uniwersyteckich auli. Tutaj wyjaśniane są wszystkie procedury związane z zakwaterowaniem, przepisami i wymaganymi dokumentami. Mówi się również o tym, w jaki sposób poruszać się po mieście. W tym procesie uczelni pomaga łódzka policja, która wyjaśnia jak bezpiecznie poruszać się po Łodzi i jakich zagrożeń i miejsc unikać.

W tym roku odbyły się już 4 powitania na aulach UŁ, ponieważ zagranicznych studentów na Uniwersytecie Łódzkim przybywa w bardzo szybkim tempie. Na początku witano studentów z uczelni partnerskich, którzy przyjechali na wymianę semestralną lub roczną. Grupa jest liczy ponad 900 osób!

Osobno natomiast powitani zostaną studenci, którzy przyjechali na cały rok akademicki i studiować będą po angielsku lub po polsku.

Po oficjalnym powitaniu, wykładach o procedurach i kulturze, przychodzi czas na relaks i polską gościnność.
Zagraniczni goście zapoznawani są z polską kuchnią – w tym roku nie zabrakło pierogów, zupy pomidorowej (wegańskiej!) czy gulaszu. W pięknych okolicznościach polskiej jesiennej przyrody apetyty zawsze są spore. Impreza ma też na celu integrację studentów z różnych krajów.

– Powitanie w lesie łagiewnickim organizowane są przez BWZ od lat. I tu ponownie zdecydowaliśmy się na dwa dni zabawy ze względu na to, że liczba studentów bardzo nam wzrosła. Gościć możemy najwyżej 400 na jednym spotkaniu. Wspomaga nas Erasmus Student Network – studenci UŁ, którzy organizują gry integracyjne. Zapraszaliśmy również policję, ale zabawy są tak spokojne i pełne radości (absolutnie nie ma na nich alkoholu), że policja w tym roku nie przyjechała nas asystować. Bawią się ze sobą wszystkie kontynenty i zależy nam na tym, by poznawali nowe osoby – mówi Liliana Lato z Uniwersytetu Łódzkiego.

Były Quizy z Wiedzy o Polsce (nikt nie widział co to Disco Polo, ale także pokazy zagranicznych studentów o swoich krajach

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki i nauk ścisłych. Współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba studiujących tutaj obcokrajowców, a polscy studenci poznają Europę, Azję, czy wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Data publikacji: 18-10-2018

Aktualności z Łodzi