Aktualności Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim - www.studialodz.com

top
Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim
Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

www.uni.lodz.pl

Pod koniec ubiegłego tygodnia Uniwersytet Łódzki miał okazję gościć najlepszych maturzystów. Dla uczniów reprezentujących Kleszczów, Bełchatów, Łowicz oraz Piotrków była to niezwykła okazja do odwiedzenia murów uczelni oraz poznania atmosfery studiowania.

Wizytę w dniu 3 listopada (piątek) zorganizowali wspólnie Uniwersytet Łódzki oraz Urząd Miasta Łodzi. Na Wydział Filologiczny uczelni zaproszono najzdolniejszych licealistów, dla których koła naukowe przygotowały specjalne zajęcia. Maturzyści uczestniczyli m.in. w warsztatach dziennikarskich, ćwiczeniach z emisji głosu oraz techniki mówienia, zajęciach z zarządzania czasem, spotkaniu z kulturą francuską, pokoju zagadek, a także zwiedzaniu UŁ.

Możliwości stwarzane przez Uniwersytet Łódzki w programie "Zdolny uczeń, świetny student" zaprezentował licealistom dr hab. prof. nadzw. UŁ Tomasz Cieślak pełniący funkcję prorektora ds. studenckich. Następnie studenci zapoznali gości z kulisami warsztatu radiowego oraz informacjami związanymi z muzyką i językiem francuskim. Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się również ciekawe warsztaty, które pozwoliły maturzystom na przećwiczenie swoich zdolności aktorskich i teatralnych. Wizyta zakończyła się poczęstunkiem, w którym dominowała kuchnia francuska.

Maturzyści uczestniczący w przedsięwzięciu "Zasmakuj studiowania w Łodzi" dzień po wizycie na Uniwersytecie Łódzkim zwiedzili Planetarium EC1. W niedzielę w towarzystwie przewodnika mieli okazję poznać piękniejsze oblicze miasta, a na zakończenie dnia wysłuchać koncertu Agnieszki Chylińskiej.
Data publikacji: 06.11.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

Inne kierunki

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2017 2016 2015 2014 2013 2012

35.98kierunek: lekarski - Uniwersytet Medyczny (UM) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

35.6Ekonomia - Politechnika Gdańska

33.55Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSF) im. Leona Schillera w Łodzi

29.25Filologia norweska, grupa z językiem angielskim - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu

28.81Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

więcej

Aktualności
Konferencja ”Agile-Commerce 2018„ Społecznej Akademii Nauk

Konferencja ”Agile-Commerce 2018„ Społecznej Akademii Nauk

Katedra Gospodarki Elektronicznej Społecznej Akademii Nauk zaprasza na IV edycję Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej "Agile-Commerce 2018 - Your space, My space, Our space", która odbędzie się 13-14 kwietnia 2018 roku.

czytaj więcej >>

Konferencja o kreatywności Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Konferencja o kreatywności Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi zaprasza na na III Konferencję Naukową Profesjonalizacja Kreatywności, która odbędzie się w dniach 19–20 kwietnia 2018 r. w siedzibie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Jej celem będzie kwestia profesjonalizacji kreatywności ...

czytaj więcej >>

Konferencja pedagogiczna Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie

Konferencja pedagogiczna Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie

Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie, Instytut Pedagogiki Społecznej Akademii Nauk, Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie oraz Akademia Profilaktyki Społecznej Akademii Nauk są organizatorami IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Pedagogika w służbie instytucjonalnej ...

czytaj więcej >>

Konferencja UNS w Łodzi o wspieraniu dzieci z wadami rozwoju mowy

Konferencja UNS w Łodzi o wspieraniu dzieci z wadami rozwoju mowy

Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi zaprasza na konferencję “Jak wspierać i wspomagać ucznia z wadami rozwoju mowy - niedosłuch, afazja…”, która odbędzie się 14 marca 2018 r. Wydarzenie jest częścią projektu edukacyjnego „Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach ...

czytaj więcej >>

PŁ zaprasza na 9. Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

PŁ zaprasza na 9. Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

Politechnika Łódzka zaprasza uczniów, studentów i entuzjastów tworzenia gier do udziału w 9. Ogólnopolskim Konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Rozgrywki finałowe planowane są na dni 29-30 czerwca br.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy