Aktualności UŁ świętował swoje 72. urodziny - www.studialodz.com

top
UŁ świętował swoje 72. urodziny
UŁ świętował swoje 72. urodziny

www.uni.lodz.pl

W dniu 24 maja br. Uniwersytet Łódzki obchodził uroczyście 72. rocznicę swojego powstania. Goście jubileuszu uczelni wzięli udział w nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu, jakie odbyło się w murach Wydziału Filologicznego.

Podczas święta Uniwersytetu Łódzkiego prof. Krzysztof Pomiana otrzymał tytuł doktora honoris causa UŁ. Wyróżniony profesor jest historykiem i filozofem, a jednocześnie realizuje się jako dyrektor naukowy Muzeum Europy w Brukseli. W swoim podziękowaniu za nadanie tytułu, prof. Krzysztof Pomiana skupił się na swoich bliskich relacjach z Łodzią.

Jubileusz Uniwersytetu Łódzkiego był również okazją do wręczenia medali: Universitas Lodziensis Merentibus. Universitatis Lodziensis Amico i Universitas Lodziensis Alumno Laude Dignissimo, a także nagród Rektora oraz Fundacji UŁ.

W czasie uroczystości odbyły się wyjątkowe występy, na których swoje umiejętności zaprezentowali zagraniczni studenci Uniwersytetu Łódzkiego, słuchacze Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców UŁ, Syryjczyk Simon Sammoun, Białorusinka Jana Poźniak oraz studenci reprezentujący Indonezję i Demokratyczną Republikę Konga.

Popołudniowe spotkanie w największej auli Wydziału Filologicznego UŁ poświęcone zostało uroczystej promocji 90 nowych doktorów oraz 30 doktorów habilitowanych. Ceremonia odbyła się przy udziale ich promotorów, znajomych, przyjaciół i najbliższych osób. Ponad to w promocji uczestniczyli naukowcy oraz goście uczelni.
Data publikacji: 05.06.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Komentarze użytkowników

James Porter

fofzNXmQe3Wa Know http://tsmta.com/#sCPh83XLu-cRL sCPh83XLu, czvfLGPj, [url=http://53c0p.com]vMkM0WFg7[/url], [ygfQHWcwIzb](http://ovrco.com "ygfQHWcwIzb"), [http://m3rhl.com h2KRI0wCiAt],

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny (GUM)

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSF) im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny (UMED) im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
Konferencja ”Agile-Commerce 2018„ Społecznej Akademii Nauk

Konferencja ”Agile-Commerce 2018„ Społecznej Akademii Nauk

Katedra Gospodarki Elektronicznej Społecznej Akademii Nauk zaprasza na IV edycję Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej "Agile-Commerce 2018 - Your space, My space, Our space", która odbędzie się 13-14 kwietnia 2018 roku.

czytaj więcej >>

Konferencja o kreatywności Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Konferencja o kreatywności Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi zaprasza na na III Konferencję Naukową Profesjonalizacja Kreatywności, która odbędzie się w dniach 19–20 kwietnia 2018 r. w siedzibie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Jej celem będzie kwestia profesjonalizacji kreatywności ...

czytaj więcej >>

Konferencja pedagogiczna Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie

Konferencja pedagogiczna Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie

Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie, Instytut Pedagogiki Społecznej Akademii Nauk, Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie oraz Akademia Profilaktyki Społecznej Akademii Nauk są organizatorami IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Pedagogika w służbie instytucjonalnej ...

czytaj więcej >>

Konferencja UNS w Łodzi o wspieraniu dzieci z wadami rozwoju mowy

Konferencja UNS w Łodzi o wspieraniu dzieci z wadami rozwoju mowy

Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi zaprasza na konferencję “Jak wspierać i wspomagać ucznia z wadami rozwoju mowy - niedosłuch, afazja…”, która odbędzie się 14 marca 2018 r. Wydarzenie jest częścią projektu edukacyjnego „Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach ...

czytaj więcej >>

Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

Pod koniec ubiegłego tygodnia Uniwersytet Łódzki miał okazję gościć najlepszych maturzystów. Dla uczniów reprezentujących Kleszczów, Bełchatów, Łowicz oraz Piotrków była to niezwykła okazja do odwiedzenia murów uczelni oraz poznania atmosfery studiowania.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy