Aktualności PŁ zaprasza na 9. Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych - www.studialodz.com

top
PŁ zaprasza na 9. Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych
PŁ zaprasza na 9. Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

www.p.lodz.pl

Politechnika Łódzka zaprasza uczniów, studentów i entuzjastów tworzenia gier do udziału w 9. Ogólnopolskim Konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Rozgrywki finałowe planowane są na dni 29-30 czerwca br.

Tegoroczna odsłona rywalizacji obejmować będzie sześć ścieżek tematycznych, których zwiększona liczba ma przyczynić się do uatrakcyjnienia konkursu, a także zwiększenia integracji środowiska pasjonatów tworzenia gier komputerowych. Rywalizacja w dziedzinach Game Design oraz Game Development rozszerzona została o Mobile Games, Virtual Environment, Game Graphics oraz Game Review.

Game Design jest ścieżka tematyczną, w której zawodnicy tworzą prototypy gier komputerowych. W procesie tym wykorzystywane są gotowe silniki oraz wysokopoziomowe technologie. Rywalizacja prowadzona w tej kategorii ma wskazać najciekawsze pomysły, wyróżniające się dużym potencjałem wdrożeniowym.

Game Development jest ścieżką tematyczną, która poza tworzeniem prototypów gier skupia się również na narzędziach i technologiach wspierających ten proces, a jednocześnie opiera się co najwyżej o frameworki. W kategorii tej zwyciężą projekty posiadające najwyższy potencjał technologiczny.

Mobile Games jest ścieżką tematyczną, która wykorzystuje gotowe silniki i wysokopoziomowe technologie do tworzenie prototypów gier mobilnych. Kategoria ta ma wskazać najciekawsze pomysły na gry komputerowe, które mogą zostać wprowadzone na platformy mobilne.

Virtual Environment jest ścieżką tematyczną związaną z innowacyjnymi projektami jakie realizowane są w wirtualnych środowiskach i rzeczywistości rozszerzonej. Rywalizacja w tej kategorii ma wyłonić najlepsze projekty, które dostarczą graczom niesamowitych wrażeń w wirtualnej rzeczywistości, a także tych mających zastosowanie w celach przemysłowych.

Game Graphics jest kategorią, w której wyłonieni zostaną najzdolniejsi projektanci i artyści, mogący wywołać znaczące zmiany na rynku gier. Zadaniem tej ścieżki tematycznej jest również popularyzacja grafiki koncepcyjnej, stanowiącej ważny element przy tworzeniu gier wideo.

W kategorii Game Review wskazani zostaną najzdolniejsi recenzenci i krytycy gier komputerowych. Dodatkowo ścieżka ta ma popularyzować publicystykę związaną z branżą elektronicznych rozgrywek.
Data publikacji: 09.06.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

Inne kierunki

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2017 2016 2015 2014 2013 2012

35.98kierunek: lekarski - Uniwersytet Medyczny (UM) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

35.6Ekonomia - Politechnika Gdańska

33.55Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSF) im. Leona Schillera w Łodzi

29.25Filologia norweska, grupa z językiem angielskim - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu

28.81Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

więcej

Aktualności
Konferencja ”Agile-Commerce 2018„ Społecznej Akademii Nauk

Konferencja ”Agile-Commerce 2018„ Społecznej Akademii Nauk

Katedra Gospodarki Elektronicznej Społecznej Akademii Nauk zaprasza na IV edycję Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej "Agile-Commerce 2018 - Your space, My space, Our space", która odbędzie się 13-14 kwietnia 2018 roku.

czytaj więcej >>

Konferencja o kreatywności Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Konferencja o kreatywności Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi zaprasza na na III Konferencję Naukową Profesjonalizacja Kreatywności, która odbędzie się w dniach 19–20 kwietnia 2018 r. w siedzibie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Jej celem będzie kwestia profesjonalizacji kreatywności ...

czytaj więcej >>

Konferencja pedagogiczna Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie

Konferencja pedagogiczna Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie

Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie, Instytut Pedagogiki Społecznej Akademii Nauk, Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie oraz Akademia Profilaktyki Społecznej Akademii Nauk są organizatorami IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Pedagogika w służbie instytucjonalnej ...

czytaj więcej >>

Konferencja UNS w Łodzi o wspieraniu dzieci z wadami rozwoju mowy

Konferencja UNS w Łodzi o wspieraniu dzieci z wadami rozwoju mowy

Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi zaprasza na konferencję “Jak wspierać i wspomagać ucznia z wadami rozwoju mowy - niedosłuch, afazja…”, która odbędzie się 14 marca 2018 r. Wydarzenie jest częścią projektu edukacyjnego „Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach ...

czytaj więcej >>

Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

Pod koniec ubiegłego tygodnia Uniwersytet Łódzki miał okazję gościć najlepszych maturzystów. Dla uczniów reprezentujących Kleszczów, Bełchatów, Łowicz oraz Piotrków była to niezwykła okazja do odwiedzenia murów uczelni oraz poznania atmosfery studiowania.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy