Aktualności PŁ zaprasza na 9. Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych - www.studialodz.com

top
PŁ zaprasza na 9. Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych
PŁ zaprasza na 9. Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

www.p.lodz.pl

Politechnika Łódzka zaprasza uczniów, studentów i entuzjastów tworzenia gier do udziału w 9. Ogólnopolskim Konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Rozgrywki finałowe planowane są na dni 29-30 czerwca br.

Tegoroczna odsłona rywalizacji obejmować będzie sześć ścieżek tematycznych, których zwiększona liczba ma przyczynić się do uatrakcyjnienia konkursu, a także zwiększenia integracji środowiska pasjonatów tworzenia gier komputerowych. Rywalizacja w dziedzinach Game Design oraz Game Development rozszerzona została o Mobile Games, Virtual Environment, Game Graphics oraz Game Review.

Game Design jest ścieżka tematyczną, w której zawodnicy tworzą prototypy gier komputerowych. W procesie tym wykorzystywane są gotowe silniki oraz wysokopoziomowe technologie. Rywalizacja prowadzona w tej kategorii ma wskazać najciekawsze pomysły, wyróżniające się dużym potencjałem wdrożeniowym.

Game Development jest ścieżką tematyczną, która poza tworzeniem prototypów gier skupia się również na narzędziach i technologiach wspierających ten proces, a jednocześnie opiera się co najwyżej o frameworki. W kategorii tej zwyciężą projekty posiadające najwyższy potencjał technologiczny.

Mobile Games jest ścieżką tematyczną, która wykorzystuje gotowe silniki i wysokopoziomowe technologie do tworzenie prototypów gier mobilnych. Kategoria ta ma wskazać najciekawsze pomysły na gry komputerowe, które mogą zostać wprowadzone na platformy mobilne.

Virtual Environment jest ścieżką tematyczną związaną z innowacyjnymi projektami jakie realizowane są w wirtualnych środowiskach i rzeczywistości rozszerzonej. Rywalizacja w tej kategorii ma wyłonić najlepsze projekty, które dostarczą graczom niesamowitych wrażeń w wirtualnej rzeczywistości, a także tych mających zastosowanie w celach przemysłowych.

Game Graphics jest kategorią, w której wyłonieni zostaną najzdolniejsi projektanci i artyści, mogący wywołać znaczące zmiany na rynku gier. Zadaniem tej ścieżki tematycznej jest również popularyzacja grafiki koncepcyjnej, stanowiącej ważny element przy tworzeniu gier wideo.

W kategorii Game Review wskazani zostaną najzdolniejsi recenzenci i krytycy gier komputerowych. Dodatkowo ścieżka ta ma popularyzować publicystykę związaną z branżą elektronicznych rozgrywek.
Data publikacji: 09.06.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
UŁ świętował swoje 72. urodziny

UŁ świętował swoje 72. urodziny

W dniu 24 maja br. Uniwersytet Łódzki obchodził uroczyście 72. rocznicę swojego powstania. Goście jubileuszu uczelni wzięli udział w nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu, jakie odbyło się w murach Wydziału Filologicznego.

czytaj więcej >>

Drzwi Otwarte w „Medyku” już 8 czerwca!

Drzwi Otwarte w „Medyku” już 8 czerwca!

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk w Łodzi zaprasza do udziału w nadchodzących Drzwiach Otwartych, które odbędą się już w najbliższy czwartek – 8 czerwca 2017 r. Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do kandydatów na studia i osób pragnących bliżej poznać popularnego „Medyka”. ...

czytaj więcej >>

PŁ zaprasza na obchody 72. rocznicy swojego powstania

PŁ zaprasza na obchody 72. rocznicy swojego powstania

Władze Politechniki Łódzkiej serdecznie zachęcają do udziału w uroczystych obchodach 72. rocznicy powstania uczelni. Organizowane z tej okazji posiedzenie senatu planowane jest na godzinę 11:00 w dniu 24 maja br. Goście spotkają się w audytorium im. Andrzeja Sołtana na Wydziale ...

czytaj więcej >>

AHE w Łodzi rozpoczęła rekrutację na rok akademicki 2017/2018

AHE w Łodzi rozpoczęła rekrutację na rok akademicki 2017/2018

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi rozpoczęła proces rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/2018. Zapisy wystartowały 15 maja br., a zakwalifikowani kandydaci rozpoczną kształcenie na wybranych kierunkach już od października.

czytaj więcej >>

Wyłoniono laureatów ogólnopolskich konkursów na PŁ

Wyłoniono laureatów ogólnopolskich konkursów na PŁ

Zakończyły się ogólnopolskie konkursy organizowane przez Politechnikę Łódzką. 13. edycja rywalizacji w zakresie nauk ścisłych odbyła się na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. W konkursie wzięli udział uczniowie kształcący się w gimnazjach oraz ...

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy