Aktualności PŁ zaprasza na 9. Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych - www.studialodz.com

top
PŁ zaprasza na 9. Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych
PŁ zaprasza na 9. Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

www.p.lodz.pl

Politechnika Łódzka zaprasza uczniów, studentów i entuzjastów tworzenia gier do udziału w 9. Ogólnopolskim Konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Rozgrywki finałowe planowane są na dni 29-30 czerwca br.

Tegoroczna odsłona rywalizacji obejmować będzie sześć ścieżek tematycznych, których zwiększona liczba ma przyczynić się do uatrakcyjnienia konkursu, a także zwiększenia integracji środowiska pasjonatów tworzenia gier komputerowych. Rywalizacja w dziedzinach Game Design oraz Game Development rozszerzona została o Mobile Games, Virtual Environment, Game Graphics oraz Game Review.

Game Design jest ścieżka tematyczną, w której zawodnicy tworzą prototypy gier komputerowych. W procesie tym wykorzystywane są gotowe silniki oraz wysokopoziomowe technologie. Rywalizacja prowadzona w tej kategorii ma wskazać najciekawsze pomysły, wyróżniające się dużym potencjałem wdrożeniowym.

Game Development jest ścieżką tematyczną, która poza tworzeniem prototypów gier skupia się również na narzędziach i technologiach wspierających ten proces, a jednocześnie opiera się co najwyżej o frameworki. W kategorii tej zwyciężą projekty posiadające najwyższy potencjał technologiczny.

Mobile Games jest ścieżką tematyczną, która wykorzystuje gotowe silniki i wysokopoziomowe technologie do tworzenie prototypów gier mobilnych. Kategoria ta ma wskazać najciekawsze pomysły na gry komputerowe, które mogą zostać wprowadzone na platformy mobilne.

Virtual Environment jest ścieżką tematyczną związaną z innowacyjnymi projektami jakie realizowane są w wirtualnych środowiskach i rzeczywistości rozszerzonej. Rywalizacja w tej kategorii ma wyłonić najlepsze projekty, które dostarczą graczom niesamowitych wrażeń w wirtualnej rzeczywistości, a także tych mających zastosowanie w celach przemysłowych.

Game Graphics jest kategorią, w której wyłonieni zostaną najzdolniejsi projektanci i artyści, mogący wywołać znaczące zmiany na rynku gier. Zadaniem tej ścieżki tematycznej jest również popularyzacja grafiki koncepcyjnej, stanowiącej ważny element przy tworzeniu gier wideo.

W kategorii Game Review wskazani zostaną najzdolniejsi recenzenci i krytycy gier komputerowych. Dodatkowo ścieżka ta ma popularyzować publicystykę związaną z branżą elektronicznych rozgrywek.
Data publikacji: 09.06.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

Pod koniec ubiegłego tygodnia Uniwersytet Łódzki miał okazję gościć najlepszych maturzystów. Dla uczniów reprezentujących Kleszczów, Bełchatów, Łowicz oraz Piotrków była to niezwykła okazja do odwiedzenia murów uczelni oraz poznania atmosfery studiowania.

czytaj więcej >>

UŁ świętował swoje 72. urodziny

UŁ świętował swoje 72. urodziny

W dniu 24 maja br. Uniwersytet Łódzki obchodził uroczyście 72. rocznicę swojego powstania. Goście jubileuszu uczelni wzięli udział w nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu, jakie odbyło się w murach Wydziału Filologicznego.

czytaj więcej >>

Drzwi Otwarte w „Medyku” już 8 czerwca!

Drzwi Otwarte w „Medyku” już 8 czerwca!

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk w Łodzi zaprasza do udziału w nadchodzących Drzwiach Otwartych, które odbędą się już w najbliższy czwartek – 8 czerwca 2017 r. Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do kandydatów na studia i osób pragnących bliżej poznać popularnego „Medyka”. ...

czytaj więcej >>

PŁ zaprasza na obchody 72. rocznicy swojego powstania

PŁ zaprasza na obchody 72. rocznicy swojego powstania

Władze Politechniki Łódzkiej serdecznie zachęcają do udziału w uroczystych obchodach 72. rocznicy powstania uczelni. Organizowane z tej okazji posiedzenie senatu planowane jest na godzinę 11:00 w dniu 24 maja br. Goście spotkają się w audytorium im. Andrzeja Sołtana na Wydziale ...

czytaj więcej >>

AHE w Łodzi rozpoczęła rekrutację na rok akademicki 2017/2018

AHE w Łodzi rozpoczęła rekrutację na rok akademicki 2017/2018

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi rozpoczęła proces rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/2018. Zapisy wystartowały 15 maja br., a zakwalifikowani kandydaci rozpoczną kształcenie na wybranych kierunkach już od października.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy