Aktualności Konferencja pedagogiczna Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie - www.studialodz.com

top
Konferencja pedagogiczna Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie
Konferencja pedagogiczna Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie

http://www.belchatow.spoleczna.pl/index.php?id=3800

Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie, Instytut Pedagogiki Społecznej Akademii Nauk, Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie oraz Akademia Profilaktyki Społecznej Akademii Nauk są organizatorami IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Pedagogika w służbie instytucjonalnej profilaktyki zagrożeń i patologii społecznych oraz resocjalizacji”. Będzie miała ona miejsce 5 kwietnia 2018 r. w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie, przy Placu Narutowicza 1A.

Cel konferencji to refleksja na tym, jak efekty działań pedagogiki jako nauki są czy powinny być stosowane w działalności instytucji profilaktyki społecznej, wsparcia społecznego i resocjalizacji. Są to służby mundurowe jak policja, straż miejska czy służba więzienna. Adresaci konferencji to również instytucje wychowawczo-resocjalizacyjne jak domy poprawcze i ośrodki wychowawcze.

Konferencja dotyczyć będzie również profilaktyki, jako działania, które może podjąć każdy w celu zapobiegania zagrożeniom społecznym jak: przestępczości, wykluczeniu, przemocy, innym patologiom. Profilaktyką społeczną jest postawa aktywności społecznej będąca sprzeciwem wobec przyzwolenia na negatywne zachowania.

Cel konferencji to także wymiana wiedzy i doświadczeń między naukowcami i praktykami specjalizującymi się w profilaktyce i resocjalizacji. Organizatorzy konferencji pragnęliby również, by wydarzenie przyczyniło się do aktywizacji szerszego kręgu osób, dlatego też udział w niej jest bezpłatny.

Poprzednie edycje Konferencji wzbudziły duże zainteresowanie zarówno środowisk naukowych, jak i instytucji specjalizujących się w resocjalizacji i profilaktyce społecznej. Wśród uczestników byli liczni nauczyciele, funkcjonariusze służb mundurowych, rodzice, studenci i młodzież.

Data publikacji: 09.03.2018
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
Konferencja ”Agile-Commerce 2018„ Społecznej Akademii Nauk

Konferencja ”Agile-Commerce 2018„ Społecznej Akademii Nauk

Katedra Gospodarki Elektronicznej Społecznej Akademii Nauk zaprasza na IV edycję Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej "Agile-Commerce 2018 - Your space, My space, Our space", która odbędzie się 13-14 kwietnia 2018 roku.

czytaj więcej >>

Konferencja o kreatywności Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Konferencja o kreatywności Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi zaprasza na na III Konferencję Naukową Profesjonalizacja Kreatywności, która odbędzie się w dniach 19–20 kwietnia 2018 r. w siedzibie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Jej celem będzie kwestia profesjonalizacji kreatywności ...

czytaj więcej >>

Konferencja UNS w Łodzi o wspieraniu dzieci z wadami rozwoju mowy

Konferencja UNS w Łodzi o wspieraniu dzieci z wadami rozwoju mowy

Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi zaprasza na konferencję “Jak wspierać i wspomagać ucznia z wadami rozwoju mowy - niedosłuch, afazja…”, która odbędzie się 14 marca 2018 r. Wydarzenie jest częścią projektu edukacyjnego „Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach ...

czytaj więcej >>

Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

Pod koniec ubiegłego tygodnia Uniwersytet Łódzki miał okazję gościć najlepszych maturzystów. Dla uczniów reprezentujących Kleszczów, Bełchatów, Łowicz oraz Piotrków była to niezwykła okazja do odwiedzenia murów uczelni oraz poznania atmosfery studiowania.

czytaj więcej >>

PŁ zaprasza na 9. Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

PŁ zaprasza na 9. Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

Politechnika Łódzka zaprasza uczniów, studentów i entuzjastów tworzenia gier do udziału w 9. Ogólnopolskim Konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Rozgrywki finałowe planowane są na dni 29-30 czerwca br.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy