Kierunki studiów Studia na kierunku papiernictwo i poligrafia w Łodzi - www.studialodz.com

top
Studia na kierunku papiernictwo i poligrafia w Łodzi
Studia na kierunku papiernictwo i poligrafia w Łodzi

Jeśli chcesz wyspecjalizować się z zakresu papiernictwa i poligrafii, postaw na studia w Łodzi! Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych informacji na temat tego kierunku!Papiernictwo i poligrafia to interdyscyplinarny, unikatowy w skali kraju kierunek, który kształci absolwentów wyposażonych w specjalistyczne kompetencje z wąskiej dziedziny. W toku studiów adepci papiernictwa i poligrafii zdobywają nie tylko ścisłą wiedzę chemiczną, fizyczną czy matematyczną, ale także poznają od kuchni technologię poligraficzną oraz uczą się podstaw grafiki. Dlatego właśnie od kandydatów na takie studia wymaga się, poza predyspozycjami do nauki przedmiotów ścisłych, zmysłu estetycznego i zdolności artystycznych. Równie istotna okaże się precyzyjność i spostrzegawczość.

Uczelnie w Łodzi, które prowadzą kierunek papiernictwo i poligrafię

Uczelnią, która kształci przyszłych papierników i poligrafów, jest Politechnika Łódzka, a dokładnie Instytut Papiernictwa i Poligrafii, który działa pod adresem ulica Wólczańska 223. Instytut działa na zasadach jednostki pozawydziałowej i może się pochwalić już 65-letnią tradycją.

Kandydaci na studia z zakresu papiernictwa i poligrafii mają do wyboru:
•studia inżynierskie w trybie stacjonarnym,
•studia inżynierskie w trybie niestacjonarnym,
•studia magisterskie w trybie stacjonarnym,
•studia magisterskie w trybie niestacjonarnym.

Na studiach inżynierskich dostępne są dwie specjalności:
•maszyny i urządzenia papiernicze, przetwórcze i poligraficzne (eksploatacja, zarządzanie i marketing);
•technologia papiernictwa i poligrafii (od rękodzieła do rozwiązań cyfrowych).

Praca dla absolwenta papiernictwa i poligrafii

Absolwenci papiernictwa i poligrafii podejmują pracę na różnych etapach produkcji poligraficznej. Pracują zarówno przy projektowaniu oraz wytwarzaniu materiałów drukowanych, jak i w sprzedaży i dystrybucji maszyn poligraficznych czy materiałów do drukowania, zajmują się także serwisem i obsługą infrastruktury poligraficznej. Po studiach na tym kierunku można pracować również w jednostkach naukowo-badawczych przemysłu poligraficznego.

Co szczególnie ważne z perspektywy kandydata na studia, który chce mieć pewność, że po zakończeniu edukacji nie będzie miał problemu ze znalezieniem pracy, polski sektor poligraficzny odnotowuje najwyższe obroty w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość produkcji poligraficznej w naszym kraju sięga blisko 14 miliardów złotych i od lat przejawia silną tendencję wzrostową. Branża z pewnością jest dynamiczna i wciąż poszukiwani są specjaliści, którzy sprostają oczekiwaniom rynku.

Studia w Łodzi

Łódź to świetny wybór na studia! Jest to jedno z największych polskich miast (jeśli idzie o liczbę mieszkańców), w którym działają 24 uczelnie (zarówno publiczne, jak i prywatne). Wiele z nich zajmuje wysokie pozycje w ogólnopolskich rankingach, np. Politechnika Łódzka znajduje się w zestawieniu uczelni technicznych na wysokim czwartym miejscu. Łódź cechuje również rozbudowana oferta kulturalna.

Łódź oferuje studentom także atrakcyjne warunki najmu mieszkań. Ceny wynajmu w Łodzi są jedne z najniższych w kraju, jeśli chodzi o miasta akademickie. Kawalerkę w okolicy ulicy Piotrkowskiej, głównej arterii miasta, można wynająć już za około 700-1000 złotych, a z kolei mieszkanie dwu- lub trzypokojowe to średni koszt około 1000-2000 złotych.

Lektura dla kandydata na studia z zakresu papiernictwa i poligrafii

Książką, której lekturę polecić możemy kandydatom na kierunek papiernictwo i poligrafia, jest publikacja pt. "Dzieje książki" autorstwa Svenda Dahla. Autor omawia w niej dzieje książki - począwszy od starożytności aż po XX wiek.Autor: Kamil Januś
Data publikacji: 10.04.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

Pod koniec ubiegłego tygodnia Uniwersytet Łódzki miał okazję gościć najlepszych maturzystów. Dla uczniów reprezentujących Kleszczów, Bełchatów, Łowicz oraz Piotrków była to niezwykła okazja do odwiedzenia murów uczelni oraz poznania atmosfery studiowania.

czytaj więcej >>

PŁ zaprasza na 9. Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

PŁ zaprasza na 9. Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

Politechnika Łódzka zaprasza uczniów, studentów i entuzjastów tworzenia gier do udziału w 9. Ogólnopolskim Konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Rozgrywki finałowe planowane są na dni 29-30 czerwca br.

czytaj więcej >>

UŁ świętował swoje 72. urodziny

UŁ świętował swoje 72. urodziny

W dniu 24 maja br. Uniwersytet Łódzki obchodził uroczyście 72. rocznicę swojego powstania. Goście jubileuszu uczelni wzięli udział w nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu, jakie odbyło się w murach Wydziału Filologicznego.

czytaj więcej >>

Drzwi Otwarte w „Medyku” już 8 czerwca!

Drzwi Otwarte w „Medyku” już 8 czerwca!

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk w Łodzi zaprasza do udziału w nadchodzących Drzwiach Otwartych, które odbędą się już w najbliższy czwartek – 8 czerwca 2017 r. Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do kandydatów na studia i osób pragnących bliżej poznać popularnego „Medyka”. ...

czytaj więcej >>

PŁ zaprasza na obchody 72. rocznicy swojego powstania

PŁ zaprasza na obchody 72. rocznicy swojego powstania

Władze Politechniki Łódzkiej serdecznie zachęcają do udziału w uroczystych obchodach 72. rocznicy powstania uczelni. Organizowane z tej okazji posiedzenie senatu planowane jest na godzinę 11:00 w dniu 24 maja br. Goście spotkają się w audytorium im. Andrzeja Sołtana na Wydziale ...

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy