Kierunki studiów Studia na filologii słowiańskiej w Łodzi - www.studialodz.com

top
Studia na filologii słowiańskiej w Łodzi
Studia na filologii słowiańskiej w Łodzi

Planujesz studia na slawistyce w Łodzi? A może jeszcze nie masz pomysłu na siebie, ale z łatwością uczysz się nowych języków i odkrywasz obce kultury? Sprawdź, czy filologia słowiańska to kierunek dla Ciebie i dowiedz się więcej o Łodzi jako mieście akademickim!Jeśli interesuje Cię kultura innych krajów i chętnie, z łatwością, uczysz się języków obcych, to studia filologiczne mogą być dla Ciebie trafionym wyborem. Jeśli dodatkowo przedmiot Twoich zainteresowań jest już sprecyzowany i dotyczy kultury krajów słowiańskich oraz języków słowiańskich (lub też ciekawi Cię właśnie ten obszar), to wybór jest oczywisty – filologia słowiańska, zwana skrótowo slawistyką.

Podczas studiów na tym kierunku nauczysz się swobodnie komunikować w wybranym języku słowiańskim, poznasz także realia życia w krajach słowiańskich. Zdobędziesz wykształcenie z zakresu kilku dyscyplin naukowych, ponieważ filologia słowiańska to interdyscyplinarna dziedzina, która bada między innymi historyczne, społeczne, geopolityczne, ekonomiczne i kulturowe aspekty funkcjonowania krajów słowiańskich. Odbierzesz także solidne wykształcenie stricte filologiczne, dotyczące językoznawstwa i literaturoznawstwa.

Uczelnie w Łodzi, które oferują kandydatom studia na slawistyce

Studia z zakresu filologii słowiańskiej znajdują się w ofercie edukacyjnej jednej uczelni wyższej w Łodzi. Tą uczelnią jest Uniwersytet Łódzki, na którym – w ramach Katedry Filologii Słowiańskiej Wydziału Filologicznego – podjąć można studia licencjackie lub magisterskie na kierunku filologia słowiańska. Wspomniana katedra mieści się przy ulicy Pomorskiej 171/173 w Łodzi.

Decydując się na studia slawistyczne, można dowolnie ukierunkować swoją edukację. Studenci mogą bowiem wybrać język, który chcą opanować; mają także możliwość wyboru specjalności. Uniwersytet Łódzki oferuje im dwie specjalności; pierwszą z nich jest specjalność turystyczno-kulturowa, a drugą – specjalność językowa. Dzięki temu studenci Uniwersytetu Łódzkiego zdobywają te umiejętności, których potrzebują i które uznają za wartościowe na współczesnym rynku pracy.

Praca dla absolwenta slawistyki

Absolwenci studiów slawistycznych bardzo dobrze znają wybrany przez siebie język kierunkowy, mają także solidne przygotowanie filologiczne, a zatem wiedzę zarówno z zakresu językoznawstwa, jak i literaturoznawstwa. W zależności od wybranej podczas studiów specjalności, wykonywać mogą między innymi takie zawody jak tłumacz, nauczyciel języka obcego, edytor, korektor, pilot wycieczek, pracownik biur podróży lub firm z branży turystycznej.

Absolwenci slawistyki znajdują również zatrudnienie w międzynarodowych instytucjach biorących na warsztat relacje pomiędzy poszczególnymi krajami, czy to kulturalne czy gospodarcze. Zatrudnienie czeka także w międzynarodowych firmach, praca w których wymaga znajomości „nietypowych” języków obcych.

Studia w Łodzi

Łódź jest trzecim pod względem liczby ludności miastem w Polsce i dużym ośrodkiem akademickim z rozbudowaną ofertą edukacyjną. Jest to miasto przyjazne studentom, w którym coraz ciekawiej się żyje. Od kilku lat, za sprawą przemiany, jaką przechodzi stolica województwa łódzkiego, coraz więcej się tutaj dzieje. Łódź stała się miastem kojarzonym z przemysłem kreatywnym i designem. Z pewnością wiąże się to z faktem, że wciąż czuć tutaj ducha przemysłów włókienniczego i filmowego, które niegdyś wpłynęły na rozwój miasta.

Choć w Łodzi wciąż znajduje się sporo starych i zniszczonych kamienic, to wiele się zmienia za sprawą remontów. Główną ulicą miasta jest Piotrkowska, na czele ze strefą Piotrkowska Off, w której kumuluje się łódzkie życie towarzyskie i w której znajdują się modne kawiarnie, restauracje i kluby. Dużym atutem Łodzi są imprezy masowe, cyklicznie organizowane przez miasto, w tym festiwale, na które tłumnie ściągają uczestnicy z całej Polski.

Plusem jest także fakt, że wynajem mieszkania lub pokoju jest tutaj tańszy niż w Warszawie, Poznaniu czy Krakowie. Kawalerkę w centrum miasta, w okolicy słynnej ulicy Piotrkowskiej, można wynająć już za około 700-1000 złotych, a większe mieszkanie, np. dwupokojowe, to wydatek około 1000-2000 złotych. Również łódzka komunikacja miejska cieszy się bardzo dobrą opinią – umożliwia sprawne przemieszczanie się pomiędzy różnymi miejscami w Łodzi.

Lektura dla studenta filologii słowiańskiej

Jeśli postanowisz przystąpić do rekrutacji na studia slawistyczne w Łodzi, to polecamy Ci książkę, a w zasadzie podręcznik, dzięki któremu doskonale przygotujesz się do studiów i zapoznasz z podstawową wiedzą z zakresu filologii słowiańskiej. Mowa o publikacji autorstwa Leszka Moszyńskiego, „Wstęp do filologii słowiańskiej” – zapraszamy do lektury!Klara Biały
Data publikacji: 20.05.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny (GUM)

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSF) im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny (UMED) im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
Konferencja ”Agile-Commerce 2018„ Społecznej Akademii Nauk

Konferencja ”Agile-Commerce 2018„ Społecznej Akademii Nauk

Katedra Gospodarki Elektronicznej Społecznej Akademii Nauk zaprasza na IV edycję Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej "Agile-Commerce 2018 - Your space, My space, Our space", która odbędzie się 13-14 kwietnia 2018 roku.

czytaj więcej >>

Konferencja o kreatywności Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Konferencja o kreatywności Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi zaprasza na na III Konferencję Naukową Profesjonalizacja Kreatywności, która odbędzie się w dniach 19–20 kwietnia 2018 r. w siedzibie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Jej celem będzie kwestia profesjonalizacji kreatywności ...

czytaj więcej >>

Konferencja pedagogiczna Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie

Konferencja pedagogiczna Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie

Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie, Instytut Pedagogiki Społecznej Akademii Nauk, Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie oraz Akademia Profilaktyki Społecznej Akademii Nauk są organizatorami IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Pedagogika w służbie instytucjonalnej ...

czytaj więcej >>

Konferencja UNS w Łodzi o wspieraniu dzieci z wadami rozwoju mowy

Konferencja UNS w Łodzi o wspieraniu dzieci z wadami rozwoju mowy

Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi zaprasza na konferencję “Jak wspierać i wspomagać ucznia z wadami rozwoju mowy - niedosłuch, afazja…”, która odbędzie się 14 marca 2018 r. Wydarzenie jest częścią projektu edukacyjnego „Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach ...

czytaj więcej >>

Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

Pod koniec ubiegłego tygodnia Uniwersytet Łódzki miał okazję gościć najlepszych maturzystów. Dla uczniów reprezentujących Kleszczów, Bełchatów, Łowicz oraz Piotrków była to niezwykła okazja do odwiedzenia murów uczelni oraz poznania atmosfery studiowania.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy