Kierunki studiów Studia na filologii angielskiej w Łodzi - www.studialodz.com

top
Studia na filologii angielskiej w Łodzi
Studia na filologii angielskiej w Łodzi

Z łatwością uczysz się języków obcych? Interesuje Cię kultura krajów anglojęzycznych? Chętnie poznasz lepiej realia Wielkiej Brytanii? Studia na kierunku filologia angielska mogą być dla Ciebie! Dowiedz się już dzisiaj, jak wyglądają studia anglistyczne w Łodzi!

Studia z zakresu filologii angielskiej, którą nazywa się także anglistyką, są niezwykle popularne wśród absolwentów szkół średnich; zwłaszcza tych, którzy mają predyspozycje do nauki języków obcych i żywią zainteresowanie kulturą brytyjską, a także realiami życia w krajach anglojęzycznych, na czele z Wielką Brytanią. O jeden indeks, w zależności od uczelni i miasta akademickiego, walczy kilka lub nawet kilkanaście osób.

Współcześnie, gdy język angielski jest najpopularniejszym językiem obcym w Polsce, a także niezwykle popularnym w Europie (co trzeci Europejczyk mówi po angielsku), taki wybór kierunku studiów wcale nie dziwi. Język angielski stanowi obecnie międzynarodowy język biznesu i nauki, można się w nim porozumieć w wielu zakątkach świata. Znajomość tego języka to już nie atut, ale standard w wielu branżach.

Same studia anglistyczne to jednak nie tylko nauka angielskiego. Podczas studiów przyszli angliści poznają także kanon literacki stworzony w języku angielskim. Są to studia filologiczne, więc zachowana jest równowaga pomiędzy przedmiotami z zakresu językoznawstwa oraz literaturoznawstwa. W programie studiów obecne są także przedmioty, dzięki którym studenci poznają historię i kulturę krajów anglojęzycznych.

Uczelnie w Łodzi, na których można studiować filologię angielską

W Łodzi jest kilka uczelni, które posiadają w swojej ofercie studia na kierunku filologia angielska. Są to zarówno uczelnie państwowe, jak i prywatne. Przyjrzyjmy się bliżej propozycji tych uczelni.

Uniwersytet Łódzki, Wydział Filologiczny, ulica Pomorska 171/173

Na Uniwersytecie Łódzkim można studiować filologię angielską zarówno na poziomie licencjackim, jak i magisterskim. Program studiów licencjackich realizować można tylko w trybie stacjonarnym, a więc dziennie. Studia magisterskie dostępne są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Studenci studiów licencjackich wybierają w toku nauki jedną z 5 specjalności:
•anglistyczna,
•wiedza o kulturze,
•filologia angielska z drugim językiem obcym,
•tłumaczeniowa,
•nauczycielska.

Studenci dziennych studiów magisterskich wybierają jedną z 4 specjalności:
•ogólna,
•nauczycielska,
•tłumaczeniową,
•kultura i media.

Studenci zaocznych studiów magisterskich mają do wyboru specjalność translatorską albo anglistyczną.

Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych w Łodzi, ulica Brzozowa 3/9

Jest to uczelnia prywatna, która oferuje kandydatom możliwość podjęcia studiów licencjackich lub magisterskich na kierunku filologia angielska. Studia są prowadzone zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym.

Na studiach licencjackich do wyboru są 2 modele studiowania:
•model akademicki: kształcenie tradycyjne,
•model biznesowy: studia filologiczne + staż z wynagrodzeniem.

Na studiach magisterskich studenci również wybierają 1 spośród 2 modeli studiowania:
•model akademicki: kształcenie tradycyjne,
•model Foreign Languages and Business Communication: studia filologiczne z drugim językiem obcym + staż z wynagrodzeniem.

Społeczna Akademia Nauk, ulica Sienkiewicza 9

Ta uczelnia prowadzi studia licencjackie oraz magisterskie z dwoma specjalnościami: nauczycielską i translatorską.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, ulica Sterlinga 26

Na tej uczelni także można studiować filologię angielską w ramach studiów licencjackich oraz magisterskich.

Praca dla anglisty

Dobra wiadomość dla absolwentów filologii angielskiej jest taka, że - mimo iż na rynku coraz więcej osób posługuje się swobodnie językiem angielskim - pracy wciąż jest wiele. Wielu pracodawców, reprezentujących rozmaite branże, poszukuje filologów, a następnie szkoli ich z zakresu przyszłych obowiązków zawodowych. Jest to częsta praktyka między innymi w międzynarodowych firmach lub korporacjach z zagranicznym kapitałem.

Angliści mogą podjąć pracę jako tłumacze, tłumacze przysięgli, nauczyciele w placówkach edukacyjnych na różnym szczeblu czy lektorzy w szkołach językowych. Znajomość języka angielskiego otwiera także drzwi do kariery w branży turystycznej czy w mediach.

Studia w Łodzi

Łódź to jedno z największych miast w Polsce pod względem liczby mieszkańców i jeden z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Działają tutaj 24 uczelnie publiczne i prywatne. Wśród nich są szkoły wyższe, które przodują w ogólnopolskich rankingach - Uniwersytet Łódzki jest na przykład na 11. miejscu wśród 35 polskich uczelni oferujących studia filologiczne. Łódź jest niezwykle atrakcyjna pod względem oferty kulturalnej - w mieście wiele się dzieje, nie sposób się tutaj nudzić.

Łódź pozostaje także jednym z najbardziej atrakcyjnych miast akademickich pod względem kosztów wynajmu mieszkania lub pokoju. Kawalerkę w ścisłym centrum miasta, w pobliżu ulicy Piotrkowskiej, która tętni życiem kulturalnym i towarzyskim, znaleźć można już za kilkaset złotych. Większe mieszkanie, składające się z 2 lub 3 pokoi, można wynająć już za ok. tysiąc złotych miesięcznie.

Lektura dla anglisty

Świetną propozycją dla przyszłego anglisty będzie lektura zaliczana do klasyki literatury angielskiej „Duma i Uprzedzenie” (ang. „Pride and Prejudice”) autorstwa Jane Austen. Choć jest napisana w konwencji romansu, to jednocześnie jest to jedna z pierwszych powieści społeczno-obyczajowych. Autorka prezentuje życie wyższych sfer w Anglii, na przełomie XVIII i XIX wieku. Dzięki trafnym obserwacjom psychologicznym, humorowi i wątkom romansowym książka cieszy się olbrzymią popularnością także współcześnie.Autor: Martyna Konieczna
Data publikacji: 27.05.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

Inne kierunki

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2017 2016 2015 2014 2013 2012

35.98kierunek: lekarski - Uniwersytet Medyczny (UM) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

35.6Ekonomia - Politechnika Gdańska

33.55Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSF) im. Leona Schillera w Łodzi

29.25Filologia norweska, grupa z językiem angielskim - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu

28.81Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

więcej

Aktualności
Konferencja ”Agile-Commerce 2018„ Społecznej Akademii Nauk

Konferencja ”Agile-Commerce 2018„ Społecznej Akademii Nauk

Katedra Gospodarki Elektronicznej Społecznej Akademii Nauk zaprasza na IV edycję Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej "Agile-Commerce 2018 - Your space, My space, Our space", która odbędzie się 13-14 kwietnia 2018 roku.

czytaj więcej >>

Konferencja o kreatywności Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Konferencja o kreatywności Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi zaprasza na na III Konferencję Naukową Profesjonalizacja Kreatywności, która odbędzie się w dniach 19–20 kwietnia 2018 r. w siedzibie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Jej celem będzie kwestia profesjonalizacji kreatywności ...

czytaj więcej >>

Konferencja pedagogiczna Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie

Konferencja pedagogiczna Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie

Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie, Instytut Pedagogiki Społecznej Akademii Nauk, Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie oraz Akademia Profilaktyki Społecznej Akademii Nauk są organizatorami IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Pedagogika w służbie instytucjonalnej ...

czytaj więcej >>

Konferencja UNS w Łodzi o wspieraniu dzieci z wadami rozwoju mowy

Konferencja UNS w Łodzi o wspieraniu dzieci z wadami rozwoju mowy

Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi zaprasza na konferencję “Jak wspierać i wspomagać ucznia z wadami rozwoju mowy - niedosłuch, afazja…”, która odbędzie się 14 marca 2018 r. Wydarzenie jest częścią projektu edukacyjnego „Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach ...

czytaj więcej >>

Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

Pod koniec ubiegłego tygodnia Uniwersytet Łódzki miał okazję gościć najlepszych maturzystów. Dla uczniów reprezentujących Kleszczów, Bełchatów, Łowicz oraz Piotrków była to niezwykła okazja do odwiedzenia murów uczelni oraz poznania atmosfery studiowania.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy