Kierunki studiów Studia Business Management w Łodzi - www.studialodz.com

top
Studia Business Management w Łodzi
Studia Business Management w Łodzi

Rozważasz podjęcie studiów w języku angielskim? Interesujesz się tematyką biznesową? Planujesz swoją zawodową przyszłość na stanowisku menadżerskim w międzynarodowej firmie lub zagranicznej korporacji? Studia w Łodzi na kierunku Business Management doskonale przygotują Cię do takiej roli!Decydując się na studia na kierunku Business Management, zapewniasz sobie bardzo dobry start w życie zawodowe. Takie studia gwarantują bowiem zdobycie rzetelnej wiedzy z obszaru zarządzania, a także rozmaitych jego aspektów - np. finansów, rachunkowości, ekonomii, prawa albo marketingu.

Studenci Business Managementu osiągają równocześnie płynność w komunikacji w języku angielskim. Zajęcia są prowadzone w całości w języku angielskim. Studenci Business Management poznają także w toku studiów zasady komunikacji interpersonalnej i uczą się pracy zespołowej. Takie umiejętności są doceniane przez przyszłych pracodawców.

Można więc śmiało stwierdzić, że absolwenci studiów Business Management nie będą mieli trudności ze znalezieniem pracy. Są w pełni przygotowani do tego, aby podjąć zatrudnienie w dowolnej organizacji biznesowej funkcjonującej w środowisku międzynarodowym czy w korporacjach.

Uczelnie w Łodzi, które oferują kierunek Business Management

Studia w Łodzi na kierunku Business Management podjąć można na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Wydział ten znajduje się przy ulicy Matejki 22/26, w pobliżu Miasteczka Akademickiego. Studia z zakresu Business Management prowadzone są zarówno na poziomie licencjackim (studia trwają 6 semestrów), jak i magisterskim (kolejne 4 semestry); w trybie dziennym, a więc od poniedziałku do piątku.

Praca dla absolwenta Business Management

Absolwent studiów na kierunku Business Management jest przygotowany do rozwiązywania problemów z zakresu zarządzania na globalnych rynkach. Posiada merytoryczną wiedzę i praktyczne umiejętności, które mu to umożliwiają. Pracę podejmuje najczęściej w organizacjach gospodarczych oraz społecznych, w których niezwykle ważne jest zrozumienie zachodzących procesów oraz ich wzajemnych powiązań. Biegłość w języku angielskim, a także znajomość specjalistycznego słownictwa, to dodatkowy atut. Oto przykładowe miejsca pracy:

•komórki funkcjonalne (finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, marketing, produkcja),
•przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe, usługowe,
•duże organizacje,które funkcjonują na rynkach globalnych
•i tym podobne.

Studia w Łodzi

Wybierając studia na kierunku Business Management w Łodzi, można mieć nie tylko gwarancję solidnego i przyszłościowego wykształcenia, które zapewni łatwy start w dorosłe życie. Studia to przecież nie tylko nauka! Łódź jest świetnym miastem do studiowania – studentom oferuje ciekawą ofertą kulturalną, organizowane są tutaj liczne wydarzenia, jak choćby festiwale. W Łodzi znajduje się także wiele miejsc, takich jak modne kluby, kawiarnie czy restauracje, gdzie można spędzać czas po zajęciach.

Mieszkanie dla studenta w Łodzi

Co się tyczy mieszkania w Łodzi, to warto wziąć pod uwagę, że wynajem w tym mieście jest tańszy niż w innych ośrodkach akademickich, takich jak Warszawa, Wrocław czy Kraków. Łódź jest naprawdę atrakcyjna cenowo dla studentów. Sprawdźmy to na przykładzie Miasteczka Akademickiego - Lumumbowa, które znajduje się w pobliżu Wydziału Zarządzania. Mieści się tutaj także 9 domów studenckich Uniwersytetu Łódzkiego.

Dwupokojowe mieszkanie w tej okolicy to zazwyczaj wydatek pomiędzy 900 do 1900 złotych. Zdarzają się oczywiście tańsze i droższe lokale – finalny koszty zależy od tego, jak wykończone jest lokum albo cały budynek mieszkalny. Jednoosobowy pokój na Lumumbowie to wydatek pomiędzy 400-800 złotych.

Lektura dla studenta Business Managementu

Książką, która z pewnością przyda się studentom kierunku Business Management, a także wszystkim tym osobom, które chcą przyswoić specjalistyczne słownictwo biznesowe, jest „Business English. Management”. Bohaterką książki jest Alice, a jej doświadczenia (oraz osób z jej bliskiego otoczenia) przedstawione są w ciekawych, żywych dialogach i interesujących tekstach, wprowadzających autentyczne słownictwo w naturalnym kontekście.Autor: Piotr Dębosz

Data publikacji: 04.05.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
PŁ zaprasza na 9. Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

PŁ zaprasza na 9. Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

Politechnika Łódzka zaprasza uczniów, studentów i entuzjastów tworzenia gier do udziału w 9. Ogólnopolskim Konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Rozgrywki finałowe planowane są na dni 29-30 czerwca br.

czytaj więcej >>

UŁ świętował swoje 72. urodziny

UŁ świętował swoje 72. urodziny

W dniu 24 maja br. Uniwersytet Łódzki obchodził uroczyście 72. rocznicę swojego powstania. Goście jubileuszu uczelni wzięli udział w nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu, jakie odbyło się w murach Wydziału Filologicznego.

czytaj więcej >>

Drzwi Otwarte w „Medyku” już 8 czerwca!

Drzwi Otwarte w „Medyku” już 8 czerwca!

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk w Łodzi zaprasza do udziału w nadchodzących Drzwiach Otwartych, które odbędą się już w najbliższy czwartek – 8 czerwca 2017 r. Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do kandydatów na studia i osób pragnących bliżej poznać popularnego „Medyka”. ...

czytaj więcej >>

PŁ zaprasza na obchody 72. rocznicy swojego powstania

PŁ zaprasza na obchody 72. rocznicy swojego powstania

Władze Politechniki Łódzkiej serdecznie zachęcają do udziału w uroczystych obchodach 72. rocznicy powstania uczelni. Organizowane z tej okazji posiedzenie senatu planowane jest na godzinę 11:00 w dniu 24 maja br. Goście spotkają się w audytorium im. Andrzeja Sołtana na Wydziale ...

czytaj więcej >>

AHE w Łodzi rozpoczęła rekrutację na rok akademicki 2017/2018

AHE w Łodzi rozpoczęła rekrutację na rok akademicki 2017/2018

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi rozpoczęła proces rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/2018. Zapisy wystartowały 15 maja br., a zakwalifikowani kandydaci rozpoczną kształcenie na wybranych kierunkach już od października.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy