Kierunki studiów Studia Business Management w Łodzi - www.studialodz.com

top
Studia Business Management w Łodzi
Studia Business Management w Łodzi

Rozważasz podjęcie studiów w języku angielskim? Interesujesz się tematyką biznesową? Planujesz swoją zawodową przyszłość na stanowisku menadżerskim w międzynarodowej firmie lub zagranicznej korporacji? Studia w Łodzi na kierunku Business Management doskonale przygotują Cię do takiej roli!Decydując się na studia na kierunku Business Management, zapewniasz sobie bardzo dobry start w życie zawodowe. Takie studia gwarantują bowiem zdobycie rzetelnej wiedzy z obszaru zarządzania, a także rozmaitych jego aspektów - np. finansów, rachunkowości, ekonomii, prawa albo marketingu.

Studenci Business Managementu osiągają równocześnie płynność w komunikacji w języku angielskim. Zajęcia są prowadzone w całości w języku angielskim. Studenci Business Management poznają także w toku studiów zasady komunikacji interpersonalnej i uczą się pracy zespołowej. Takie umiejętności są doceniane przez przyszłych pracodawców.

Można więc śmiało stwierdzić, że absolwenci studiów Business Management nie będą mieli trudności ze znalezieniem pracy. Są w pełni przygotowani do tego, aby podjąć zatrudnienie w dowolnej organizacji biznesowej funkcjonującej w środowisku międzynarodowym czy w korporacjach.

Uczelnie w Łodzi, które oferują kierunek Business Management

Studia w Łodzi na kierunku Business Management podjąć można na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Wydział ten znajduje się przy ulicy Matejki 22/26, w pobliżu Miasteczka Akademickiego. Studia z zakresu Business Management prowadzone są zarówno na poziomie licencjackim (studia trwają 6 semestrów), jak i magisterskim (kolejne 4 semestry); w trybie dziennym, a więc od poniedziałku do piątku.

Praca dla absolwenta Business Management

Absolwent studiów na kierunku Business Management jest przygotowany do rozwiązywania problemów z zakresu zarządzania na globalnych rynkach. Posiada merytoryczną wiedzę i praktyczne umiejętności, które mu to umożliwiają. Pracę podejmuje najczęściej w organizacjach gospodarczych oraz społecznych, w których niezwykle ważne jest zrozumienie zachodzących procesów oraz ich wzajemnych powiązań. Biegłość w języku angielskim, a także znajomość specjalistycznego słownictwa, to dodatkowy atut. Oto przykładowe miejsca pracy:

•komórki funkcjonalne (finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, marketing, produkcja),
•przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe, usługowe,
•duże organizacje,które funkcjonują na rynkach globalnych
•i tym podobne.

Studia w Łodzi

Wybierając studia na kierunku Business Management w Łodzi, można mieć nie tylko gwarancję solidnego i przyszłościowego wykształcenia, które zapewni łatwy start w dorosłe życie. Studia to przecież nie tylko nauka! Łódź jest świetnym miastem do studiowania – studentom oferuje ciekawą ofertą kulturalną, organizowane są tutaj liczne wydarzenia, jak choćby festiwale. W Łodzi znajduje się także wiele miejsc, takich jak modne kluby, kawiarnie czy restauracje, gdzie można spędzać czas po zajęciach.

Mieszkanie dla studenta w Łodzi

Co się tyczy mieszkania w Łodzi, to warto wziąć pod uwagę, że wynajem w tym mieście jest tańszy niż w innych ośrodkach akademickich, takich jak Warszawa, Wrocław czy Kraków. Łódź jest naprawdę atrakcyjna cenowo dla studentów. Sprawdźmy to na przykładzie Miasteczka Akademickiego - Lumumbowa, które znajduje się w pobliżu Wydziału Zarządzania. Mieści się tutaj także 9 domów studenckich Uniwersytetu Łódzkiego.

Dwupokojowe mieszkanie w tej okolicy to zazwyczaj wydatek pomiędzy 900 do 1900 złotych. Zdarzają się oczywiście tańsze i droższe lokale – finalny koszty zależy od tego, jak wykończone jest lokum albo cały budynek mieszkalny. Jednoosobowy pokój na Lumumbowie to wydatek pomiędzy 400-800 złotych.

Lektura dla studenta Business Managementu

Książką, która z pewnością przyda się studentom kierunku Business Management, a także wszystkim tym osobom, które chcą przyswoić specjalistyczne słownictwo biznesowe, jest „Business English. Management”. Bohaterką książki jest Alice, a jej doświadczenia (oraz osób z jej bliskiego otoczenia) przedstawione są w ciekawych, żywych dialogach i interesujących tekstach, wprowadzających autentyczne słownictwo w naturalnym kontekście.Autor: Piotr Dębosz

Data publikacji: 04.05.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

Inne kierunki

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2017 2016 2015 2014 2013 2012

35.98kierunek: lekarski - Uniwersytet Medyczny (UM) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

35.6Ekonomia - Politechnika Gdańska

33.55Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSF) im. Leona Schillera w Łodzi

29.25Filologia norweska, grupa z językiem angielskim - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu

28.81Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

więcej

Aktualności
Konferencja ”Agile-Commerce 2018„ Społecznej Akademii Nauk

Konferencja ”Agile-Commerce 2018„ Społecznej Akademii Nauk

Katedra Gospodarki Elektronicznej Społecznej Akademii Nauk zaprasza na IV edycję Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej "Agile-Commerce 2018 - Your space, My space, Our space", która odbędzie się 13-14 kwietnia 2018 roku.

czytaj więcej >>

Konferencja o kreatywności Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Konferencja o kreatywności Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi zaprasza na na III Konferencję Naukową Profesjonalizacja Kreatywności, która odbędzie się w dniach 19–20 kwietnia 2018 r. w siedzibie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Jej celem będzie kwestia profesjonalizacji kreatywności ...

czytaj więcej >>

Konferencja pedagogiczna Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie

Konferencja pedagogiczna Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie

Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie, Instytut Pedagogiki Społecznej Akademii Nauk, Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie oraz Akademia Profilaktyki Społecznej Akademii Nauk są organizatorami IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Pedagogika w służbie instytucjonalnej ...

czytaj więcej >>

Konferencja UNS w Łodzi o wspieraniu dzieci z wadami rozwoju mowy

Konferencja UNS w Łodzi o wspieraniu dzieci z wadami rozwoju mowy

Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi zaprasza na konferencję “Jak wspierać i wspomagać ucznia z wadami rozwoju mowy - niedosłuch, afazja…”, która odbędzie się 14 marca 2018 r. Wydarzenie jest częścią projektu edukacyjnego „Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach ...

czytaj więcej >>

Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

Wizyta maturzystów na Uniwersytecie Łodzkim

Pod koniec ubiegłego tygodnia Uniwersytet Łódzki miał okazję gościć najlepszych maturzystów. Dla uczniów reprezentujących Kleszczów, Bełchatów, Łowicz oraz Piotrków była to niezwykła okazja do odwiedzenia murów uczelni oraz poznania atmosfery studiowania.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy